Prijava

Dzordi, u pravu sam i matematicki i kalendarski. AKo vec treba da se bacamo wikipedijama kao Titanijum, ajde pa pogledaj...
http://sh.wikipedia.org/wiki/Decenija
Ili ovde objasnjeno npr
http://forum.klix.ba/nova-decenija-pocinje-2011-a-ne-2010-godine-t71905.html

Malo je doslo do zabune posle 2000-te, kada se zbog okruglog broja govorilo da ulazimo u novi milenijum, sto je bilo netacno, jer je novi milenijum poceo docekom 2001 godine...

Ali dobro nije ni bitno, dosta ljudi ne obraca paznju na takve stvari pa koriste odomacene, a ne tacne informacije, kao sto ti rece osamdesete, ili da je FMP ustvari Zvezda i tako slicno...

Dzordi, posebno obrati paznju na ovaj post u linku gore:

Slažem se, i raspravljao sam o ovome na jednom drugom forumu, ali idiotima je glavni argument bio "hoćeš da kažeš da je godina 1990. bila dio osamdesetih?" :-) :roll:
Pitanje je jesu li shvatili šta sam htio reći, potražit ću link za koji sekund.

Hhahahahaha samo sam cekao kad ce iskociti fmp kornfleksi su neizlecivi sledeca je tema o kuvanju tamo jeo sam kupus a zvezda je fmp

Pseto, raspravljamo o ozbilnjim temama, edukujem mlade vukajlije. Za ucesce u raspravi moras imati procitano 2+ knjige, sto te automatski diskvalifikuje.

*Informer nije knjiga.

Shvatam ja dzeriko da si na 2+ nivou kada su knjige u pitanju pa bih ti savetovao da probas i neku knjigu za starije i samo da ti kazem da su od sns botova gori jedino antisns botovi. Ugusiste svi zajedno lepi a ovo o cemu pricate se ucilo u osnovnoj skoli pa se ne bih zamajavao nego vam samo rekao da je ovo sportski jebeni kviz i da smarate.

ипак је на моју жалост вучићпедер, или јерихон, или ко год, у праву. што опет не мијења чињеницу да се колоквијално и неформално деценија узима за период гдје је цифра десетица у броју иста, али ово је неки курчев квиз неких курчевих чињеница, тако да опаска стоји.

да не бисмо смарали даље:

Који је голман српског поријекла у два наврата бранио за два јако позната енглеска клуба, скупивши укупно 668 наступа кроз четири деценије (1978 - 2001, молим лијепо)?

ма није боснић него онај други, како се зове...

та два клуба су уједно и једини за које је икад наступао, рачунајући и млађе категорије.

тај, тај :) лидс, арсенал, лидс, арсенал.

ђе су бдрмга и мики кад су најпотребнији да завуку неко лирско-дескриптивну загонетку око које ћемо се клати два сата. постављајте питање, било ко

Koji sport i zasto je bio zabranjen u sssr-u od 1930-1950e godine?

капирам да је неки индивидуални, то није у складу с комунизмом

бокс, превише варварски?

бејзбол? из очигледних разлога.

Тенис, зато што га играју пребогате капиталистичке свиње?