Prijava

Ma jedan neobavezni razgovor je dovoljan da se provali s kim imaš posla, ali onako u najopštijim crtama. Samo slušaš šta kaže, na koji način i pratiš pokrete tela i mimiku. Onda kad su uloge obrnute (ti pričaš, on/ona sluša) pratiš reakciju...

Ja imam istu nesreću kao Džimi, ljudi mi ničim izazvani pričaju sve ono što ne želim da znam. Niti pitam, niti me interesuje, ali jebiga... Jedino me zanima zašto sam ja od toliko ljudi the chosen one, neću moći još dugo da nosim teret ljudske gluposti na svojim leđima... :D

@pekky: ne gledanje u oci je znak nepoverljivosti i zatvorenosti. ne zelis da te ljudi u potpunosti procitaju i provale. zelis da vide samo ono sto im ti dozvolis da vide...

niko nije samo dobar ili samo los, jer niko nije jednodimenzionalan. a to da li ce neko biti predominantno fin ili zao zavisi od mnogo faktora - genetika, odgoj, obrazovanje, okruzenje...

ima ovde ljudi koji studiraju psihologiju, valjalo bi njih pitati.. ili otvoriti temu "analiza psiholoskih profila i govora tela" ili tako nesto.. ako vec nema...

e da, eto, najbolji nacin da nekog provalite je govor tela koji govori mnooogoooo vise od reci...

Jedini način za otkrivanje nečijeg karaktera je provedeno vreme sa tom osobom. Svi ostali pokazatelji, a pogotovo ovi koje si naveo, mogu biti samo PRVI UTISAK o nekome.
Pravi profajler postaješ samo pomoću iskustva i nikako drukčije.

i ako si vidovit kao fibi iz "cari"! :D:D:D

stvar je u tome da kelner ovde predstavlja nekog ko te sluzi, te je samim tim u podredjenom polozaju, i stoga je zanimljivo gledati kako im se ljudi obracaju..

Келнер и треба да представља неког ко служи. Никад нисам био келнер, али кад бих био, то би ми било јасно. Људи су дошли да попију нешто, а ја сам ту да их услужим. И кад се деси да је неко лош према келнерима, то је зато што се џиберски понашају, нпр. кад одеш с девојком у кафић, а келнер се толико попали да не може да скине поглед са ње и нон-стоп је гледа. Таквима могу само да кажем: ''Покори се, сужњу, и ради свој посао!'' Плаћени су да служе, а не да шмекају рибе. Кад бих имао кафану/кафић/ресторан, такви би добијали шут-карту првог дана. У слободно време, па флертуј.

Има и океј келнера, не кажем. Ја сам увек фин према њима, али кад видим да неко не ради свој посао како треба, не пада ми на памет да будем фин према њему. Само изигноришем будалу.

али кад видим да неко не ради свој посао како треба, не пада ми на памет да будем фин према њему

A pogotovo kad me pita: "Jel' treba čaša?"
O glavu bi mu je olup'o... :)

Кад бих имао кафану/кафић/ресторан, такви би добијали шут-карту првог дана.

Jednom moderator, uviijek moderator. Banujem te iz svoje kafane! :))

dzimi, sve "ugostiteljske" situacije dolaze u obzir, pa i te kada je kelner neljubazan i ne radi svoj posao kako treba, tvoje "resavanje situacije" bi takodje reklo ponesto o tebi. da li bi ga, i na koji nacin, postavio na njegovo mesto...

a ne sumnjam ja da si ti fin, ali ostar... a to sto ti muva ribu pored tebe zivog, jbg... il ti nisi alfa muzjak, il imas mnogo dobru ribu.. ;) a ako je ovo drugo, il se navikni da ce je tipovi gledati, il nadji neku manje lepu.. :D

МА, океј је да је типови гледају, то је нормално. Нервира ме кад је гледа неко коме је посао да ради свој посао. :)

Jednom moderator, uviijek moderator. Banujem te iz svoje kafane! :))

Па, него! :)

I izbrišeš mu platu! :))

Nastranu ovo, ali kako ima pretjerano osionih ljudi prema sasvim normalnim konobarima (upravo ono "s visoka obraćanje", ne mora biti nikakvog vrijeđanja itd), ima i onih koji ne smiju ništa da im prigovore, ni kad im donesu prljavu čašu, ili im i ne donesu čašu, ili u bilo kojoj drugoj situaciji sa lošim konobarima. I to brate ne valja, naročito ako si muško!

A ako si žensko, treba da ćutiš i trpiš. Pogotovo ako je konobar muškarac.

Ustvari, treba da mu kupiš pivo pa malo da ga odmeniš.

E baš naprotiv: zato što sam žensko, imam urođeno pravo da prigovaram. I zvocam. I budem glupava. :)

Meni nije jasno što vi žene uopšte izlazite iz kuhinje. Budite malo korisne.

Slazem se da je analiziranje toga kako sagovornik slusa Vasu pricu jedan od najboljih nacina.
Sto se tice "premazanosti", tj. toga koju ko stranku voli, naravno da se to ne otkriva time sto pitas osobu za koga glasa! Tu je stari dobri narodnjacki test "Jebo te, sto je dobar ovaj zadnji Cecin album". Ta varijanta ne moze da omasi.

Obracanje kelneru jeste dobar reper, ja uvek pazim da ne kazem "daces mi jedan espreso" ili "doneces mi jednu kiselu", vec uvek formulisem kao molbu ili pitanje. Prosto je unizavanje profesije naredjivati, iako mu to jeste posao.
Naravno, ako se pravi pametan, dobice 0 dinara baksisa, a i racun cu platiti uglavnom kovanicama.

Zaboravih u trenutku da ovo nije tema "zasto sam ja toliko kul i ispravan", izvin'te me.

Ma ako je žena nemoj ni da platiš.

Zaboravih u trenutku da ovo nije tema "zasto sam ja toliko kul i ispravan", izvin'te me.

A gamby je zaboravio da ovo nije tema "Dželat" gdje može da propovijeda sve svoje stavove. ;)

Gamby ima jedan od najglupljih hobija, trolovanje tema. Ne bih da ga ovim putem analiziram kao osobu, ali trolovanje kao jedini sport, bogami to ne mirise na dobro.

Ti si mnogo dosadan. Da nisi žena?

Od kralja do trola za samo jedan post. Jao, kuda ide ovaj svijet? :)

Što se same teme tiče, još uvijek zastupam važnost prvog utisak i neverbalne komunikacije. Ali doduše, imam i iskustvo i intuiciju. Jer sam žena. :))

Ti Luli jesi žena, ali dobra žena. :)

I moja Kraljica je kul. A ostale u kuhinju. :))