Čuveno hamletovsko pitanje koje vam postavljaju u pekari, hamburgeriji, buregdžinici.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
Svejedno ćeš ga pojesti gde god da to radiš. :)
+
U srpskom jeziku glagol ne ide sa predlogom.... za poneti, za doneti za odneti... tako da moramo malo da obrazujemo nase pekarke i ostale.
Tebi, svejedno +
pokupili foru iz meka, vidla zaba dase konj potkiva..... nego sto prekopirase i budjavu hranu
Jok, tebi ću da ga ostavim, hehehe...
ovde za poneti :)
+++
+
@Harlekin
Milka Canić je izjavila (zaista, ne šalim se), da kada joj postave to pitanje kaže:"Mislite: Za ovde ili da ponesem?"
Јесте, то сам и ја чуо. Тако је и правилно. "За понети" је исто као кад би рекао "за слушати": ово је музика за слушати.
Mmmm...za oteti +
u velikoj ili maloj šolji?