Kurban Bajram koji slave Muslimani naseljeni u strogom centru grada.
Događaj koji se vezuje za veliku količinu urbanosti. U velikom porastu broja palestinaca po našim ulicama, neizbežno je da se mnogo njih nađe na istom mestu, u isto vreme. Da li je neki šupački alternativni bend napravio neku svirku, ili je održana izložba konceptualne postavke vizije moderne umetnosti beogradskog alternativnog studenta, svejedno je. Došli su, ima ih puno, i ne možeš da ih izbegneš. Gomila urbanih tipova te gleda dok ždereš pljesku, istim pogledom koji bi ti uputili u Teheranu, samo iz drugih pobuda.
Brateeee, palimo.
Ma daj, čekaj barem da probam sa onom ribom tamo.
Ne. Pun mi je kurac ovakvih žurki, alternativnih tipova u arafatkama i ovakve muzike. Poslednji put idemo na urban bajram, majke mi mile.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.