Nezaobilazni deo svake ekskurzije, star koliko i sama ekskurzija. Cilj igre je uneti u hotel, a zatim popiti što je moguće više alkohola, a da profesori to ne provale.
Učestvuju đaci svih škola, bez obzira na to da li su iz Lole, hemijske ili iz neke ugledne beogradske gimnazije.
Tehnike su razne, od onih primitivnih koje se otkrivaju odmah (u rancu, pod jaknom), do onih koje je teško otkriti čak i iz pomoć sinkaroša.
Ovo su neke od najboljih:
1. Podizanje flaša kroz prozor, pomoću užeta (u cegeru ili vezane za grlić) - dobar način da se lako izbegnu profesori na glavnom ulazu, ali može da privuče pažnju prolaznika.
2. Devojke unose alkohol u kutijama za cipele, u kesema i tašnama, Euforija nakon uspešnog šopinga daleko je veća usled nervoze koja neizbežno prati šverc.
3. Donošenje već pripremljenih zaliha u koferima.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Нама је директор отварао ранчеве да провери које сокове пијемо. А оно у коферима је ризично - не дај боже да пукне и сјебе ти одело.