Prijava

E bre Peki, šta ti nije jasno u "objašnjenja su za debile" argumentu? :)

Боље гроб него роб је нешто што треба да се не заборави и нешто што чини Србе Србима. Докле год буде било отпора са наше стране према оваквим "организацијма" биће и Срба.
Да уђемо у савез са војном силом која само исказује силу зато што се плашимо да не најебемо је јадније од било чега. Који смо курац онда бранили шта смо бранили током бомбардовања? Сетите се мало колико је људи изгинуло од њих и зашто. Како су наши пилоти гинули знајући да не могу ништа да ураде? Срамота ме је само да помислим да се придружим нату из више разлога.
Први је бомбардовање.
Други је њихова симболика која се састоји из чистих нацистичких симбола. Ко не верује не мора, али да ми не сере овде док мало не истражи њихову симболику.
Као треће, ако нисам за нато не значи да сам за Русе или шта већ.

ЕДИТ:

"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Бенџамин Френклин

Brate, Dottere, lako je to Frenklinu bilo da izjavi, njegova zemlja nikad nije bila na vetrometini :)

Upravo tako Vlatko.

Dotere, nismo u poziciji da se kurčimo. Nemamo konja za trku, pre će to biti neka čivava, ili detlić.

А били смо 1914, 1941, 1389, и исталих година?

ЕДИТ: додо сам још две године.

Чек, а што је курчење ако се не поклонимо натоу?

Normalno, gamby...a možda je neko reko, al da dodam: Kako možemo da budemo neutralni kad na našoj teritoriji imamo Bondstil i vojnike iz 50 nacija širom sveta...nismo ni Švajcarska majku mu...e sad, Tito je bio kao šatro neutralan, al SFRJ iz 1960.e i neke nije isto sa Srbijom 2010.e...

Dotere, fora je što smo 1389, 1914 i 1941 i imali neku vojsku.

Svaki rat koji bi mi sada poveli bio bi 3. punski rat. Rat koji ne može ni da se nazove ratom, kada ogromna sila napada mrlju od kafe na atlasu, ekonomski totalno uništeno, bez ikakve vojske jer su i njeni tragovi urnisani tokom prethodnih godina. Dakle, nema smisla ni da pokušavamo. Ako nema šanse da ih pobedimo, što da idemo glavom kroz zid debeo metar i po? Mislim da smo svi svesni da nemamo nikakve šanse, a meni se ne ostavljaju dete i žena sami da bih ja poginuo zbog takve gluposti.

Чек, а што је курчење ако се не поклонимо натоу?

Ili si sa njima, ili si protiv njih. Nema izmedju.

Dottere, tad smo imali Saveznike (1914. 1941.), bili smo kolko tolko u koraku sa modernim tehnologijama, danas ako smo neutralni, nemamo saveznike, a o "idenju" u korak s savremenim vojnim tehnologijama neću ni da pričam. Pa naša slavna srpska vojska se već ortači s nekakvim gardama Ohaja. To pokazuje dve stvari: Da smo prsli ko vojska kad moramo s njima da se ortačimo, i drugu: čim se mi ortačimo s njima, ortačićemo se i sa Nato.

1389. je bilo normalno da se kurčimo, pa mi smo vazda bili bedem hrišćanstva...sad nismo bedem, sad smo Mrtvo more...

О каквим савезницима причате? У првом сведском рату смо једино ми пружили прави отпор на почетку. И те две победе са шаком јада од војске су назване "прве савезничке победе" када савез практично није ни постојао.
Види Срби сјебали Аустроугаре, дај те победе да прибележимо нама.

Дођу Немци, влада капитулира, народ крене да се буни, Срби одма отишли у курац. Какви савезници опет? Очему причате...

Е стварно ме је срамота што тако размишљате. "ако ниси са њима против њих си..."
Први пут би нам био? Као рат нам је највећи проблем??? Дај бре зар сте толико слепи да не видите да нам је највећи непријатељ држава која нам пласира овакве небулозе: оћемо ли у европу, оћемо ли у нато, оћемо ли да вас јебемо у дупе, и тако даље, док наши моћници раде шта хоће и придружују се ретардираном западу без питања народа.
Не знам ко је поменуо, али уместо да се гурамо уз Кину и Индију, ми покушавамо да убедимо народ да је умирујући нато излаз.
А то што су јача војна сила од нас не значи да треба да им љубимо чизму.

"1389. je bilo normalno da se kurčimo, pa mi smo vazda bili bedem hrišćanstva...sad nismo bedem, sad smo Mrtvo more..."

Не, није било нормално да се курчимо, већ ништа нисмо имали да изгубимо јер су Турци већ долазили. Ако не можеш ништа да избиш барем пробај да одолиш па шта ти Бог да. И искрено не видим шта можемо добти од запада, само видим да све губимо и дајемо западу, а ваљда сте толико паметни да знате да ће нам остати можда само душа ако се прикључимо њима, а и то тешко због оваквих коментара које постављате овде.
И да, јесмо мртво море, јер се одричемо свега зарад неке лажне сигурности.

И још једна ствар, није битно да ли је рекао Френклин оно што сам цитирао, битна је суштина, а та суштина нам се полако приближава ако не примећујете.

Dottere, što se tiče ovoga što si reko o 1914.oj slažem se, ali i dalje mislim da smo imali neke saveznike, da ih nismo imali, ne bi uspeli.

U ostalom delu se ne slažem. Duša je toliko ogavan i izlizan pojam. Kao i Zapad, i Kina i Indija. Sve me stra, da će Indijci i Kinezi da polete da nas brane. Jes boli ih kurac.

Наравно да смо имали савезнике али тек касније. Све њих боли патка да улете и помогну Србима док не виде корист.

Што се тиче Кине и Индије, наравно да не би скочили да се бију за нас, али од њих бисмо могли очекивати доста бољи економски савез него од запада и због тога сматрам да је боље њима да се окрећемо.

Ја сматрам да није боље, али углавном из чисто личних разлога. Кинеза се плашим (не бих смео поред Кинеза у истој кући да заспим) непредвидиви су, а Индусе сматрам јако заосталим. Да, баш ћеш да очекујеш помоћ од неког ко сам себи не може да помогне и није искоренио ни кастни систем... Не, хвала.

Alo, bre, ne možemo u NATO! ONI SU NAS BOMBARDOVALI! :D

Alo, bre, ne možemo u NATO! ONI SU NAS BOMBARDOVALI! :D

Šta je tu smešno?

од њих бисмо могли очекивати доста бољи економски савез него од запада

Dottere, mi sa naših 4 miliona radno sposobnih ljudi, od kojih milion ne radi (bar po zvaničnim podacima) ne možemo ni pertle da prodajemo onolikim Kinezima i Indijcima...al dobro, moderna tehnologija omogućava približivanje i dalekih zemalja, ali ipak je logika nepobediva...NATO je bliži...

Наравно да смо имали савезнике али тек касније. Све њих боли патка да улете и помогну Србима док не виде корист.

Da ga ne bi više razvlačili, oko ovog ću da se složim...

а Индусе сматрам јако заосталим

Indusi su, Džimi, zvanično najjača matematička nacija na svetu. Al to opet nema veze s NATOom i ostalim :)

Šta je tu smešno?

I Nemci su nas klali pa idemo da gastarbajtujemo kod njih i kupujemo golfove ko nenormalni...

ndusi su, Džimi, zvanično najjača matematička nacija na svetu. Al to opet nema veze s NATOom i ostalim :)

To ne menja činjenicu da su zaostali. Znali su ljudi matematiku i u 18. veku :)

Боље гроб него роб је нешто што треба да се не заборави и нешто што чини Србе Србима. Докле год буде било отпора са наше стране према оваквим "организацијма" биће и Срба.
Да уђемо у савез са војном силом која само исказује силу зато што се плашимо да не најебемо је јадније од било чега. Који смо курац онда бранили шта смо бранили током бомбардовања? Сетите се мало колико је људи изгинуло од њих и зашто. Како су наши пилоти гинули знајући да не могу ништа да ураде? Срамота ме је само да помислим да се придружим нату из више разлога.
Први је бомбардовање.
Други је њихова симболика која се састоји из чистих нацистичких симбола. Ко не верује не мора, али да ми не сере овде док мало не истражи њихову симболику.
Као треће, ако нисам за нато не значи да сам за Русе или шта већ.

ЕДИТ:

"Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety deserve neither Liberty nor Safety" - Бенџамин Френклин

Хвалим те Боже да здрав разум није ишчезао. Основни разум. Дотеру, улепша ми дан. Дошло доба да се радујем ономе што иначе треба да се подразумева.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Љубитеље својих мучитеља бих колективно послао на ОНКОЛОГИЈУ да попричају мало са лекарима који су били активни пре 1999, па да им исти саопште како је било до 1999, а како је у годинама после.

*Србија је 1999 од рака изгубила око 10 000 људских бића, већ 2005 је тај број отишао на 30 000 (300% повећање, хмммм од чега ли је?) . И тај број расте. Ти људи, да вас подсетим могу бити и моји и ваши ближњи. То могу бити ја, а то можете бити и ви.
ЕЈЈЈ, "БОНУС" ОД ДВАДЕСЕТ ХИЉАДА МРТВИХ СВАКЕ ГОДИНЕ, + ТАЈ БРОЈ ЈЕ ИЗ ГОДИНЕ У ГОДИНУ СВЕ ВЕЋИ!!!

Касетним бомбама по пијаци, осиромашени уранијум, тада мртви и осакаћени, данас оболели од болести без лека...

Срам вас било...

To ne menja činjenicu da su zaostali. Znali su ljudi matematiku i u 18. veku :)

I to što kažeš :)

I Nemci su nas klali pa idemo da gastarbajtujemo kod njih i kupujemo golfove ko nenormalni...

Ovo nema veze s onim što sam pitao. Samo me interesuje zašto je autor Nickname stavio smajli na kraju svoje konstatacije. Deluje cinično s velikim slovima i "smeškom". Ako je zločin koji smo svi kolektivno pretrpeli tema za sprdnju, ja onda neću da učestvujem dalje u ovome. Pozdrav