Stepen u kolateralnom (pobočnom) srodstvu za koji ne postoji jasan stav o tome da li je familija ili ne. I dok svi znamo da četvrta rodica predstavlja legitimnu metu, a da je i maštanje o drugoj rodici čista perverzija, treća rodica ostaje u takozvanoj „sivoj zoni“.
Kao pomoćno sredstvo za utvrđivanje statusa pomenute (da li je ona treće koljeno ili je za stavljanje na „treće koljeno“ ) ustanovljeno je devet osnovnih kriterijuma koji se u praksi najčešće koriste:
- da li je sa majčine ( afirmativno) ili očeve strane (negativno);
- da li su njeni ikada dolazili na slavu (negativno) ili ne (afirmativno);
- da li u porodici ima živih osoba koje znaju nabrojati sva lica preko kojih nam je pomenuta rod (negativno) ili ne (afirmativno);
- postojanje osnova za plasiranje realne priče o tome da niste imali pojma da ste rod, i samim tim prebacivanje odgovornosti na roditelje koji vas nisu upoznali na vrijeme (afirmativno) ili ne (negativno);
- da li nosite isto prezime (negativno) ili ne (afirmativno);
- zna li ona da ste u srodstvu (negativno) ili ne (afirmativno);
- da li izgleda mnogo dobro (afirmativno) ili samo dobro (negativno);
- da li ste u pripitom stanju (afirmativno) ili ste trijezni (negativno) i
- da li hoće (afirmativno) ili bi možda htjela (negativno).
Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.
Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.
Lupili su mi dva minusa u vremenu poslije objavljivanja definicije u kom, ali realno, nema šanse da su stigli pročitati istu.
Kako ima tužnih likova - iz kamena bi suza potekla.
a dobra defka, životna! +