Prijava

gamby, ja da sam mali prst ne bih umeo da ti odgovorim na ono posto nije bilo pitanje vec, kao sto si i sam rekao kritika.

Da, ali možda je postojao razlog da se tako nešto napiše, a da ja nisam video (iako sam 99,9% siguran da ne postoji)...

Ne mora post da bude u formi pitanja da bi se odgovorilo na njega... Znaš ti to bre Surovi sigurno, nemoj da me zajbavaš. :)

Ali nema veze, ako je neizvodljivo da mi se da odgovor, nema veze. Odgovara mi, jer ako nema replika na moj post, to bi značilo da sam u pravu.

ništa ti ne zameram, samo kažem da je teže dati odgovor, naročito odgovarajući. samo kažem da se ja ne bih snašao u trenutnoj situaciji, ništa više. izvinjavam se ako je delovalo kako ne treba.

Jel ovo sustina?

Da vam objasnim, stvari stoje ovako - uvredu upucenu meni mogu da ignorisem i predjem preko toga, do neke granice. Kada neko uvredi bilo koga drugog od vas, ja sam rigorozan. I to veoma. Ovo je jedna od stvari koju mi najcesce zameraju, ali to se nece promeniti.

Zar to nije stajanje iza svojih odluka po svaku cijenu?

Takodje mi ni ovo nije bas jasno:

Ali nisam ni placen da trpim bilo sta od ovoga.

Merci, nije. To nije stajane iza svojih odluka po svaku cenu to je princip. Molim te, nemoj mesati te stvari. Nemoj ocekivati da ce se preci preko nekih uvreda da bi se dokazalo da moja tvrdjnja nije istinita. Modertaori menjaju cesto svoje odluke o duzini bana na primer, o obreisanoj definiciji, ali vredjanje ce uvek biti sankcionisano.

Sto se mene tice mozete to zvati i princip i inat... ili kako god...

Evo citiracu poslednju recenicu:

Moguce je da sam pogresio, ali nije mi zao.

Kakvi ste vi jahaci apokalipse svi. Jebote udario vas kolektivni pms u glavu.

Почећу са нечим што се можда Ножу неће свидети али ме заиста интересује о чему је реч.

Nema sta meni da se svidja ili ne svidja, tvoj post je civilizovan, odrazava tvoje misljenje i to je ono o cemu ja govorim. Masovno zamerate malom prstu koji jednostavno nema nameru da razgovara sa nekim ko ga je nazvao pickom, kao sto niko od vas isti ne bi uradio, pretpostavljam. Da se Dankan Ferugson se ponasao kao sto bi trebalo da se ponasa, verujem da bi mali prst onda uvazio negovo izlaganje. Ali to je nek objasnjava mali prst.

Moderatori su ovde zbog sajta. Da isprave greske, da uklone ono sto je nepotrebno ili neuljudno, da pobrisu uvrede i izivljavanja. Da upute nekoga ko ne zna principe sajta u to. Da sad budem malo suluda, moderatori su tu zbog ideje.

Изузетно политички коректан одговор, који не даје одговор "ту смо због вас" нити "ту смо због нас", већ даје тако замаскирано значење. Питање није одговорено већ је скренуто са теме.

Ja sam najozbiljnije ovo odgovorila, jer zaista sam tu zbog ovoga sto vukajlija, zajedno sa clanovima predstavlja. Kao autor sam tu zbog sebe, kao moderator sam tu zbog onih razloga koje sam vec navela "Da isprave greske, da uklone ono sto je nepotrebno ili neuljudno, da pobrisu uvrede i izivljavanja. Da upute nekoga ko ne zna principe sajta u to." Ali niko nije tu da sluzi kao dzak za virtuelno boksovanje, niko nema pravo da od mene ili bilo kog moderatora ocekuje da ne reaguje na uvrede. Kazem samo da niko nema pravo da ocekuje mada se preko vredjanja moderatora cesto prelazi.

Властела је ту због паора, а не паори због властеле. Питање је како ће се Краљ поставити, јер властела добија директне наредбе од краља, али је и краљ ту због властеле и паора исто, али у то не могу да улазим јер немам приступ мод форуму, па не знам какво је стање по том питању.

Ovo je malo los primer, jer ovakava hijerarija je meni strana. Nezgodno je rasporavljati sa nekim ko nije na istoj frkvenciji, kao sto nismo ti i ja, En Dottere, ne znaci zbog toga da te ne cenim i ne uvazavam ali ja se zaista ne osecam kao vlast, jer kao anarhista, ne mogu sebe dozivljavati tako.

То да ли су цивилизовани или нису нећу да улазим, али дефинитивно да се не понашају цивилизовано у свакој ситуацији. Опет дајем пример господина Малог Прста. Мислим да је онај линк горе довољан.

Ако модератор не уме да се понаша цивилизовано у колико неко нешто њему замера или сматра да није урадио како ваља, а нарочито ако се цитра оно што је модератор написао, а да је то било неуместно, не знам шта тражи за том позицијом. Моје виђње модератора је човека који је сталожен и смирен и спреман да се уздржи циничних коментара и сличних заједљивости према члановима. Он је реклама сајту јер је у том тренутку нека врста ауторитета, и потоказ члановима.
Ако видим модератора да се бахато понаша, а нико на то не реагује, зашто ја, нови или стари корисник, не бих једноставно почео да имитирам то понашање мислећи да је коректно?

sve bi ovo bilo na mestu da je ovo stalno ponasanje moderatora. A znas da nije. Znas da se prilicno cesto taj isti moderator ponasao onako kako ti smatras da je pravilno moderatorsko ponasanje, i pokusaj da uvazis mogucnost i pravo da se i moderator moze osetiti uvredjenim.
"taj sto ti je kresnuo ribu nisam ja, keve mi. "
recimo, mene je ovo iz Dankanovog posta veoma uvredilo, jer otkud njemu pravo da zalazi u pitanje moga postenja? Ja na ovakve provokacije ne reagujem, ignorisem ih kao sto ignorisem i coveka koji mi je to upuitio, mozda nije najblje resenje ali je moje. Nikakva titula ili kako god da nazovem moderatorsvo me nece natreati da dozvolim takvo ophodjenje prema meni. To sto on nije znao da mu je i "riba" na sajtu nema nikakvog znacaja jer bi me uvredilo i da nisam clan. I opet, njegov ban nije produzen.
Zao mi je sto nalazite gomilu zamerki na odredjeni postupak i cini mi se kao da svi zmurite na dogadjae koji su izazvali taj postupak. Zaista mi nije jasno zasto osudjujete sliku rasplakoanog Dosona, koji je reakcija na najgore vredjanje?

merci, zaista te ne razumem, je l' ti hoces da kazes da ponekad treba dozvoliti da se vredjaju drugi?

Ocigledno je da se ne razumijemo.
Ne, ne mislim da treba dozvoliti da se vrijedjaju drugi. Upravo o tome se i radi ovdje cini mi se. Ne opravdavam ni jednog ni drugog. Svadja im je na nivou dva maloljetna djeteta, a i ova tema se pretvara mlacenje prazne slame jer se, gle cuda, ne razumijemo...

A je l' se razumete vas dve? :)

Kako tebi ide? :)

Vidim da imate jos milion pitanja, ali ja ne mogu da odgovorim na svako od njih. Na ono sto sam mogao ili smatrao da je potrebno ja sam odgovorio. To sto ce neki od vas ostati bez odgovora nikako ne znaci da ste u pravu.
Jednostavnije resenje koje ce i mene i vas manje smoriti je da se vi okupite i napisete peticiju za razmodovanje mene. Fala dragom i nepostojecem bogu, ima vas dovoljno nezadovoljnih za to. To je takodje legitiman postupak ovde, a koliko ja vidim, to je valjda i poenta ove teme.

Što se mene tiče Prste ti meni ne smetaš kao moderator. Nije skrivena poruka mog posta bila "Razmodujmo prsta! Spremimo se na kompromis!" Samo mislim da nisi postupao korektno prema ovom članu kao induvidui. Jedino to. Do sada nisam primetio nikakve mane u tvom moderisanju.

Мали Прсте, иако те заиста не подносим као мода, и радо бих те сменио (субјективно али искрено), то не значи да сад треба да те разапнемо на крст и да те отерамо са те позиције. То је најлакше урадити, али није најпротуктивније.
Лако је мењати модераторе, са разлогом или без, али само мењање чини посао у једном тренутку док смена не почне исто да ради што и претходик.
То што је тебе неко прозивао је једно и заслужује санкцију у виду опомене или бановања. Али исто тако те провокације не смеју тебе да терају са слично или исто понашање, нарочито јер си модератор.
Дакле, најлакше је сменити омраженог мода или полуомраженог, али је доста теже и прдуктивније то лепо поправити.

А поставља се питање сада, да ли си ти свестан зашто корисници ово питање постављају, и ако јеси да ли спреман да нешто продуктивно урадиш по том питању?

То што рек'о гамби.

A vi ne gledate fudbal?

Лако је мењати модераторе, са разлогом или без, али само мењање чини посао у једном тренутку док смена не почне исто да ради што и претходик.
То што је тебе неко прозивао је једно и заслужује санкцију у виду опомене или бановања. Али исто тако те провокације не смеју тебе да терају са слично или исто понашање, нарочито јер си модератор.
Дакле, најлакше је сменити омраженог мода или полуомраженог, али је доста теже и прдуктивније то лепо поправити.
А поставља се питање сада, да ли си ти свестан зашто корисници ово питање постављају, и ако јеси да ли спреман да нешто продуктивно урадиш по том питању?

Taj rad.

A vi ne gledate fudbal?

Jok.