
Poluautomatsko ograđivanje od snošenja odgovornosti i posledica prilikom izgovaranja rečenice sa ovim prefiksom. Umesto da jednom raspalom pubertetliji, koji ima mozga koliko uštrojeni jarac muda, kažeš da se tera u tri kurca i da bolje da jebe nešto, a ne da baulja ovim prostranstvima, ti ćeš mu reći "što bi naš narod rek'o, nema 'leba bez motike", aludirajući da seljober uzme da radi nešto, pritom pazeći da ne naljutimo njegovog razgoropađenog oca, šefa lanaca industrijskih fabrika i vlasnika većeg dela papirnatih kurčeva, koje imaju lepu materijalnu vrednost.
-Evo, ovo je moj sin, Dejan, kaži Peri zdravo, Deki. Ovo je Pera, naš radnik na imanju, sine.
-Ćao.
-Ehehe, mali je legenda, tek mu je sedamnaest, a već zna da vozi bicikl bez ruku. Doduše, slabo i vozi biciklove, jer ima, znaš, novog Audija, pa više pažnje posvećuje njemu.
-Da, da, da. Što bi naš narod rek'o, iver ne pada daleko od klade.
-Šta ti to znači Perice ?
-Pa, što bi naš narod rek'o plati pa mlati. Ko ima, taj i troši, i tako.
-Je li bre, ti to mene malo... drkaš ?
-Ne, taman posla gazda, što bi naš narod rek'o...
-More, ti sad šuknem otkaz je'an ? A ? Jeb'o te narod, da te jeb'o.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Sto bi nas narod reko plus
Taj rad :)
Što bi naš narod rekao, Krajsler
+++
dućaneee :)