Prijava

Prošlo je dosta vremena, mnoge strasti su se stišale nakon njegovog ubistva. Interesuje me kakvo je vaše viđenje političkog i široj javnosti poznatog lika nastradalog čoveka. Da li mislite da su zasluge koje mu nakon smrti pripisuju realne ili ne? Da li mislite da su njegovi lik i delo mistifikovani tragičnim atentatom? Da li, kao mladi ljudi, osećate da je na bilo kakav način uticao na vaše živote, bio taj uticaj pozitivan ili negativan? Da li biste mogli da ga identifikujete kao svog idola? Dosta postavljenih pitanja. Ja priznajem da osećam ogromno poštovanje prema njemu ali ne znam da objasnim zašto, jer prosto ne znam način na koji bih konkretno ukazao na ono čime me je kao mladog čoveka zadužio. Pa ipak, on jeste jedan od ljudi čiji me život motiviše na pozitivan način. Šta vi mislite?

Da je on ostao živ mi bismo stvarno ušli u EU 2007. godine.

Мора да је био добар политичар и заиста способан,а не од оних који јуре власт. Борио се за ову земљу и ЗАИСТА се борио против организованог криминала. Зато су га и скењали.
Био је нека врста српског Џимија Хофе.
Ако се појави још један политичар као он,и њега ће скењати.

Da je on ostao živ mi bismo stvarno ušli u EU 2007. godine.

На ово не мош ништа да кажеш, но да одрадиш ц-п са једног мање више очајног сајта :

Шта би Србија постигла да је Ђинђић жив :

Ђинђић председава у НАТО-у. Тадић председава у Европској Унији.
Србија претиче Јапан, Немачку и САД по привредној моћи. Драгољуб Мићуновић први Србин на Месецу.
Чеда Јовановић први човек који је у свемир отпутовао дрогиран. На новчаници од 50 евра би се налазила слика Николе Тесле.
На новчаници од 10 евра би се налазила слика Иве Андрића. Србија би извршила инвазију на велику напаст под именом Русија и тако помогла Америци.
Сачували би Косово и анексирали Албанију, Бугарску, Румунију, Македонију, Босну, Хрватску и Словенију. Црна Гора се не би одвајала. Без обзира на мржњу међу расама, сви су се помирили зарад економије. Ана Никол Смит се не би убила.
Пабло Ескобар би уз Чедину и Зоранову помоћ отишао у центар за одвикавање. Цела СРС би завршила у Хагу.
Исидора Бјелица би се пролепшала!!! Тим европских стручњака одлази у центар Европе где је сахрањен Јован Цвијић, оживљава га и заједно граде канал кроз Велику и Јужну мораву. Морава постаје бананамен.
Јели би сарму пуњену кавијаром. Српски језик постао би званичан у дипломатији.

Ана Никол Смит се не би убила.

Ahahahahaha! xD

Војтек царе! :))

Иначе о њему немам неко дефинисано мишљење, баш зато што није поживео да покаже резултате свог рада. Не мислим да је био криминалац и мафијаш, мада ко ће га знати, политичари су то.

О њему не могу имати никакво лепо мишљење као ни о било ком другом ПОЛИТИЧАРУ. (не сањате колико псујем кад изговорим ову одвратну реч, макар и у себи)

Када ће људи да се ослободе илузија о "добром политичару" тј. о оном који не ради за свој интерес науштрб општег, то немам појма. Ако се то икада деси, то ће бити стварни почетак срећне егзистенције људске расе.

Tesko je proceniti da li bismo usli u EU da nije bilo atentata na Djindjica, ali rekao bih da to i nije najvaznija stvar za Srbiju.
Ono sto je za mene porazavajuce jeste da je posle njegovog ubistva na povrsinu isplivao najveci sljam u istoriji Srbije. Degradacija kulturnih vrednosti, relativizacija proslosti, svesno zaglupljivanje sirokih narodnih masa, korupcija, legalizacija korupcije, jeftina demagogija u svim drustvenim sferama, nestanak intelektualne elite i uopste prostora za nju...

Kulturni pravac u kojem je isla Srbija tada, i ovo kuda ide danas, najgora su posledica njegovog ubistva. Ne da je tada stanje bilo spektakularno dobro, ali barem se nije islo unazad.
Zivotni standard (materijalni) se relativno brzo dostigne, dok je za kulturne vrednosti (a cak i neke civilizacijske) koje gubimo sa govnima koja su isplivala na povrsinu, a koja nazalost imaju sve poluge vlasti od smrti Zorana Djinjica, situacija daleko losija, i daleko teze se dostize iz stanja moralnog sunovrata u kome se nalazimo.

* Исидора Бјелица би се пролепшала!!!

hshshshshshsshshshsh
kraljevski

Ljudi koji su ga poznavali kazu da vecu bitangu nisu nikad sreli.

Ljudi koji su ga poznavali kazu da vecu bitangu nisu nikad sreli.

Bice da mislis na Kostunicu, Legiju i Acu Tomica?

Poznajem nekoliko ljudi koji su ga odlicno poznavali, neki se cak i druzili sa njim, i ovo je notorna glupost.

Nemoj pisati ovakve gluposti, ako nisu iz prve ruke!

Ma obicna reklama. To je covek koji nista nije uradio za ovu zemlju, niti bi nesto mnogo uradio da je ostao ziv. Pa Seselj je bio veca opozicija Slobi nego on. Slikao se 2 puta na protestima i misli da je lud. A o tome kako je sprecio organizovani kriminal....nije on bre nista pokusavao da spreci. Gluposti. Bager nam je na trenutak doneo slobodu....Djindjic i ekipa je ponovo uzeli.

Легенда, човек који је нешто и могао да уради у овој земљи. Човек о коме данас нико ништа не зна, једни га величају и пријатељство са њим користе да пропагирају неке своје ставове, и још покушавају да убеде народ како је тако и он размишљао, други га пљују без много аргумената и без основа, али опет нађу разлог и начин да га пљују.

Никад није био мој фаворит и никада ми није био, како да кажем "омиљени" политичар, али свакако поштујем његов лик и дело.

Иначе мислим да је јако храбро пљувати човека и говорити о њему и његовом карактеру све и свашта, онда када је он покојан и када не може никако да одговори на те прозивке.
И мислим да се неће у Србији многе ствари променити док се јавно не открије политичка позадина његовог убиства.

Mislim da Zoran Đinđić među političarima ima sličan tretman kao Milan Mladenović među muzičarima. Ako ti se nije dopadao, onda mora da je problem u tebi. :D

Meni se nikad nije svideo. Jednostavno mi je ostavljao utisak teškog manipulatora i lažovčine plaćeničke. Znao je tačno kako da zavede masu. I znam da to nije nikakav argument, ali moj me "insekt" retko vara.

"Mislim da Zoran Đinđić među političarima ima sličan tretman kao Milan Mladenović među muzičarima. Ako ti se nije dopadao, onda mora da je problem u tebi." u jbt. ne zna se ciji me vernici vise nerviraju.

zaboravio si da citiras smajli Kaname :)

a inace moje misljenje o njemu...
Mozda je bio dobar politicar, ali da je bio malo pametniji verovatno bi i danas bio ziv. Ne mozes neke stvari da iskoristis pa da posle sutnes kao djubre. Oni su mu to i dokazali

E upravo....:D Nisam zaboravio.

Драгољуб Мићуновић први Србин на Месецу. Чеда Јовановић први човек који је у свемир отпутовао дрогиран i još neki primeri
hahahaha,uneredio sam se od smeha :D Ma Đinđić je prenaduvana medijska ličnost i nastavak mitomanije Srba koja nikako da prestane.Neko lepo reče da ima status kao Milan Mladenović među muzičarima kod neke naše preurbane omladine.Da ne bude zabune,ja stvarno volim da slušam EKV ali ne shvatam bolesnike koji Milana veličaju kao božanstvo i pljuju svom snagom na nekoga ko ima možda različit ukus i ne sviđa mu se Milanova muzika.Tako je i sa Đinđićev čije delo ipak ne mogu porediti sa umetničkim opusom Milana Mladenovića jer Đinđića uopšte ne odvajam od ostalih govana u srpskoj politici.

Đinđićeva reputacija je sistematski uništavana tokom 90ih godina od strane Miloševićevih ljudi koji su vodili medije i normalno da svi vi, barem malo stariji osetite neku podsvesnu uspomenu na njega kao na izdajnika koja je od kraja 2000 do 2003 što je samo 2.5godina barem malo popravljena povećanjem standarda i stabilizovanjem odnosa Srbije sa svetom i regionom.
U svakom slučaju čovek koji bi Srbiju uveo u EU i rešio pitanje Kosova ne sramnim rezolucijama već odlučnim diplomatskim, a možda i vojnim akcijama. On je jedini političar u 21 veku koga retko ko osporava, opozicija tvrdi da su demokrate sišle sa njegovog puta, a demokrate se ponašaju opušteno kao da su se samo malo okliznuli, a ne izgubili 10godina http://www.youtube.com/watch?v=OWWH3kCGNFM&feature=related
Đinđić je bio hirurg koji je želeo da operiše bez anestezije, pacijent je bio dovoljno lud da pomisli da će bolest sama proći pa je odustao od cele operacija i sada mu se gangrena širi po celom telu.