Prijava

Ja sam protiv anarhije u Srbiji baš iz razloga što postoji veći broj grupa ljudi sklonih nasilju kao što su Obraz, Nacionalni stroj, United Force, Krv i čast i dr. Anarhija bi im dala potpunu slobodu da rade šta god hoće (da mrze, biju, ubijaju). Znači, kao što većina ovde kaže, diktatura je mnogo bolje rešenje.

Čekaj, čekaj... pročitao sam ovde negde nešto slično na ovu temu, ali me mrzi da tražim:
Naime... ako Srbiju podelimo na dva sloja, onaj koji vlada, kleptokratiju, što reče drug Jovičić, i potlačenu raju, sve vrlo jednostavno funkcioniše:

Kleptokrati se vladaju po principu anarhije, bez ikakvih zakona, bez ograničenja, sa slobodnom voljom, i odrešenim rukama.
Zašto bih ja, kao pripadnik potlačene raje, bio u gorem položaju. Ja samo želim, iste uslove i za sebe i svoju decu!

Šta je loše u tome što bih onda, imao i moralno i zakonsko pravo, da se branim ako sam napadnut, umesto da sednem, i pustim da me biju, u nadi da će se policajac pojaviti u dogledno vreme (i sa još većom nadom, da će isti i preduzeti nešto, povodom batinanja mene).

Dvoumio bih se, i pre nego ću da ukradem nešto, jer bih bio vrlo siguran da će me vlasnik skratiti za glavu, pa makar i da je jedno pivo ili kutija šibice! Znam da bih ja tako postupio...

Opet ponavljam, u odnosu na anarhiju... šta je to što moderna društva, pružaju običnom pojedincu, a šta je to što mu uskraćuju...

Прочитајте други и трећи пост на овом форуму (Војтек и Џими) и слободно можете да баталите расправљање на ову тему. Ја бих радо нешто написао али после

Људи сами по себи гледају да се некако изделе, и само би било питање времена када би се тако нешто догодило. Чим нестане апсолутна једнакост, јавља се потреба за државним апаратом, што опет значи укидање анархије.

Фино је то уређење, али греши у претпоставци да људи нису говна.

и

Људи би то сјебали за три дана. Јачи би одмах узели слабе за робове и бла, бла. Даље знате сами.

За људе није демократија, а камоли анархија.

немам шта да додам или одузмем.

Hm... Uglavnom se slažemo da su ljudi stoka, ali...
Ja ne mislim da je to urođena osobina. Čovek tek u društvu postaje dobar ili loš. Mi smo vekovima sistematski trovani i zato smo sada ovde gde jesmo. Jebi ga, ja još uvek polažem neke nade u to da će se makar za nekih zilion godina stvari promeniti, iz prostog razloga što verujem da će doći do dačke gde više nema dalje, tj. ljudi će jednom sigurno doživeti vrhunac svoje gluposti. :D
A kao što rekoh, mislim da su eksperimenti sa anarhizmom mogući u nekoj daljoj budućnosti, jer ne mislim da je država vrhunac ljudskog društva već samo jedan od mogućih oblika, ali se nije javio ni jedan Hegelovac da me demantuje, a baš sam bila u fazonu da hoću da se raspravljam sa nekim. :)))

Ajnštajn je jednom rekao: 'Samo su dve stvari beskonačne- svemir i ljudska glupost.'
Ja se iskreno nadam da ovo drugo ipak nije beskonačno i, kao što kaže MrsSupergirl, da će se ljudi promeniti u budućnosti, bilo da je bliska ili daleka.

Да Тривунац има паре да уплати нет сигурно би гласао "ЗА".

Ajnstajn je jednom rekao da je sve relativno, relativna je samo njegova pamet.

Anarhija je utopijsko politicko uredjenje, kao i komunizam. FOra je sto utopijska uredjenja prosto ne mogu da funkcionisu u ljudskom drustvu koje je jos uvek na niskom stupnju razvoja.

Anarhija je moguća. Cigani žive u nekoj vrsti iste.

To je možda i najbolji sistem "vlasti", ali je apsolutno neostvarljiv. Možda za trilion godina.

contra. I najgori zakon je bolji od bezakonja.

Diktatura nama treba.

Njah. Moguca je, nego ste vi svi malodusni.
Ozbiljan sam ;)

Ajnstajn je jednom rekao da je sve relativno, relativna je samo njegova pamet.

Auuu, sta ovo znaci? xD