Prijava

Vlajko jeb'o te taj stav o neumitnosti toka istorije. :)

ahahaha...naš narod ima finu izreku: Ničija nije do zore gorela...sve je to lepo, samo mi odbijamo postojanje i naše zore rastanka :)

mada može to i s druge strane da se gleda, već toliko i toliko godina se menjaju gradonačelnici Niša, a Srbi, ovakvi kakvi su (bili) ostaju i traju.

Jesi li za oplodnju? Tebi ni iz džepa ni u džep, a usrećio bi jednu napaćenu dušicu.

Jesi li za oplodnju? Tebi ni iz džepa ni u džep, a usrećio bi jednu napaćenu dušicu.

E stvarno smo goveda, ovde lupamo o natalitetu, a na ovakve direktne pozive, ne odgovaramo :)

Jesi li za oplodnju? Tebi ni iz džepa ni u džep, a usrećio bi jednu napaćenu dušicu.

Deal! :)

A i evo jedne činjenice za sve srbende, a to je da je pravih pravcatih Srba sve manje. Tokom 500 godina turske vladavine malo pomalo smo istrebljeni. A to koliko smo poturčeni se vidi po tome kako kuvamo, kakve reči imamo, kakvu muziku slušamo... Skoro sve je isto, samo vera nije.

Da li ste znali da je pre vladavine turaka bila ređa pojava da neko ima crnu kosu? A sad?

Da vidim šta će sad da kažu ljudi koji su nacionalisti, fašisti i rasisti. Oduvek sam iste oduvek hteo da pitam: "Kako bi se TI osećao da si rođen kao Hrvat, Bosanac, Jevrejin, Kurdistanac, whatever?"

NIKO ne bi znao da odgovori.

Da li ste znali da je pre vladavine turaka bila ređa pojava da neko ima crnu kosu? A sad?

То по сећању знаш?

Иду ми на живце ти покушаји убеђивања људи, да су последице ропства под Турцима толике да се не разликујемо од истих. Мада та промена колективног изгледа и није толико битна, колико очување традиције и културе, нико не може да ме убеди да смо постали турска копија. Нису само Турци, већ су и сами Срби правили децу Српкињама. Процентуално, има ту свакаквих мешавина. Морам и да напоменем да постоје Срби који нису били под Турцима. Сматрам да смо врло добро очували свој идентитет с обзиром на услове.

Pa, pola Nemanjića riđi i plavi.
O Nemanjićkim očima da ne govorim. Nijansa plave koja nam dolazi sa severa.

Поновио бих питање из прошлог поста и додао и ово:
знаш ли с ким су се женили?

То по сећању знаш?

Da, i pored toga što sam putnik kroz vreme, takođe sam video mnogo slika iz tog vremena, uključujući i freske gde su Nemanjići.

Сматрам да смо врло добро очували свој идентитет с обзиром на услове.

Sa ovim se potpuno slažem.

kakvu muziku slušamo...

To nije nikakav dokaz da smo mi svi Turci. Muslimansko ono kako da ga nazovem, ono kad se on popne na minaret pa doziva, i ona pojanja u džamiji su dosta ukrala od vizantijskih pravoslavnih pojanja. Oću da kažem da smo se i mi kao Turci navukli na vizantijski melos još pre nego što smo došli u neki direktan dodir.

A i to sa plavom kosom i očima...to veze nema, iz prostog razloga što plava boja kose i očiju kad dođu u mešanje sa crnim uvek gube, možda se jave kroz kasnije generacije kao recesivni aleli (sad malo lupam, ali znam šta oću da kažem), a šta oću da kažem Srbi su se mešali sa starosedeocima Balkana koji su bili crni, pa su i do dolaska Turaka bili malo tamniji od oriđinale Slovena. A normalno da su se mešali i sa Turcima...uostalom nismo crni jer smo Turci, nego smo crni jer smo Srbi.

Btw danas svaka porodica kod Srba može da nađe bar jednog člana koji je svetliji od ostalih, a većina dece je do 10 godine plava...

Btw danas svaka porodica kod Srba može da nađe bar jednog člana koji je svetliji od ostalih, a većina dece je do 10 godine plava...

Сад ће да се јави неки "генетичар" да нам објасни да је то зато што су Руси силовали све редом четресчетврте.

Сад ће да се јави неки "генетичар" да нам објасни да је то зато што су Руси силовали све редом четресчетврте.

Brate, jes da su to Ruje, al nisu mogli sve da stignu :)

A nit su pa oni mnogo plavi, nit Nemci...

Ма зајебавам се :)
Онај бисер "тамнокоси смо због турака" си лепо објаснио. Етничка припадност није исто што и генетско наслеђе. То неке овде буни.
Наградно питање: шта на основу ове слике можете да закључите о физиономији Енглеза с краја 19. века?
http://atthemovieswithbillyandbrian.files.wordpress.com/2010/01/queen_victoria_.jpg

Ма зајебавам се :)

ma znam da se zezaš, nego nisam mogo samo :D da stavim na onaj tvoj komentar o Rusima :)

шта на основу ове слике можете да закључите о физиономији Енглеза с краја 19. века?

ako odbacimo to što je ona možda samo 10-20% Englez, a 100% plemić, onda mogu da kažem da su Englezi 19.veka imali uši... :)

Етничка припадност није исто што и генетско наслеђе

ovo je tako tačno...

E stvarno smo goveda, ovde lupamo o natalitetu, a na ovakve direktne pozive, ne odgovaramo :)

Šta radiš sutra uveče? :-)

Ova tema postaje zanimljiva :)

Šta radiš sutra uveče? :-)

Gledam Star Wars Episode II, al će da se dogovorimo. :)

Neka, ne bih da te deranžiram :-)
One down, two to go.

Dobro, ko što reče majka Ceca: "ponuđen ko počašćen"... :)

A u duhu teme...Srbi, deca, natalitet, promili, ovo-ono, seks...i slično, egzistencija, sebičluk, vojsko moja...kuda ćete deco bre kad ne znate odakle ste...ovo-ono, Ajs Nigrutin i slično...