Prijava

Ne znam da l je ova tema bila a i ako jeste boli me kurac(posebno dok pisam, moram ici sutra kod doktora)

Dakle sta e to normalno, da li e to 50% +1 to jes da e normalno ono sto radi i vecina

I kako nenormalno postee normalno i obrnuto, npr. pre je bilo normalno da vam se robin hud skriva u gacama a sada ne

Po definiciji, normalno je ono što najmanje odstupa od nekog prosjeka. Većina ljudi se uglavnom ponaša normalno, po toj definiciji.

E sad, da li je to što je danas normalno, ujedno i razumno, logično i poželjno - to je već drugo pitanje.

A po mom mišljenju, vrlo često, odgovor je negativan.

Što se više ljudi ponaša na čudne načine, to ono što j eprije bilo nenormalno, lakše postaje normalno.

Opet ti "čudni" načini, su nekad poželjni i progresivni, a nekada vrlo negativni.

Мени су нормални људи рекли да сам ненормалан кад једном нисам хтео да пољубим попа у руку. Такође, нормални људи су ми се смејали зато што сам волео да читам. Нека, хвала, не треба ми таква нормалност.

Мени је пао на памет онај стих "Хоћемо ли вечерас у пичку или нормално".
Тако да, никад се не зна шта је нормално а шта не.

Мени је пао на памет онај стих "Хоћемо ли вечерас у пичку или нормално".
Тако да, никад се не зна шта је нормално а шта не.

Ахахахахах, царе. :)

Ја мислим да су нормалност и ненормалност повезане са нормама. Па су нормалним људима названи они који живе по правилима. Сад се то изобличило, па нормалност укључује и неписана правила. Мислим да израз није настао у односу на већину, само је већина касније доведена у везу с тим.

Па, пази овако. Шта је нормално или ненормало зависи од културно-моралних стандарда на датом простору. Али је само једно заједничко за целу људску популацији, а то је да је апсолутно неприхватљив сношај са мртвим родитељем. Све остало варира.

Е, сада ако посматрамо субјективно, онда морамо заборавити на моралне стандарде, већ се позивамо на систем вредности дате индивидуе и/или групе.

И када ово све повежемо у целину добијамо неодређен резултат.

Ја то скроз другачије гледам.
По мени, нормално је све што неко ради, а тиме не угрожава некога, или му нешто не намеће.

Нпр. нормално је да је неко верник, али није нормално да тај верник намеће другима да буду исти као он и да вређа људе који нису верници, исто тако, нормално је да је неко атеиста, али није нормално да он намеће другима да то буду.

Нормално је да је неко хомосексуалац, али није нормално да намеће другима та мисле да је то нормално, нормално је и да неко сматра да хомосексуализам није нормалан, али није нормално да малтретира хомосексуалце због тога.

Као што сам већ рекао, све што неко ради, а тиме не намеће другима нешто, или тиме не угрожава некога је, макар по мени, сасвим нормално.

Nije lose to, mada se moze pogresno protumaciti, ako se shvati bukvalno.

Nekrofilija ne ugrozava nikoga, niti bilo kome sta namece, pa nije normalna :) primer samo dajem, a ja sam shvatio sta si mislio.

A jel` normalno da homoseksualac seta gradom, paradira, salje poruku kako je to normalno, nama kojima nije normalno?

али није нормално да намеће другима та мисле да је то нормално

Po ovome bih zakljucio da se slazes da parada nije normalna stvar, jer je njihova zelja da drustvu nametnu homoseksualce kao normalnu stvar.

Nekrofilija ne ugrozava nikoga, niti bilo kome sta namece, pa nije normalna :) primer samo dajem, a ja sam shvatio sta si mislio.

Знао сам да ће неко због овога да се јави, али мислим да стварно није било потребно да то објашњавам, мислим да некрофилија нигде није прихваћена као нормално понашање.

A jel` normalno da homoseksualac seta gradom, paradira, salje poruku kako je to normalno, nama kojima nije normalno?

Што се овога тиче, за то ми треба читава тема :).
Укратко, на целу се ту ствар гледа из погрешног угла, они парадирају да би се изборили за своја права, е сад, то је формални повод за одржавање параде. Борба за људска права.
Они имају право на образовање, право на рад, право на живот, сва они права имају, једино немају то право брака, а мислим да треба да им се дозволи да имају неку врсту брака, зато што они и овако живе заједно и ту нема неке велике разлике, такви бракови фактички постоје, али законски још нису уређени, треба им дати то, чак и ако је Европски суд за људска права у Стразбуру пресудио да "геј брак" није једно од основних људксих права.

Е сад, када би они добили и то, онда следеће године када би хтели да одрже параду, ја би их питао :
- "Што парада?"
- "Боримо се за наша права!"
- "Које вам то право фали?"

Е, и онда им не бих дозволио параду, зато што њихов латентни циљ параде јесте то да наметне свима да је хомосексуализам нормална појава, али они имају свако право да траже параду све док им ми ускраћујемо нека права. Тек кад им дамо сва права, моћи ћемо да им кажемо : "Е сад немате разлога за параду, мршшш, ко сав свет!"
Другим речима, све док се ми понашамо ненормално, односно, претимо им, бијемо их, маргинализујемо их итд. они ће одржавати параду и то ће је са правом одржавати.

Иначе, хомсексуализам се не може пренети, не могу ја да постанем хомесексуалац због њихове параде, тако да ја ни не видим неки велики разлог толиког отпора према њој, једино ме нервира баш то што си ти рекао, покушај да се другима наметне неко мишљење, и то још под изговором да се боре за људска права.

Да буде у складу и са темом и са питањем. Парада ће бити нормална ствар, све док се ми понашамо ненормално.

Знао сам да ће неко због овога да се јави, али мислим да стварно није било потребно да то објашњавам, мислим да некрофилија нигде није прихваћена као нормално понашање.

Rekao sam ti vec da sam ja shvatio sta si hteo reci, i da se slazem sa tim, samo da kao i sve drugo, moze biti i to pogresno protumaceno.

Иначе, хомсексуализам се не може пренети, не могу ја да постанем хомесексуалац због њихове параде, тако да ја ни не видим неки велики разлог толиког отпора према њој, једино ме нервира баш то што си ти рекао, покушај да се другима наметне неко мишљење, и то још под изговором да се боре за људска права.

I opet da se slozim sa tobom.

Samo da dodam da u zadnje vreme (velikom navalom homoseksualaca zapravo) ispada da im je dato vise prava nego nama strejt ljudima. No, dosta sa oftopikom.