Prijava

Ovako, Vukajlija se trenutno nalazi na vrhuncu popularnosti, i ljudi su na njemu počeli da vide idealno mesto za trolovanje, reklamiranje, iznošenje glasova mržnje...
Za neupućene, lockerz.com je sajt na koji se ne možete registrovati bez poziva koji vam pošalje jedan od već registrovanih članova, stoga se moj prvi savet odnosi na uvođenje tog sistema na Vukajliju.
Drugi predlog se odnosi na brisanje članova neaktivnih više od 6 meseci sa manje od 300 popularnosti, članova banovanih za stalno, sa manje od 500 popularnosti. Drugi deo drugog predloga je brisanje svih definicija koje su u minusu.

Znam da su moji predlozi zahtevni, ali se nadam da ćemo tako uspeti da povratimo neku ravnotežu na sajtu.

Njah... Bezveze. Misliš li da svi od trenutno (a i ranije) najboljih autora bili pozvani od strane nekog drugog autora? Daj, molim te. Dosta više sa elitizmom. Ima i dobrih novih članova. Smaraju ovakvi predlozi jebote.

I drugi predlog je preekstreman, a definicije u minusu se uglavnom brišu. Ima i dobrih definicija koje su u minusu.

Брисање чланова-никако.
Има свакаквих бисера међу таквима које си навео.
Дефиниција које су у минусу има мало, и углавном су у животу остављене са неким разлогом.

О првом предлогу сам раније размишљао, али мислим да је сада лоше време за увођење тога. Практичније је да се то уради у време када сајт тек почиње са радом, мада је овом сајту потпуно непотребно.

u nečemu se ne bih složio sa tobom jer ima ljudi koji su banovani za stalno a imaju čak i defke dana, tako da ne bi bilo ok...

recimo CARA i njegova defka http://vukajlija.com/adidas-brada-univerzalka/143779

ili duncan ferguson http://vukajlija.com/recnik/autori/16611

oni su ucinili nesto za sajt, a ovi nalozi vise nikada nece biti aktivni, tako da ne bi bilo fer ipak obrisati ih..
mada ovi nalozi sto su neaktivni duze vrijeme i nisu nista uradili nisu ni potrebni, oni neka se brisu slobodno :)

@SMarko Pa napisao sam da autori ispod 500 popularnosti ne treba biti obrisani
@gamby: Ima dobrih, ali na jednog dobrog ide 50 spamera, plagijatora i onih koji se učlane i više nikad ne uđu.

I šta onda? Treba da sprečimo potencijalno dobre autore da se registruju?

Članovi koji spemuju glupim definicijama se i onako trajno banuju, kao i totalni plagijatori, trolovi i spam-botovi.

Još uvek ne vidim poentu ove teme.

Не знам што многи дрве муда овде везано за неке ствари за које већину сајта заболе. Модератори су ту да хапсе, бесе, гиљотинирају, пале, дувају, руше куће, дрмају кавезе, руше снешка и остале радње, како би се нама, невероватним, креативним, елистистичи опијеним члановима омогућила слобода стварања супер, кул, екстра, ултра добрих дефиниција, постера, тема на форуму и сличних догодовштина.

a koji je posao vas 12 moderatora? čistite, brišete, banujete...
mi imamo dugme ZA BRISANJE, koje vi uglavnom ignorišete.
postoje definicije tipa :
"sine, šta ćeš da jedeš
to je ono kad majka oseti da mu je dete gladno pa ga pita da jede"
ali bukvalno tako.ja imam jednu sličnu koju sam označila za brisanje, još uvek stoji na sajtu, što je zabrinjavajuće, ima oko sedamdeset glasova u plusu i nekoliko omiljenih.
pitam se kako je moguće da je ne vide moderatori.a ni ne smem da se pitam da li je moguće da je vide a da ne reaguju

a to da se ne može učlaniti bez poziva neću ni da komentarišem, glupost da nema dalje
a, da pa imate i dve skoro identične teme
http://vukajlija.com/forum/teme/11526

Toliko povike na moderatorstvo ima upravo zato sto ne cistite DOSLEDNO. Male nezapazene definicije, bez obzira na to kakvo smece bile - ostaju. Na drugoj strani, brisu se solidne definicije koje su skrenule paznju na sebe. Znacajno manji broj ljudi bi imao primedbe na ovakva brisanja, kad biste sajt preciscavali DOSLEDNO i TEMELJNO.

Постоји тема за пријављивање тих дефиниција колико ми је познато. Ако не обришу значи да има неки разлог.

Potpuno protiv ovoga za pozivanje clanova!!!
Pa šta nam treba, još više srednjoškolaca da pišu i da se svadjaju, a? Pošto realno, mnogo će lakše klinci naći nekog da pozove nego neko malo ozbiljniji koji bi možda i napisao nešto pametno. (Mislim nije ovo isključivo, ima bistrih srednjoškolaca, a vala i poprilično tupavih starijih, ali pričam onako generalno)

Protiv drugog predloga takođe. Zašto bi neko brisao članove? Šta dobijamo time? Ne oslobađa se ništa server. A i šta ćemo sa definicijama tih članova? Šta ako ima neko samo par dobrih def, a nije više aktivan. Jel da mu oduzmemo pravo da mu stoji ime (nadimak) pored njegove definicije. Kome da ih pripišemo?

ako nečim hoćemo malo da rasteretimo serversku memoriju, predlažem da počnemo sa zaključavanjem ove teme.

Постоји тема за пријављивање тих дефиниција колико ми је познато. Ако не обришу значи да има неки разлог.

Ja lično tu temu koristim (skoro nikad) za prijavljivanje sopstvenih definicija, a ne tuđih. za tuđe postoji dugme za brisanje.
trudim se da shvatim razlog za ostajanje onakvih definicija, kao što sam navela, ali mi nešto slabo ide.
ja ustvari hoću da kažem, da moderatori, kako mi se čini, uopšte ne obraćaju pažnju na to dugme. a daju predloge za "čišćenje" sajta ovakvim temama kao što je ova.

ako nečim hoćemo malo da rasteretimo serversku memoriju, predlažem da počnemo sa zaključavanjem ove teme.

Slažem se