Najčešće korišćen izgovor za opravdanje nemogućnosti dolaska na posao.
Možda zato što je to prva stvar koja proleti kroz glavu onome ko se izoveravao od alkohola prošle noći, dok mamuran zove šefa kada shvati da se probudio pola sata nakon početka radnog vremena, pre nego što uopšte i smisli šta će da ga laže.
A to je opet možda zato što, samo po sebi, "trovanje stomaka" nije laž. Barem ne do onog dela gde se noć provedena ispred ulaza sa ortacima, dve gajbe piva i bocom žestine magično ne pretvore u "porodičnu proslavu uz egzotičnu večeru u japanskom restoranu".
Sekretarica: -Šefe, Tomić se javio da ne može da dođe, kaže da opet ima trovanje stomaka.
Šef: -Koliko ga je puta do sada otrovao, pomislio bi čovek da mu ne bi bio problem iskrivljene eksere da svari.
Sekretarica: -Jeste šefe, premda ja ipak ne sumnjam da njemu varenje i pored svega toga još uvek dobro ide. A i ti ekseri, kad ih već spomenuste.
Šef: -Da ga niste slučajno pogrešno razumeli - "trovanje stomaklijom", a ne "trovanje stomaka"?
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Hahahhahaahha.....++++++