Prijava

Naime, pošto sam čuo da pivo u buradima košta prilično malo, zanima me da li neko zna gde može da se kupi točilica za pivo. Pošto sam planirao da slavim rođendan u parkiću (tek je u septembru, ne žurim se), prvenstveno se interesujem za točilice bez struje tj. čuo sam da postoje burići koji u sebi imaju pritisak koji istovremeno i održava pivo hladnim pa nisu potrebni kablovi i sl.

Naravno svi saveti i predlozi generalno vezani za točilice i piva su dobrodošli :)

Не могу да ти помогнем, али могу само да ти кажем да је ово царска идеја. :)

Hvala Peki,
Možda postane i novi modni trend za slavljenje rođendana :)

Значи имаш снаге да вучеш врло велико буре пива до парка сам самцијат ?

Najbolje da se raspitaš u nekom pabu... Ili diskontu pića (pošto pabovi imaju posebnu dozvolu i moćda ne možeš da kupiš buriće kao i oni)

Шта све за пиво нећете носити ?

Pa organizovaću se sa par komšija. Mamina kola ili tako neka kombinacija.
Raspitai sam se na par mesta. Svi koriste elektronske točilice. Probaću u BIP-u sutra. Nije problem tegliti, nego sam mislio da neko možda nije kupio točilicu pa da mi da adresu i otprilike cenu. Hvala na idejama ljudi.

U Apatinskoj pivari naplaćuju previše (Izađe me 70-75 din. po litru), čuo sam da je Lav jeftiniji. Sad je Carsbergov, videću, ali čisto sumnjam da ijedna fabrika daje točilicu bez struje. Takve fore postoje napolju, ali ne kod nas. "Party" točilica. Ne zahteva struju, nije ogromna, pivo brzo propada, za tipa 18 sati (što je za žurku i više nego dovoljno). Ali ima samo napolju. jbg, dočekaću do sledećeg rođa da ga kupim ako ništa drugo...

Jelen pivo u buretu 30 litri ti je u veleprodajama oko 2500din, ali moras odmah da im das ambalazu za isto.

E za tocilicu ne znam, ja sam cuo da imaju one mehanicke da se kupe, samo ne znam gde..

Napolju ima točilica i ispod 40 dolara. Bukvalno malopre sam našao sajt sa opremom. Znam da nije postojao pre manje od nedelju dana. Još je u izradi. Al' imaju sajt: http://www.opremabg.com/

Što se tiče burića, mislim da mogu da ih dobijem za dž u fabrici u kojoj kupim i samo pivo.

A šta ako padne kiša taj dan? Valjda pogledati i kišobrane na veliko gde se prodaju... :)

Ne verujem da ce ti dati bez kaucije.

@Staklena,
Ako ima manje troškova za pivo (a ako je još i nadprosečnog kvaliteta) ostaje više novca za klopu, žestinu, sokiće itd. Možda nemam mnogo kinte, ali umem da napravim opasnu žurku i sa ovim ograničenim:)

@strokan,
Apatin daje bez kaucije provereno. Ali tamo gde i naplaćuju kauciju, te pare dobijam nazad, tako da tu nema frke. Pozajmiću u krajnjem slučaju. Dobijam sav novac nazad tako da nemam briga po tom pitanju...

и то што кажеш :)

apatinsko od 2,5l je mama. kupiš dovoljno toga i točiš direktno iz flaša. komplikacija i cimanje radi ispijanja pene umesto piva se ne islati.

bolje, lakše, a pivo kulje. kupiš one torbe koje čuvaju toplotu\hladnoću ili jednostavno kupiš 10 kila leda (to košta nekih 300 dinara). eto tako.

Апатинац од 2.5 л,такозвана Ракета. Мамара за сво остало пиво. :)

Pogledaj i za Niksicko pivo... ima burad aluminijska, e sad koliko kosta ne znam jer mislim da ih daju po kaficima ali se stalno vraca ambalaza

никшићко иде у бурету од 50 литри :)

Najjeftinije,a ujedno i najgore pivo koje sam popio u zivotu je bilo "Merak"...ne pitajte gde i kako i ko pravi,samo znam da 2L kosta oko 50 dinara....voda...