Prijava

Što bre, ČRČ, e stvarno ne znaš šta propuštaš, pijenje kafe je neki ritual bre :)

Dar-mar hvala na preporuci :)

Znam, najbolja drugarica mi je frik za kafu i sve što ima veze sa njom, totalni, ali ja jednostavno mrzim kafu, miris, ukus, svih vrta. Ne pijem ni nes, ni espreso, ni moku i tako ta čuda. Nikada ni belu kafu nisam pila, jedostavno ne mogu. Pijem neskvik :P

Pa ti si strejt ko linija :)

eh, neskvik, ovo budi sećanja :) svaka čast za izbor...ali ja bi ti preporučio gorku tursku kafu, al ajde da te ne navodim na okrutno kolumbijsko-etiopsko zrno :)

20 godina sam zivela u kuci gde se samo gorka turska pije :) kuvala je svaki dan jedno 5 6 godina i nista :D
Ne mozes da me navedes sve i da hoces :)

"Iskopaće tebe, Bili" :) daj mi vremena...npr jedno 6 7 godina ;)

Počela sam da je pijem sa 32-3godine i dogurala do 3-4 dnevno.
3u1.

paaa 6...i to velikih!

eto, ČRČ, dear, završićeš ko Majav :P

bane, smanji bre to loma :)

Jednu, ujutro, ali baš jaku - ponekad još jednu popodne.

Jedna od mojih prvih asocijacija na leto je ledena kafa.
Da li je volite i kakvu pijete?

Иди каква тема! ;) Почео сам да пијем црну кафу сваки дан од шестог основне. Ако не попијем две дневно, ко мртав коњ! А могу и по десет, мада је то иживљавање, и нема неког утицаја, тако да то не чиним, што не значи да некад нисам. Толики сам зависник од кофеина да на кеца попијем кафу и легнем да спавам!

Lele bre kakva ledena kafa...to u životu nisam pio :)

Ledena kafa mi je ružna ko kurac.
Mada opet,možda sam pio tamo gde ne znaju da je naprave.

Ledena kafa nije losa ideja kad odes u kafic gde je stvarno lepo naprave a ne smuckaju ti neke splacine...uglavnom ja ne pijem ovu iz kesice posto sam probala i ogavna je.

Iskreno, ledena kafa iz kesice mi nije ni pala na pamet.

Mislila sam prevashodno na nes kafu koja se priprema sa vodom. U nju se doda kugla-dve sladoleda od vanile, kocka-dve leda, od gore ide šlag i eventualno se pospe cimetom.
Ako se onaj ko priprema lepo potrudi, osim dobrog ukusa, ledena kafa u visokoj čaši je praznik i za oči.
Da je kalorijska bomba - jeste. Ali i da je specijalitet - jeste.

Nedavno sam probala i ledeni espreso. U crnu kafu se dodaje izmrvljeni led. Malo je neobično, ali ako je mešavina dobra i ako je led čist, što se mene tiče, ima prođu.

mmm ledena kafa je naj,
moj recept.. :)
jedan kratak espresso, 1.5 dl mleka, malo čokolade u prahu, šećera, mnogo leda.. sve to u šejker, i onda je mmm :D

e stvarno ste me naterale da nekad to naručim :) javiću utiske :)

2-3 домаће, оне праве кафе, у шољама за чај. А у току семестра, на то додам још једно 2 оне мале шољице, после којих ми се још више пије кафа него пре.

Evo jedne zanimljivosti u vezi sa espresom.

Kada kašičicom promešate kafu u šoljici espresa i ponovo se formira pena koja RAVNOMERNO pokriva ČITAVU površinu, to je znak da pijete kafu sa odlično izbalansiranom količinom arabike i robuste.

Ovo važi isključivo za kratki espreso i, naravno, bez mleka.

Majko moja, ti ćeš nekog da otruješ ovakvim znanjem? :)