
Razlog za čekanje satima u čekaonicama po Domovima zdravlja.
-Sestro čekam već tri sata ovde u čekaonici!
-Ne brini deko,vreme leči sve.
-E onda u redu.
Netačna tvrdnja.
Vreme nauči čoveka da oćuti svoju patnju.
Okolini deluje da je zalečen.
Zabluda koja je naterala ljude da se zapitaju koliko dugo će živeti Jovan Krkobabić, s obzirom koliko vremena ima proživljenog iza sebe, predstavlja ozbiljnu pretnju farmaceutskoj industriji.
Циклус који траје у зависности од "трауме" кроз коју смо прошли. Неке ствари једноставно није лако преболети, и вероватно их је немогуће заборавити, али како време одмиче некако нам постаје "лакше" да се са тим чињеницама помиримо.
Мотив наших здравствених установа у којима је нормално да се чека ред за неки преглед и по дванаест сати.
Poslovica koja nas uči da ne budemo preterano tužni zbog svojih problema, jer će se oni vremenom sanirati i imaćemo osmeh na licu, sladoled u ruci i bol u kurcu.
-Zašto si tako tooyna?
-Bolesna sam.
-Ne breenee, wreme lecxi swe!
-Ali ja imam rak!
-Jbg onda brt nzm šta da ti kažem
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.