Prijava
  1.    

    Boem

    Čovek koji je u kafani potrošio više godina nego novca.

  2.    

    Boem

    Drugi naziv za notornog alkoholičara prožet lirikom.

    -Vidi ga al se olešio, izgleda da će da pegla...
    -Mhmmm...pravi boem...svaka mu čast.

  3.    

    Boem

    Izraz koji se u današnje vreme koristi da napravi granicu izmedju lokalne šljokare, običnog pijanca i isto tako pijanca ali sa punim novčanikom i društveno priznate osobe. Poslednjih godina imamo trend pojave niza samoproklamovanih boema, pogotovo od kada je postalo veoma popularno da se pije u što većim rupama i birtijama. Nekada najveći boem Skadarlije bio je Đura Jakšić, koji je mnoštvo svojih pesama napisao da bi platio kafanski račun, a danas prisustvujemo facebook boemstvu, gde klinci od 16 godina ukoliko imaju okačene slike iz bar tri pijana izlaska sa punim pravom nazivaju sebe boemima i kafanskim ljudima.

  4.    

    Boem

    Alkoholičar sa fakultetom.

  5.    

    "Boem"

    Lokalni umišljeni momčić od 14-17 leta koji se razvaljuje na dnevnoj bazi, toliko da njegova jetra poprima oblik destilata alkohola najnovije generacije,naravno sve to u njegovoj glavi,u stvarnosti od 2 piva pada pod sto i dobija trajnu amneziju.Za njega je rakija previše ružna i više voli ukus jednog Džeka, iako o posvedočenim moćima rakije je uzaludno trošiti reči.
    Njegove priče najčešće počinju sa "Joooj tebra kako sam se razvalio kao majka prošle...", a poenta te priče je samo puko navodjenje činjenice da se on razvalio, onesvestio i/ili povraćao. Čaše lomi tek onda kad ponese nešto više keša pri sebi pa da se to ne baci, onda lomii, pa kud puklo da puklo, a i kad lomi, lomi nekako usiljeno i sklerotično.
    Kafane bira po odnosu cene i toga kolika je mogućnost da ga matorci tu uhvate, pre nego atmosferi i muzici. A o muzici da ne pričamo, pre bi izabrao polurazvaljenu šatru sa sisatom pevaljkom, neko kafanu sa muzičarima koji nemaju potrebe da skidaju odevne predmete sa sebe.
    A za sebe kaze da je boem iako ni gram hedonizma nema u sebi i verovatno misli da je to neka gej sekta i da bi im svima jebao mater pedersku.

  6.    

    Boem

    Onaj koji se iz kuće vraća svojoj kafani.

  7.    

    Boem

    Čovek koji se razlikuje od običnog pijanca, ne samo po količini unetog alkohola u organizam, već i po kompleksnosti pijanstva opisanog kroz periode.
    Klasicizam-umerena i jednostavna faza u kojoj subjekat još uvek zadržava elemente razuma i ne remeti ih značajno. Takoreći-u stanju je razgovetnim govorom da opiše blaženstvo kojem se približava.
    Realizam-faza u kojoj subjekat realno sagledava posledice svog stanja. U realizmu, boem je svestan da ga kući čekaju deca koju je on pre dva sata trebalo da uspava i žena koja će, realno, da napravi glasni skandal.
    Romantizam-najljubavnija faza, gde naš boem iskazuje ljubav svima oko sebe, najčešće rečima-kume, volim te ko brata, ja bih za tebe život dao, metak primio, njivu prodao...Faza gde platonska ljubav prelazi u rečima objašnjenu platonsku ljubav, usled nemogućnosti da se dela prikažu.
    Barok-faza gde naš boem polako saznaje sve boje sveta gde nastupa preterani kič u njegovom mozgu i gde on polako izlazi iz okvira svake faze sa pretpostavkom relativne greške da postoji još jedna.
    Humanizam i renesansa-naš boem, usled mračnog doba, pronalazi interesovanje za dubine prostora i za približavanje patosu kao delu istog.

    Žena 1-da si videla samo onog mog juče...došao molim te, mortus pijan...zamisli, vajni mi je on radnik...kakav primer deci pruža...i ja mu naravno rekla da je džukela i pijandura na šta je on drsko odgovorio da ga ne vređam! Da je alkoholičar...eto ko će da spava na kauči!!!
    Žena 2-ha! Znam i ja tvoje muke. Ovog mog pre neki dan doneli obeznanjenog...Čovek pesnik...ne može da bude pijandura. On je boem ...kroz sve faze prolazi redovno ! Đura mu nije ravan.

  8.    

    Boem

    Pijandura sa diplomom.

  9.    

    Boem

    Zato sto je smrdljiva neotesana pijandura previse grub izraz.

  10.    

    Boem

    Alkoholičar sa završenom nekom višom školom...Da ne bi naše čuvene pisce,slikare,glumce,neretko i doktore zvali šljokarama,eto pogodnog naziva-boem.Boemi su poznati po tome da pre samog ulaska u kafanu izgledaju veoma lepo,sređeno,učtivo...I za kraj,boem koji ulazi u kafanu,i isti taj koji izlazi iz nje,ne mogu da se uporede.