Prijava

Aha...Treba tema da zaživi,sigurno neko još nešto zna

Постоји она прича када је на неком фестивалу Точак упознао једног свог фана који је пред њим и неколицином (срећних) људи одсвирао "Улазак у харем", од почетка до краја, без иједне једине грешке. Точак га похвали, узме гитару у руке и одсвира потпуно нову мелодију која све људе остави без даха, али фазон је у томе што то није мелодија ниједне познате песме. Кад је завршио, пита га овај лик шта је то одсвирао а Точак му каже: "То ти је био излазак из харема."

Точак је заправо одсвирао песму унатрашке.

Коментар скроз доле је Џимијев. :)

A ovaj prvi sa 11 like je moj :)

Нешто прије него што ће задња постава Смака (са Најдом), и звачично престати са радом могло се наслутити да све не штима баш најбоље кад су у питању односи између чланова бенда, тачније између Р.М.Точка и остатка екипе. Након једног њиховог концерта у Србији бенд је чекала послужена вечера и сви су се окупили око стола, само је Точак узео свој тањир и сјео подаље од њих. На питање: "Чича, што не седе с нама?" одговорио им је:"Ако већ морам да свирам с вама не значи да морам и да једем".

Прочитах један коментар на Јутјубу и много ми се допаде:

Точак кажипрстом може да убије човека

Može i imperator Palpatin.

@Џими: Одлична реченица! :) Мораћу да наставим вјежбати тај кажипрст...

Cuo sam pricu o tocku od jednog lika:
-prica kaze sledece, uso tocak u neki kafic de su klinci imali svirku, i gitarista se nalozio i odsvirao ulazak u harem 3 puta brze nego sto je normalno, tocak ha pohvalio, uzo gitaru i odsvirao 9 puta brze

ima jos jedna prica koju mi je pricao isti lik, ova je jos bolja od ove prve:
-necesam se tackno kako ide, al poenta je da dzimi hendriks kad je sreo tocka skinuo sesir i reko mu "postovanje"

naravoucenije iz ovih prica izvucite sami

ПРВО ВИЂЕЊЕ Р.М.ТОЧКА УЖИВО

Toчка сам први пут уживо видио пред почетак чувеног Смаковог концерта у башти београдског СКЦ-а, љета 2000 (у документарцу "Покретна прошлост" су убачени живи снимци управо са тог догађаја). Стајао сам недалеко од бине са пријатељицом и посматрао непознату предгрупу која је гласно грувала кад је крај нас застао неки брадати мали шепавац у црној атлетској мајици. Обоје смо помислили: ево га још један чудак и стари фан Смака, ко зна одакле ли је овај дошао.
Онда га је неки тип питао:
-Чича, јесу ли ово они твоји ученици?
-Јесу.
-Па шта кажеш, добри су?
-Ма немају појма, бре. Сад кад ми изађемо на бину чућеш како се свира!
Прије него што се удаљио, погледали смо му руку којом се гладио по бради док је то изговарао и угледали чувену тетоважу. Није више било сумње, био је то Р.М.Точак главом и брадом лично!

Cuo sam pricu o tocku od jednog lika:
-prica kaze sledece, uso tocak u neki kafic de su klinci imali svirku, i gitarista se nalozio i odsvirao ulazak u harem 3 puta brze nego sto je normalno, tocak ha pohvalio, uzo gitaru i odsvirao 9 puta brze

ima jos jedna prica koju mi je pricao isti lik, ova je jos bolja od ove prve:
-necesam se tackno kako ide, al poenta je da dzimi hendriks kad je sreo tocka skinuo sesir i reko mu "postovanje"

http://vukajlija.com/zabava/posteri/29944

Nista od toga nije tacno,hendrix je umro u godini kada smak tek ulazi u studio,jedino ako nije bio u cacku pred smrt...

Tocka sam gledao nekoliko puta uzivo i pravo da vam kazem utisak je varirao od koncerta do koncerta mada da je virtouz to stoji

Toчка сам први пут уживо видио пред почетак чувеног Смаковог концерта у башти београдског СКЦ-а, љета 2000 (у документарцу "Покретна прошлост" су убачени живи снимци управо са тог догађаја). Стајао сам недалеко од бине са пријатељицом и посматрао непознату предгрупу која је гласно грувала кад је крај нас застао неки брадати мали шепавац у црној атлетској мајици. Обоје смо помислили: ево га још један чудак и стари фан Смака, ко зна одакле ли је овај дошао.
Онда га је неки тип питао:
-Чича, јесу ли ово они твоји ученици?
-Јесу.
-Па шта кажеш, добри су?
-Ма немају појма, бре. Сад кад ми изађемо на бину чућеш како се свира!
Прије него што се удаљио, погледали смо му руку којом се гладио по бради док је то изговарао и угледали чувену тетоважу. Није више било сумње, био је то Р.М.Точак главом и брадом лично!

Одлична прича Зељчек.

Хвала матори! Ја обожавам такве, свеједно да ли сам их доживио и написао ја или неко други...Биће овдје још добрих причица о најбољем гитаристи.

НАЈБОЉИ ТОЧКОВИ УЧЕНИЦИ

Најбољи Точкови ученици, према његовим ријечима од прије неколико година, су данас свјетски чувена блузерка Ана Поповић и глумац Никола Пејаковић Коља (Смак Бијелог дугмета). Што се тиче осталих полазника његове школе гитаре, Точак је рекао да су сви, али баш сви гитаристи који нешто значе, ведре и облаче у екс-југословенском рокенролу долазили код њега на часове а многи су га замолили да јавно не говори о томе, јер их је за разлику од нпр. Ранђе из Неверних беба који се поноси што је Точков ђак, било и остало срамота да се то сазна (!). Зашто је то тако, они знају...
Ја бих додао да је на мене јак утисак својим видео записима на Ју Тјубу оставио Лука Вукмировић, дечко што се појављује на кратко у документарцу „Покретна прошлост“ кад он и Точак свирају композицију „Арија Дајмонд“. Није случајно Р.М.Точак баш њега позвао у своју кућу кад су снимали ти кадрови...

Знам за тог човека. Добар је. Свира ''Паука'' на неком клипу на ЈуТјбу ако се не варам.

Иначе, нисам знао да је Поповићка учила код њега.

Узгред, Зељчек, чуо сам да си учествовао у Точковој радионици. Каква ти искуства имаш с њим? Је л' сте проговорили коју?

Да, "Паука" и управо "Арију Дајмонд" је отпрашио на оноj ash-vintage 57 тако да се ни Точак тога не би постидио. Кад смо већ код тог модела гитаре, и ја имам 57-ицу и могу ти рећи, то је то Џими...тај звук. Ана Поповић је код Точка ишла двије године на часове колико знам. Штета што се код нас изгледа не може десити као што се дешава у америчким филмовима али и стварности када је музика у питању - да се ученик који је направио неку каријеру сјети свог старог учитеља, па да једног дана видимо Ану и Точка на истој бини попут оне на Бир фесту пред 120.000 људи. Мада, и када би га Ана позвала, сумњам да би се одазвао, такав је...
Ја јесам присуствовао радионици, али само као посматрач, јер сам тада био на далеко нижем свирачком ниовоу него сад. Иако је било нас педесетак и од тога бар тридесет професионалних гитариста, нико се није усудио да засвира с њим иако је било понуђено. Једноставно, сви смо били фасцинирани оним што је изводио и говорио. Мени је то била најважнија лекција из гитаре коју сам у животу добио, од тог дана сам баталио трзалицу и кренуо у скроз неку другу причу.

Pricao mi je drug, da je Smak svirao kao predgrupa Deep Purple-a. Dok su svirali, clanovima Deep-a su se drali na menadzera kako nije trebao da dovede Smak, jer ih je sramota da sviraju posle njih.
Nisam sigurna u tacnost, ne secam se ni detalja :D