Prijava

Ja sam malopre pričao o skeniranju mozga, ti ne možeš za laž da koristiš deo mozga koji služi za hodanje npr. već postoji određeni deo za koji se zna gde se nalazi i njega posmatraju, ako se vidi aktivnost tog dela dok ti izgovaraš odgovor na pitanje lažeš nema druge. A i taj 1% je uglavnom greška onoga ko radi za aparatom.

Poligraf je druga priča, nikad nije bio a neće ni biti pouzdan zbog toga što uz određene vežbe može da se smiri puls i time omogući laganje dok te testiraju na njemu, a postoje opet i drugi, lakši načini za varanje na poligrafu tako da je normalno što se ne uzima kao dokazni materijal.

Možda su ljudi gledali previše filmova sličnih Terminatoru pa se plaše tehnologije iako ovakvo nešto može samo da doprinese društvu, ko će ga znati.

Ма знам ја како функционишу ти апарати, имам лекара у кући па од малих ногу слушам приче о мозгу и осталим органима :)

Немам ни ја појма што не користе то, али покушао сам из твог питања да извучем било који разлог, па ми је палао на памет тих 99%.

Можда неће да оставе адвокате и судије без посла! :)

Pa ne verujem da bi to kod nas i zaživelo - nit' imamo mašine nit' šta, a nećemo ih napraviti sami, bar ne u sledećih 100-200 godina, dok ostali ne razviju brzinu svetlosti, lasere i slične stvari.

Interesuje me što razvijene države poput Japana prvenstveno, SAD, UK, Nemačke, Francuske i sličnih ne koriste to kad im je sve na dohvat ruke treba samo osobu da odvedu do aparata i bla bla, sve je gotovo.

A ako pogledaš koliko pogrešno osuđenih osoba ima od nastanka takvog pravosudnog sistema, 1% grešaka je "isplativi" rizik.

Ко зна, можда неко и планира да уведе тако нешто.

---------------

Ево сад сам гледао на FOX CRIME-у неку емисију. И ако ја мислим да САД води погрешну политику у свету, и ако постоји много ствари у којима они греше, али ја мислим да САД има најбољи правосудни систем на свету, и да нико неће моћи да их достигне. Када погледаш њихове законе и пресуде, онда схватиш колико они више цене живот од нас, вероватно им је зато и боље него другима.

Сличан случај као код нас се десио, човек отео, силовао и убио дете. За отмицу и силовање добио две доживотне казне, а за убиство смртну.

Da su bili pametni uveli bi oni to davno. :)
SAD možda deli kazne samo tako, ali opet ogroman broj nevinih ljudi trune u zatvoru, a i poveći broj je i ubijen, zbog onoga što nisu uradili. Nedavno je bila emisija na History kanalu čovek je optužen da je sa 13 ubio neku devojku, jedini dokaz je bilo to što se video sa njom dan pre ubistva, ne sećam se na koliko je bio osuđen ali je pušten nakon 20 godina i proveo je još tih 30-ak godina u društvu koje ga se bez razloga plašilo. To je sve samo nije najbolji pravosudni sistem. Moje mišljenje je da oni dele kazne po principu "Ako sam ga ja kaznio a nevin je, Bog će ga nagraditi zato što je mučenik.".

Moje mišljenje je da kazne treba da variraju između 30 i 60 godina za silovanje bez popusta, dok ona silovanja sa ubistvom kazna treba da ide do 80 godina zatvora.

А ако умре пре истека казне да се преноси у наследство.

Smrtna kazna i javna odsecanja ekstremiteta-jer ovaj zakon ocigledno ne sprecava zlocine.

Doživotna je bolja, kad te ubiju sve je gotovo, a kad znaš da ćeš do kraja života ostati između 4 zida, to je belaj...

Mislim da svako mora da se promeni za određeni broj godina, i koliko god da je krvoločan potez načinio, ne zaslužuje doživotnu. Ali par decenija je u redu. :)

Неки заслужују доживотну, неки убиство, неки мучење и убиство. Стварно то мислим. Али такви закони се не смеју правити, због великог ризика од злоупотребе. Скоро свака власт би то користила за борбу против политичких неистомишљеника, противника, револуционара, итд.

Za silovatelje i pedofile kastracija i 40 godina.Za ubice 20 ili 40 godina, dozivotna robija ili smrtna kazna u zavisnosti od tezine zlocina i da li ima udruzenih zlocina.

Zmia apokalipse
29.06.2010. izmeni obriši
просто невероватно како су људи инвентивни кад треба да смисле тортуру у име правде, често надјебу и самог злочинца

Рекао сам ово икс пута,рећи ћу поново-да бисмо избегли претрпавање затвора,треба такве криминалце слати на принудни рад. Ем лепо,ем корисно,ем политички коректније него смртна казна.
ARBEIT MACHT FREI!

Добро ви сад што предлажете мучења и тортуре, није више фора, немојте да правите спрдњу од теме.

Ја нисам предлагао тортуру. Ја сам против тортуре. Али зато сматрам да је физички рад праведна и вишеструко корисна казна.

Није се ни односило на тебе :)...Није тај принудни рад лоша идеја.

Зашто стално цитирам ARBEIT MACHT FREI? Зато што је то најбољи систем,али је пропагиран у незгодном моменту и на незгодном месту. Кад би се правосудни систем мало озбиљније позабавио овом крилатицом,број становника КПЗова би се драстично смањио,а држава би имала много више користи од радника него од затвореника који пребројавају буве и ударају рецке.

...и када им се нешто не свиђа, мало себи зашију уста... па су још и мученици...

...и када им се нешто не свиђа, мало себи зашију уста... па су још и мученици...

Или углас бојкотују програм у ТВ сали КПЗа.