Prijava

Veliko pitanje od nastanka sajta. A mislim da je najzastupljenije baš sada kada je naseljenost Vukajlije najgušća.
Studirao sam studirao i studirao... Mislim da imam način kako može funkcionisati Vukajlija i da se drži na visokom nivou. Ja ću na ovoj temi izneti svoj predlog, pa ako hoćete razmislite.

Prenaseljenost Vukajlije
O ovome ne treba mnogo trošiti reči, već postoji tema, ali samo bih napomenuo: pogledati arhivu za 7. mesec ove godine i pogledati arhivu za 9. mesec ove godine… Može se primetiti da je 2x više definicija po danu. Gomilanje svakojakih definicija dovodi do toga da se “prave” definicije nekad ne stignu ni pročitati. Moramo da priznamo da se definicije inače sve slabije čitaju.
Povećanje broja moderatora bi doprinelo da tome da što više kvalitetnih definicija ostane u životu. Svi znamo da se po ovom forumu žale kako ne mogu da stignu, što je normalno, ljudi imaju svoj normalan život van Vukajlije, ne mogu ovde da drežde po ceo dan i da završavaju poslove nama patuljcima. Više moderatora i podela poslova medju njima nas približava cilju. E sad, to što se svaki drugi dan briše definicija dana koja bi mogla biti prosečna definicija- kriva je komercijalizacija definicija…

Komercijalizacija definicija
Članovi su provalili kako da reklamiraju svoju svežu definiciju. Uglavnom se reklamira:
1. interesantnim nazivom(sleng definicija mora da ima baš interesantan naziv da bi bila pročitana)
2. po KOMENTARIMA, ređe linkom(jer je zabranjeno ali provuče se I to)
3. OMILJENOVANJEM.
Omiljenovanje je osnovni problem. Odmah da se ogradim, nemam ništa protiv te opcije, imam protiv opcije “najomiljenije danas”. Da bi Fejzbukajlija omiljenovao definiciju, potrebno je:
1. da ga definicija razvali od smeha u PRIMERU u kom može biti napisano bilo šta(u ovom slučaju definisani pojam nije ni bitan)
2. da se PRONAĐE u toj definiciji(da ga pogodi).
3. da je njegova
Znači, ni jedan od ovih primera ne govori o tome kako je omiljenovan kvalitet. A pošto postoji grupa članova koji definicije čitaju samo kada su na naslovnoj(gde se nalaze definicije dana) I kada su na prvih nekoliko strana najomiljenijih definicija tog dana, dolazi do toga da kao DEFINICIJE, najbolje prolaze DEFINICIJE DANA i definicije koje su pogodile Fejzbukajliju ili koje su razvalile primerom. Pravi kvalitet se zbog komercijalizacije retko nalazi na naslovnoj, a retko bude i primećen. Stoga predlažem nov način bodovanja.
Član je shvatio da je njegova prosečna definicija može da skupi 50 pozitivnih glasova ako se kroz nju provuče 40 komentara. A pošto je posterizacija Vukajlije u usponu, sve više komentara ide na postere, stoga se samo dobro reklamirane definicije čitaju. Problem komentara, koje sve više guše komentari na posterima koji ne mogu da izvuku neku interesantniju diskusiju, mogao bi da se makar malo reši kad bi se odvojila opcija komentari na definicijama od komentara na postere.

Problem sa duplim nalozima
Dupli nalozi su usko povezani sa gore pomenutim problemima. “Vukajlijaš” shvativši kako se mora boriti da bi njegova definicija bila pročitana, pribegava raznim nedozvoljenim sredstvima. Duplim nalogom ostavljajući KOMENTARE i OMILJENOVANJEM sopstvenih definicija… U blažem slučaju skupiće ortake koje poznaje, zamoliće ih za uslugu takve vrste, koju bi im vratio prvom sledećom prilikom kada se oni budu našli u takvom položaju.

Izračunavanje proseka

Zaključili da se definicije čitaju samo kad se dobro reklamiraju, što se može dokazati skorom nekih definicija poslednjih nekoliko dana.
Primer(idealni primer):
Dnevno izađe oko 400 definicija, a dešava se da nekomercijalizovanu definiciju pročita 13 ljudi. Skor te definicije može biti 12:1, što je kad se prevede u popularnost po definiciji 11. Sad, logikom, da je pročita 130 ljudi, skor bi bio 120:10, što je kad se prevede u popularnost po definiciji 110. A kad 120 ljudi da +, sigurno će još 20 dati omiljeno i eto je na prvoj strani i može biti defincija dana. Znači skor na definiciji nije čist odraz kvaliteta definicije.
Umesto opcije najomiljenije danas bih predložio opciju Definicije poređane po procentualnosti. A procenat bi se izračunavao po principu za i protiv(palac gore i palac dole). Ako vam se uopšte sviđa ova opcija, može se razraditi....

Molio bih da još neko iznese svoje mišljenje o ovome, a isto tako bih voleo da čujem i druge predloge.

Pa to je sve jednostavno. Vise modova za vise banova. Kaizen bi se morao udubiti u trazenje vise objektivnih, aktivnih modova koji bi vladali gvozdenom sakom.

Па то је лако, одеш на Мотикин профил и читаш и кажеш свима да их читају. То су најбоље дефиниције на сајту, уз праисторијске Абраксусове.

Duncan Ferguson
pre sekund!
Па то је лако, одеш на Мотикин профил и читаш и кажеш свима да их читају. То су најбоље дефиниције на сајту, уз праисторијске Абраксусове.

Jeste, ali ne može sajt da se bazira na stalnom čitanju Motikinih definicija. Ako si pažljivo čitao, pisao sam o održanju kvaliteta na Vukajliji... Dati šansu novim autorima i primetiti kvalitet... Sad je pregomilano koještarijama, a biće još gore...

I nije sve tako lako...

Kajzen je pre jedno godinu dana rekao da je u planu novi sistem glasanja... Biće to za koju godinu.

Neka, bar cemo mi, ako tako mogu reci, znati da ima dobrih defki. Najbolje defke su skoro uvek negde zabacene, retko citane. I to je bas zbog spama novopridoslica i stavljanjem postera i c/p defki. Ima dobrih naslova, ali ljudi imaju sve manje maste i defke su sve otrcanije. Nisam neki autor, ali gledajuci vecinu defki od kad sam se registrovao ne znam da l' da se smejem il' da placem.

Погледајте најомиљеније дефиниције. Готово увек у првих пет страница има бар једна одлична дефиниција. Ставиш све добре у омиљене, бар док су млађе од 24 сата, и већ си доста урадио за квалитет дефиниција.

Izračunavanje proseka

Не слажем се са предлогом.
Толико је дефиниција које нит' смрде нит' миришу, или нећу да прљам курсор дефиниција, које опет много боље прођу од сјајних, а несхваћених дефиниција. Људи се не би трудили да добију плус, него да не добију минус.

Pazi, mi možemo ovde da rasprdamo dokle 'oćeš... Bilo bi dobro da se javi neko bitan da nam objasni može li, ili ne može...

koje su pogodile Fejzbukajliju

da li treba da se osecam prozvanim!

Ako se smatraš da si Fejzbukajlija,
Fejzbukajlija ti je lik koji na Vukajliji zbog fejsa...
Ne znam da li si išta shvatio, ovde se govori o ozbiljnim stvarima...

brate sprdam se... shvatam te dobro. nemo se primas odmah

A inace ja sam i otvorio temu prenaseljenost vukajlije koja je prosla kao i svaka na ovu temu. Necemo nista promeniti otvaranjem novih, starih pitanja... jebi ga al tako je

Sviđa mi se ono sa procentualno najbolje stojećim. Ima dobrih defki koje ne sakupe odmah omiljeno, a nestanu sa prve strane, a kad jednom odu, povratka nema xD

Ovo sam vec postavio u temi prenaseljenost vukajlije al i ovde je slicna tematika pa cu i ovde postaviti

Mozda bi mogla da se uvede dodatna vip kartica u kojoj bi definicije ostavljali samo vec dokazani dobri autori koji bi imali neki status smislite ga sami kako bi se zvao jer malo glupo bi bilo da je vip i tim clanovima bi moglo da se omoguci da sa kartice sve definicije one dobre salju u vip karticu bez obzira ko je autor tako bi u toj kartici bilo kakvo spemovanje nekog ko se registrovao pre 5 minuta bilo nemoguce

Nije lose to sa procentom...Ne bi bilo lose ni da se smanji dnevni limit za definicije i postere. Definicije se u poslednje vreme skroz slabo citaju, ili bivaju zatrpane nekim glupostima. Vise mi se i ne pise kad vidim da mi neka defka sto sam je pisao pola sata jedva nakupi 20 pluseva.

Otvoriti temu na forumu u kojoj ce autori koji imaju popularnost manju od npr. 250 pisati defke pa ako mod odobri onda izadje kao klasicna definicija.
Mada dok mod procita jednu izaslo bi 3 nove.
Ni ovo sa procentima nije lose.

Svaki dan nova tema o ovoj temi. Dobro reče FBmanijak:

Necemo nista promeniti otvaranjem novih, starih pitanja... jebi ga al tako je

Ja sam najvise za Dusanov predlog vezan za vip kartice. Na taj nacin bi iskusniji Vukajlijasi mogli da proguraju po njima najkvalitetnije definicije na prve strane najomiljenijih ili kako bi se vec zvale, a onda bi se demokratskim putem medju njima odabrala ona koja odgovara svima, ili kako ih vi zovete "fejsbukajlijama" ili kako vec.
Takodje sam za to da bi novi autori morali da imaju odredjenu popularnost da bi mogli da postavljaju postere ili da modovi daju "dozvole" za kacenje postera.
Sto se tice definicija, moglo bi se novim clanovima dozvoliti da mogu da napisu maksimalno npr. ukupno 10 ili 20 definicija, pa ako su dobre, da dobiju dozvolu za pisanje neogranicenog broja definicija. Ako nisu dobre, tu ce stati. I ostace samo kvalitetni.
Da ne smaram vise, ali mislim da se do kvaliteta moze doci jedino putem odredjenih standarda kvaliteta koje bi na prethodno navedene i slicne nacine odredjivali modovi i iskusniji provereni kvalitetni clanovi Vukajlije.

I ja se slazem sa Wlexom...