Prijava

ma temu sam pokrenuo isprovociran, preterivanjima 90% studenata, tipa, sedimo u parku i krpimo kurton jer nemamo para... i slicno...

Pa odakle im pare kada su stalno u kafani. Novac je potrošna roba.

Studentski život, to ti je život! Naročito onaj apsolventski. Ne radiš ništa, nemaš mnogo para, a i šta će ti novac uostalom? Prekinuo si sa prijateljima trezvenjacima, družiš se samo sa onima za koje si siguran da imaju kod sebe alkohol.

Sretneš bivše drugove iz srednje, kukaju kako rade neki težak posao za mizerne pare, ti glumiš da ih žališ, ali te zapravo boli kurac i drago ti je što nisi u njihovoj koži. Ko vas jebe, misliš se...

Očijukaš sa šesnaestogodišnjakinjama, one bi htele tebe, ti bi hteo njih, ali nisi siguran koliko je to legalno, pa se zadovoljavaš maštarenjem.

To ti je kad blejis po ceo dan, treba da ucis, a ne uci ti se. Jebao bi, al nemas sta, a i da imas, cemu to. To ti je vreme kad ne izlazis iz stana jer je ispitni rok, da te ne bi grizla savest, a ovamo si poceo da gledas i pikado i kuglanje na tv-u, jer je odjednom i to počelo da te zanima...
to ti je kad nemaš para za pristojan obrok, ali imaš za bilijar i pivo ispred dragstora. Kad čekaš torbu sa klopom od roditelja kao ozeblo sunce a onda pozoves ortake i ono što je trebalo da traje celu nedelju, pocepate za 10 minuta.

To ti je kad dovedeš koleginicu sa faksa prvi put u stan, a baš tad nemaš ni trunku kafe, pa pozajmljuješ od bakice iz stana preko puta. To ti je vreme kad te svi gledaju kao parazita, roditelje zanima samo jedno a tebe zanima sve sem toga... A sledeći rok je uvek dovoljno daleko i uvek ima vremena da se spremi ispit. za sledeći rok, nikad za ovaj sada...

To ti je kad sa onim osećajem u stomaku ulaziš u svoj rodni grad, naročito ako si pre toga položio neki zajeban ispit...
ima toga još koliko hoćeš... suština je da nikad nemaš koliko ti treba, ali da zapravo imaš sasvim dovoljno...

Moj studentski zivot je poceo tako sto su me moji milosrdni rodiitelji ostavili da zivim sama u porodicnoj kuci i ostavili mi 70 evra za mesecni dzeparac.
picke.
Ispite te prve godine sam spremala uz pirinac koji sam svaki jebeni dan jela. Malo sa lukom. Malo sa graskom. Samo pirinac bez kinte. CIgare sam pozajmljivala od dekica sto su na keju pikale sah.
I onda su svi bili zapanjeni sto sam se tako nisko srozala da drzim casove ajrobika jebenog. Jebo me studenski zivot.

jano, sta da ti kazem :)

Gremline nemoj nista da mi govoris. Samo gledaj da ne zivis studenski zivot kao ja. I naravno koristite kondome!

I kupite Kirbi da ne živite u prašini.

E ja jedva cekam taj studentski zivot.

Moj studentski zivot je bio kuci, tako da i nije bas bio neki... Al od druge god sam dobio dve stipendije, a u trecoj poceo da pisem embedded softver za razne firme, pa od mojih i nisam uzimao pare, a oko 4-te god sam kupio svoj auto, a vreme provodio kod cure u stanu, bez ikakve zavisnosti od mojih i novcanih problema :)
Ustvari, kad malo bolje pogledam, meni super bio studentski zivot :)

Doduse, sad sam izaso iz zemlje na postiplomske (kao studije, ustvari posao), skroz sam, pa sam malo osetio sta znaci da budes odgovoran za sebe i to, i bilo mi malo frka par meseci, al sad opet nekako nije studentski...

Студентски разумем у овој фрази, али не разумем живот. То нешто не иде једно са другим.

Studentski zivot - ima svoje cari, posebno ako zivis sam. Nemam primedbe, najlepsi period zivota, brzo su prosle tri godine... Savet za buduce studente, ako ne morate nemojte da se hranite u menzi jer kako moja drugarica kaze 'ta hrana verovatno svetli u mraku'. I da, alkohol i ucenje IDU zajedno!

e moji akademski gradjani....

moj studentski zivot i nije bas nesto posebno jer nemam puno para pa se svaki dan misli na sta cu koji dinar da potrosim i onda covjeku vise i nije do nekog provoda....mada moram reci da ima nekih svojih cari koje znaju samo studenti koji ne studiraju u svom gradu...fino je kada si odjednom potpuno slobodan i kada te mama nazove i pita gdje si a ti kazes da ucis a u stvari si kod momka i neces kuci tri dana,ali oni to ne mogu da saznaju....isto tako je fino kada sam za sebe odgovaras i kada dobijes odredjenu svotu novca i moras sa njom da prezivis 15 dana kako god znas...nekad mi dodje da odem kuci i odustanem od svega ali onda kada odem za vikend kuci fali mi ono sto imam na fakultetu....i da ne zaboravim da se na fakultetu uvijek upozna brdo ljudi koji imaju slicna interesovanja kao i ti (jer studirate istu stvar) pa su ta druzenja jako lijepa....eto toliko od mene...