Prijava

Углавном кажу да није лош смер за међународне одосе, али шта ја знам.

Кул је ФПН, али кад имаш везу да се после запослиш.
Мој брат је био студент генерације управо на тим међународним односима, имао просек 11, и ево га. 28 година спуцао у дупе, нема ни дан радног стажа, јер је нестраначка личност. Пише научне радове, јебава се, све је то лепо, али од посла ништа нема док не нађеш везу. Мислим, то важи за скоро све струке, али највише долази до изражаја код политиколога.

@Alfa - U pravu si, prijemni jeste tezak, posebno meni, zato sto nisam gimnazijalac. Druga stvar, u skupstini jeste takvo stanje zato sto se na fakultetu politika izucava kao nauka a u praksi se koristi kao vestina, po principu ko umije njemu dvije. Upravo to treba da promene buduci politicki lideri (npr ja).

@Hugo - A sta da budem? i da, sta sa rimskim pravom?

Alfa, koje strane jezike znaš?

Ма какав факултет јебо вас он. Положиш за камиЈон, купиш, догнаш, продаш. Просто ко пасуљ. Или оно што бих ја сад да имам земље, лепо 2 ектара лешника и продајем. Кило огуљеног је више ок 1000 динара. А за одржавање лешника ти треба јебених 50 сати годишње + берба и гуљење.

uposi ono sto te zanima,

nemaju ljudovi pare za lešnjake :) E a ja oduvek sanjao da vozim đubretarski kamion :) razmisliću ja još o mom faksu.
A sad ozbiljno, znam da je ETF zajeban, ali koliko leba ima od toga?

@ Dzimi - Znaci, smatras da bez veze nema svrhe upisivati FPN? ili se to znanje moze iskoristiti samo ako pristanes na stranacko vrbovanje?

@ En Dotter -A ko ce da krca?

Стивен, не. Ако ћу студирати књижевност, онда ће то бити само општа књижевност без неке форсиране граматике, и са мањим инсистирањем на нашој књижевности, наравно не кажем да је лоша, далеко од тога, али просто више ме занима ова опширнија варијанта.

Увек можеш да посећујеш предавања са катедре за општу. Наравно, колико ти распоред дозволи. Можеш чак и неке изборне да бираш са опште.
Веће су шансе да ћеш наћи добар посао... Или само посао. :)
Ако те баш одбија програм, јебига, не знам шта бих ти друго препоручио.

@ En Dotter -A ko ce da krca?

Крцколешничић

Џими, искрено гре'ота. Ја кад чујем тако да је неко гулио буљу и да је уложио труд а да му се то није исплатило, па ја не знам..........

Софист, веруј ми, ни гимназијалцима није ништа лакше, бар што се историје тиче, добро јесте да имамо и социологију и устав, али бар код мене у гимназији историја ништа! Сви се, релано, провлачимо, јер смо видели да може. Али јесте, вама из стручних школа може да буде теже, некад мање некад више.
Будући политички лидери треба да гледају како да избаве Србијину буљу из гована, прво то, а после гледајте даље. ;)

ЕДИТ: енглески и немачки

Da, Alfa, ali ti bar imas te predmete, a sta da radim ja sto dolazim iz farmacije gde te u odeljenju pogledaju popreko ako kazes nesto sto nema veze sa hemijom?

ЕДИТ: енглески и немачки

Bilo bi dobro da znaš još neki slovenski jezik, ako ćeš u ove vode.

Џими, јеби га, 90% факултета је неисплативо ако немаш везу после. Софист, тебе је неко наплашио, какво Римско, смешан предмет.

Увек можеш да посећујеш предавања са катедре за општу. Наравно, колико ти распоред дозволи. Можеш чак и неке изборне да бираш са опште.
Веће су шансе да ћеш наћи добар посао... Или само посао. :)
Ако те баш одбија програм, јебига, не знам шта бих ти друго препоручио.

Е, али ја сам чула такође једну интересантну варијанту што се комбинације тих испита тиче. Наводно, направљена је могућност како би се студентима омогућио рад у просвети, да полажу одређене испите са којима ће имати могућност да предају и у школи. Ја не знам колико је ово тачно, али надам се да јесте.
А није ми јасно, зашто овима који заврше тај смер није омогућено да раде у филолошким гинмазијама тј. смеровима специјално филолошких одељења, где постоји као предмет КЊИЖЕВНОСТ, значи одвојено од граматике.

@ Hugo - Vidis, nisi daleko od istine. Smem li da znam na kom si ti fakultetu(bio)?

@ Dzimi - Znaci, smatras da bez veze nema svrhe upisivati FPN? ili se to znanje moze iskoristiti samo ako pristanes na stranacko vrbovanje?

То друго.
Мада, опет, не стекне тамо свако ни знање. Добар део студената има неку унапред испланирану комбинацију за након факултета, па само гледају да на брзину исполажу испите и заболе их за знање.
Уосталом, тако је и на другим факултетима, шта причам и ја глупости...

Џими, нема везе који факултет завршиш. Ко што си некада моро да будеш члан одређене религије да би имо посо (био властелин нпр. или ћата негде), сад мораш да будеш друг члан ако немаш дееебееелеее вееееезееее.

Znaci, da bacim knjigu a da politiku proucavam ispred kafane, uz 'ladno pivo, kad upekne zvezda?

Alfa, ali koliko ti imaš specijalnih filoloških odeljenja...? Ne mnogo...

Bilo bi dobro da znaš još neki slovenski jezik, ako ćeš u ove vode.

Помало знам чешки, али размишљала сам стварно да кренем на курс још неког управо словенског језика.
Е, да, пошто сам у гимназији имам и латински као предмет, мислим да ми и то може мало помоћи.

Софист, све можеш да научиш ако хоћеш, само мало раније крени да учиш, у случају да не уписујеш ове године, а ако уписујеш онда крени што пре.
То што трсиш хемију не треба да бациш, гледај ако те иоле занимају неке билогије, фармације биохемије итд. да одеш да полажеш и то јер ће ти значити као алтернатива.