Prijava

Eto dokle je dovelo moje oftopikovanje "hteo bih da iskoristim ovu priliku da izjavim kako se gnusam sledecih autora..."

Izvinjavam se svima na svojoj gluposti! bicuje se

Почело се, видим, са фашистичким идејама - сећи ове књиге, не сећи оне друге.

Ниједна књига не заслужује да буде уништена, ма колико примитивна и назадна била њена идеологија, јер за сваку књигу постоји читалац.

(овде не рачунам неке домаће уџбенике које су очигледно писали садисти) :)

O boze, koliko puta moram da podvucem da sam ja PRINCIPIJELNO PROTIV UNISTAVANJA KNJIGA. I nikad nisam nijednu unistio, niti bacio.
Ali ja nisam protiv unistavanja zbog principa "za svaku knjigu postoji citalac", jer ima knjiga (narocito tih ideoloskih) koje ne donose ama bas nista dobro citaocu, cak naprotiv.
Knjige ne treba unistavati jer se odmah otvara pitanje kriterijuma. A cim postoje kriterijumi u tako tesko merljivoj kategoriji, eto mesta zloupotrebama, cenzuri, inkviziciji... Zato i postoji princip, zato i treba idiota koji je sekao knjige radi uklapanja u ambijent obici u sirokom luku.
Niko nije naveo koji kafic je u pitanju?

Књиге не треба уништаватим, већ забрањивати. Шта је фалило људима у каменом добу? Јебо књиге, од њих нема леба. Шарено камење је увек било практичније!!! ХАха!

Probajte nekom crncu iz nekog plemena zabačenog daleko od civilizacije u nekoj vukojebini da objasnite šta je to stres. Nisam baš siguran da mi sa svim našim znanjem, komforom, tehnologijom i otuđenošću od prirode zapravo bolje živimo od njih u našem divnom, materijalističkom, robovlasničkom sistemu života.

Malo skrećem temu, al' mi bio simpatičan Doterov komentar. :)