Prijava

LesTaT pre 7 sati
Ti što ga pljuju neka slobodno naprave bolji, da vidim kako bi to trebao da izgleda.

Malo sam zbunjen sada. Ne znam da li je tvoj revolt plemenitije vrste i usmeren ka onima koji konformistički prilaze ocenjivanju (ovde negativnom ocenjivanju ovog filma) ili ti ustvari smeta činjenica da filmsko ostvarenje koje je najobičnije eksploatatorsko đubre, prepuno nezdravih klišea, smatraš vrednim civilizacijskim dostignućem...

Da 'pljuvači' naprave bolji film?
Ako neko u polastičarnici pojede ukvaren kolač zaražen salmonelom, da li to znači da ne sme da upozori ostale na trovačku poslastičarnicu, jer taj ne ume da umesi bolje?

Nemoj me pogrešno razumeti, ne znam koji je koren tvog stava. Ukoliko ti se apokalipto i dopao, ni to nije tako loše, jer to verovatno znači da je pred tobom dosta predivnih filmova čiju ćeš ogromnu snagu tek imati privilegiju da doživiš.

"Intelektualac je čovek koji koristi više reči no što je potrebno, da objasni stvari koje ne razume." Volim ovo da citiram kad neko pretera s filozofiranjem. :)

1. Dobra gluma
2. Realistična atmosfera
3. Dobra akcija, takođe realistična
I najvažnije, film je jednostavno zabavan što je i poenta gledanja filmova. To što tebi klišei bodu oči, mada nisam siguran na koje misliš, verovatno te nervira kako su predstavili Maje u tom filmu, to je zaista nebitno u odnosu na generalni utisak. A ako je pak bitno i ne možeš da uživaš u filmu, onda ti nećeš imati tu privilegiju da gledaš stvarno dobre filmove s uživanjem jer si perfekcionista. Uostalom, lako je biti kritičar, probaj da stvoriš nešto. Pošalji Gibsonu scenario kako ga ti zamišljaš, da vidi čovek gde je sve pogrešio.

A i dosta dobro je ocenjen film: http://www.imdb.com/title/tt0472043/

The Limits of Control http://www.imdb.com/title/tt1135092/

Meni je film genijalan.
A kritičari što ga pljuju,
Nek me poljube u bulju

Izvinjavam se unapred autoru teme za oftopičenje koje sledi. :)

LesTaT,pre 22 sati
"Intelektualac je čovek koji koristi više reči no što je potrebno, da objasni stvari koje ne razume." Volim ovo da citiram kad neko pretera s filozofiranjem. :)

Ovim si pravio uvertiru za ostatak tvog komentara?

1.Dobra gluma
2.Realistična atmosfera
3.Dobra akcija, takođe realistična

1. Definiši dobru glumu, kad već ovu ocenjuješ takvom?
2. Znači, bio si u toj džungli, tada i tamo, pa znaš da je realistična? Pogledaj "Fitzcarraldo" i "Aguirre", pa uporedi realističnost atmosfere. Zbog sebe, ne zbog mene.
3. Scena bežanja od dva sata (u finišu koje progonjeni trči brže od tigra?) je tebi 'realistična'?

I najvažnije, film je jednostavno zabavan što je i poenta gledanja filmova.

Tačno, ali uglavnom kad su u pitanju intelektualci iz tvog omiljenog citata... Za ostale dobar film je nešto što gradi, ruši, uči, menja čoveka kao i svaka prava umetnost. Naravno nekad je to sve to upakovano i da bude pitko i zabavno (pogledaj fenomenalni "Sweet and lowdown". Zbog sebe pogledaj, ne zbog mene).

To što tebi klišei bodu oči, mada nisam siguran na koje misliš, verovatno te nervira kako su predstavili Maje u tom filmu, to je zaista nebitno u odnosu na generalni utisak.

Dakle, tebi je nebitno kako su neki narodi ili nečiji preci (neosnovano) predstavljeni milionskoj publici?
Onda ti ne smeta ni kada Srbe (ili kojoj već nacionalnosti pripadaš) predstavljaju kao zveri i koljače, jer eto, "to je zaista nebitno u odnosu na generalni utisak" ?

Uostalom, lako je biti kritičar, probaj da stvoriš nešto. Pošalji Gibsonu scenario kako ga ti zamišljaš, da vidi čovek gde je sve pogrešio.

U pravu si, lako je iznositi kritičko mišljenje, jer evo- i ti iznosiš svoje.
Nego, izbegao si već odgovor na ovo pitanje:

Ako neko u polastičarnici pojede ukvaren kolač zaražen salmonelom, da li to znači da ne sme da upozori ostale na trovačku poslastičarnicu, jer taj ne ume da umesi bolje?

i?

A i dosta dobro je ocenjen film: http://www.imdb.com/title/tt0472043/

Sad si me poklopio, za ovo stvarno nemam argument. :))

Au brate, naporan si ko uzbrdo.

Ovim si pravio uvertiru za ostatak tvog komentara?

Ne, to je bila šala na račun tvog filozofiranja oko običnog filma. Za nešto valjda služi onaj smajli.

1. Definiši dobru glumu, kad već ovu ocenjuješ takvom?

Dobra gluma je kad te glumac ubedi u autentičnost svoje uloge. Ako ceniš da su bili loši, objasni mi koje su greške konkretno napravili?

2. Znači, bio si u toj džungli, tada i tamo, pa znaš da je realistična?

U pravu si, ta džungla je sigurno nacrtana.

3. Scena bežanja od dva sata (u finišu koje progonjeni trči brže od tigra?) je tebi 'realistična'?

Ma kakvi 2, 'iljadu. Koliko god da je dugo trajalo, zar zaista misliš da ljudi odrasli po surovim vukojebinama bez modernih udobnosti ne bi bili u stanju da izdrže taj napor, još pod velikim dejstvom adrenalina? Pa ja i moji drugovi se bavimo borilačkim veštinama i radimo treninge od po 2 i po sata od kojih muda otpadaju, a živimo u komforu modernog čoveka. I nisu bežali od tigra već pume ako se dobro sećam. I da su bili brži, onaj ne bi završio s udrobljenom facom.

Tačno, ali uglavnom kad su u pitanju intelektualci iz tvog omiljenog citata... Za ostale dobar film je nešto što gradi, ruši, uči, menja čoveka kao i svaka prava umetnost. Naravno nekad je to sve to upakovano i da bude pitko i zabavno (pogledaj fenomenalni "Sweet and lowdown". Zbog sebe pogledaj, ne zbog mene).

Kako koga filmovi zabavljaju, to je već stvar ukusa. Volim da pogledam i "dubokouman" i jednostavno zabavan. Kako mi dođe raspoloženje.

Dakle, tebi je nebitno kako su neki narodi ili nečiji preci (neosnovano) predstavljeni milionskoj publici?
Onda ti ne smeta ni kada Srbe (ili kojoj već nacionalnosti pripadaš) predstavljaju kao zveri i koljače, jer eto, "to je zaista nebitno u odnosu na generalni utisak" ?

Donekle mi smeta, mada me to nije sprečilo da uživam u dobrim stranama filma. Sad bih ja trebao da kažem: "je l' si bio prisutan među Majama da vidiš kakvi su zaista bili?" Moglo bi se reći da dezinformacije u filmovima često ignorišem jer sam oguglao na njih. Koncentrišem se samo na zabavu i doživljaj, mada sve zavisi od filma pojedinačno. Ne mogu da objašnjavam.

U pravu si, lako je iznositi kritičko mišljenje, jer evo- i ti iznosiš svoje.

Zar si ti svojom kritikom tog filma nešto stvorio, pa ja kritikujem tvoje stvaralaštvo?

i?

Nema "i". To da je salmonela zaražena u ovom slučaju je tvoje subjektivno mišljenje.

Sad si me poklopio, za ovo stvarno nemam argument. :))

Pazi kad nisam imao nameru da te poklopim. To poslednje sam dodao čisto da malo nafilujem. Poentu si propustio pre toga.

Au brate, naporan si ko uzbrdo.

Naporan kao trening borilačkih? Nemoj da se ljutiš što te naprežem. Dijalog nam je višestruko konstruktivan, nije li?

Ne, to je bila šala na račun tvog filozofiranja oko običnog filma. Za nešto valjda služi onaj smajli.

Sad kapiram...A ja mislio da si za sebe napisao, pošto ti je ostatak komentara bio pretežno u prazno. Hvala na komplimentu.

Dobra gluma je kad te glumac ubedi u autentičnost svoje uloge.

Hm. Nekog je lako ubediti, a nekog teže. To nije univerzalno merilo, ako me razumeš.

Pa ja i moji drugovi se bavimo borilačkim veštinama i radimo treninge od po 2 i po sata od kojih muda otpadaju, a živimo u komforu modernog čoveka.

Nisam o tome pričao. Pričao sam o retardiranom konceptu scenarija koji se sastoji od dvosatne scene trčanja sa infuzijom nekoliko klišea (Zle zle Maje, love i žrtvuju jadne male Azteke). Mnogo bolji film na temu trčanja (a takođe ne previše kvalitetan) je " Run Lola Run".

Što se kondicije tiče, znam na šta misliš. Evo, ja sam osmu godinu u kik-boksu, ko zna, možda sam te i naučio koju fintu.

Donekle mi smeta, mada me to nije sprečilo da uživam u dobrim stranama filma.

Druže, moraš da razumeš sledeće. Nije mi ni bila, niti mi je namera da te potcenjujem zato što ti se sada dopada jedan nekvalitetan i štetan film. Produkcija je dinamična i kadrovi prirode su često oku lepi, ali napucane produkcije ne znači automatski dobar film.

Ovoliko pišem jer vidim da i ti i još neki ljudi ovde mogu u sebe da upiju mnogo kvalitetnije stvari od ove, pa ja eto pokušavam da skrenem pažnju na to.
A eksploatatorski filmovi su deo jednog medijskog mehanizma koji nije ni malo bezazlen, osetili smo to i mi ovde na svojoj koži. Zato sam ko uzbrdo. Aj svako dobro.

Neću više da ti odgovaram po stavkama jer sam svoje stavove dovoljno izrazio, potrebno je samo dobro iščitati šta sam rekao. A inače razumem ja tebe i veoma sam svestan tog medijskog mehanizma na koji misliš. Ali pokušavam da se ne opterećujem previše stvarima na koje nemam nikakav uticaj, pa prosto hoću da uživam u filmu. Naši komentari na nekom tamo sajtu na internetu neće promeniti ama baš ništa. A to što ima boljih filmova od njega, ne znači da je on objektivno gledano loš, već samo da ima boljih. Pozdrav

Дискретни шарм буржоазије. Баш добар филм

120 dana Sodome
Kanibal Holokaust
Nekromantik
Itchi the Killer
Antihrist

Da li je neko uspeo da "svari" Satyricon? :)
Jos uvek nisam upoznala osobu kojoj ovako nesto moze da se dopadne :D

Naravno da jeste.
Paranoja u LV.

Ако Параноја није вољена, онда сам ја такођер црна овца.

Pa vole ljudi, ali ja nikako. Znači, nisi crna ovca.

Па ондак си ти омашио тему. Ово је она де волимо нешто што други не воле.

Interstate 60
Један од новијих филмова који је некако квалитетан и држи пажњу.
И исто тако Човек из земље (The man from the earth).

Трол 2 - http://www.imdb.com/title/tt0105643/

А од домаћих, ,,Слатко од снова".

Bravo za ''slatko'' (iako mi se, naravno, ne svidja) - pravi film za ovu temu:)
Do jaja mi je Inland Empire (moram da se pridružim obožavaocima)
Obožavam Paranoju u Las Vegasu iako milioni koji nisu nekad nešto popušili, progutali, s razlogom, izbegavaju ovaj film.

surrogates: meni je toliko bio kul da nisam ni obracao paznju na ostalo.