Prijava

Razgovori o triologiji,a može i o ostalim Tolkinovim knjigama.

:poliva temu onim Ent napitkom što mi stao mozak za njeg', za uspešan start:

ja ću da se setim-uskoro:)

Jeste li čitali knjigu "Deca Hurinova"?

Nju je takođe napisao J.R.R, ali ju je prepravio i objavio njegov sin Kristofer. Skoro je objavljena. Govori opširnije o doživljajima Turina, sina Hurinovog.

Moraću da nađem u biblioteci,nego reci mi da li misliš da bi bilo bolje da je Boromir ostao živ???

Opet ne gledate kad otvarate temu da li je vec postoji ista...

Ovo je o knjizi,a ne o filmu.

Књига је боља од филма 200 милиона пута... Хобит, Силмалирион... Ма немогуче је да један човек смисли митове легенде и историју целог једног света.... Народа... Савршено, апсолутно савршено. Почетак епске фантастике, ово после су само бледе копије...

"Govori opširnije o doživljajima Turina, sina Hurinovog" реално Силмарилион (Вокаси тако се пише. :Д) говори о многим другим стварима....говори о Валарима, настанку Вилењака, Силмарилима, разним ратовима, о Морготу бла, бла....овако на блиц овде ми делује као да има много људи који нису ни прочитали све Толкинове књиге. :Д

"Почетак епске фантастике, ово после су само бледе копије..." на овакве реченице сам алергичан....реално, почеци фантастике су многи грчки, нордијски, словенски и сл. митови. А и после Толкина има добре фантастике, не будимо ограничени. :Д

Slažem se Kaname. Tolkinov Hobit i Gospodar jeste klasik epske fantastike ali definitivno nije začetnik pravca. Pa i on sam je dobio ideju iz Prstena NIbelunga. A što se tiče novijih autora, Martinova Pesma leda i vatre je bar po meni rame uz rame sa Vesterosom.

Pesma leda i vatre rame uz rame sa Vesterosom? :)

Ono, idu zajedno nekako. :D

Obožavam Tolkina. Pročitao sam sva tri dela 'Gospodara prstenova' i 'Hobit'. Planiram na zimskom raspustu da pročitam 'Stvaranje vilinske priče'.

ЈА ЈЕБЕМ ХОБИТКИЊЕ!

Meni su vilenjakinje opasne ribe. xD

Tolkien je bre bog otac..

Triput sam počinjao da čitam Silmarilion i svaki put se smorim na istom delu, oko 60 strane... To nije knjiga, to je skica za knjigu.

Ko može da kaže nešto opširnije o Silmarilionu, nabavih skoro, al' nikako da se nakanim da je čitam.