Prijava

Вук је издајник на Косову колико и моја баба....
Народна традиција га је опевала као издајника јер смо луд народ који више воли мртве него живе.... Да је и он пао тамо славили би га као хероја, овако све његове даље борбе са Турцима које је водио падају у заборав....
Ни један извор не упућује на то да је издајник осим епских песама које су историјски поуздане колико и чедност мајке Југовића....
Писаћу о томе опширније касније, кад будем имао времена....

Dobro! Evo necu vise. Slobodno se dokazujte koje veci posednik cinjenica i kraj. Necu da me okarakterisu kao spamera ili trola.
Ne obazirite se na mene

A можда се термин издаје и не односи на сам бој. Бранковић је био вазал кнезу Лазару а после његове погибије је хтео да се наметне испред Стефана Лазаревића који је преко мајке Милице био наследник Немањића. Вук се борио против турака када су ови признали Стефана као вазала и доделили им поседе Бранковића. И после Вукове смрти његови синови су наставили борбу против Стефана а и сам Стефанов брат Вук им је помагао у томе. Наравно из ових борби су профитирали Турци, а деспот Стефан и Ђурађ Бранковић су се чак помирили пошто су обојица изгубили брата као последицу тих борби. Касније је Стефан признао Ђурађа као наследника и то је био последњи српски деспот. А дилема Турци или Угари је дискутабилна, можда су чак Турци властели били прихватљивији али окретање према Угарима, се може протумачити из потребе да се очува право на пренос права на управљање државом на Ђурађа јер су Турци признавали право на вазални однос само првом наследнику док би се после тога држава утопила у њихово царство.

Није, то што је преживео бој, не значи да је издајник и живео Бранковић
ПРАВДА ЗА БРАЈОВИЋА!

Бранковић је пичка! Сву добру вутру однео Мурату.

Kosovska bitka je kasnije u pricama srpski dozivljaj Hriscanstva, sudbina kosovskih junaka je poistovecena sa Hristovom sudbinom. Da bi se napravila neka paralela sa istorijom Hristovog lika, Lazar je bio Hristov sledbenik, koji strada za spas naroda, Knezeva vecera je simbol Tajne vecere, Kosovski boj je srpski Veliki petak, Srbi su stradali kao sto je Hristos stradao. Zato je morao neko biti i kao Juda, da to nije bio Vuk Brankovic bio bi neko drugi. Srbi su se nadali da ce vaskrsnuti kao sto je Hristos vaskrsnuo i postati slobodni jednog dana. Zato je napravljena ta paralela. Kasnije su napisane narodne pesme i prenosile su se na potomstvo. Tako je stvaran srpski nacionalni identitet, otuda i da su Srbi "nebeski narod". Te price su kasnije bile izvor oslobodilackih stremljenja srpskog naroda.
A istoricari su jasni u tome da Vuk Brankovic nije bio izdajnik, cak sta vise borio se protiv Turaka do svoje smrti, i umro je u turskom zarobljenistvu...

Vuk Branković. I njega bi jebo.

A istoricari su jasni u tome da Vuk Brankovic nije bio izdajnik, cak sta vise borio se protiv Turaka do svoje smrti, i umro je u turskom zarobljenistvu...

Нема доказа да Вук Бранковић није био издајник у смислу да је напустио српску војску пред бој. Зависи сад како дефинишеш издају...

Зависи сад како дефинишеш издају...

ako se jebavala sa drugim onda je izdaja, nema tu sta da se definise

a za vuka ne bi znao sta da ti kazem