Prijava

Jbg...ima ih i po balkanskim šumama, samo su sivkaste, nisu toliko živih boja. Maskirne su! :-)))

Koliko ljudi moraš da ubiješ da dobiješ epitet ˝serijski˝ ubica?

Verovatno samo par...ako imaš dovoljno glup i bolestan razlog za to. Postoje razne vrste ubistava...ima svakakvih situacija u životu.

Па ову сам фотографисала код манастира Туман пре десетак дана.

Баш је лепа.

Svašta...ja sam ih viđao sa istim rasporedom šara, ali u raznim sivim tonovima. Možda im je vreme za parenje ili tako nešto, pa menjaju boju?

Ко ће га знати... није била баш нешто расположена за разговор :)

или није "био" :)

Ja sam ovu bubu prvi put video kad sam imao devet godina, i mislio sam da je vanzemaljskog porekla. Da je iz nekog meteora ispala. Mislio sam da ima neke natprirodne moci, tipa kad je nagazis i onako dok je gazis razvlacis po betonu dok je ne pokidas na delove- baska ruke, baska noge, baska antene- delovi ima da krenu jedan prema drugom, dok se ponovo ne sastave u bubu.
Al' to nikada nisam smeo da probam, jer me je bilo strah da mi se neki deo ne zalepi na patiku, pa da se cela ta rekonstrukcija obavi na mojoj nozi dok spavam (svi delovi ce da krenu prema toj anteni, jel'?). Verovatno se ta buba na taj nacin hrani zrtvama, dok spavaju.

Khm...ona jede travke i to ne one kakve ti pušiš! ;-)

Иначе, нађох да је заштићена врста у Немачкој, Пољској, Мађарској и Словенији.
И кажу да их има од Алпа источно према Словачкој, али је ето стигла и до наших простора...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1c/Rosalia_Alpina_(Alpenbock).jpg/755px-Rosalia_Alpina_(Alpenbock).jpg

@hipnos, ima nekih razlika izmedju masovnog i serijskog ubice, sad ne znam sta si ti mislio da postanes?

Nisam ja ništa misliLA da postanem,samo me zanima po kom se to kriterijumu određuje...

Zavisi od vise promenljivih.
Recimo, ako ubijes sa 15, pa sa 50, pa sa 80 godina sigurno nisi najbolje definisan kao "serijski ubica".
Opet - ako braneci otadzbinu u ratu pobijes 100 opresora i dusmana za 1 dan, opet nisi serijski ubica, iako si ih sve ubio iz istog razloga.
A mene zanima zasto sve to tebe zanima? :)))

Ako ti kažem,moraću da te ubijem :) :)
Jednostavno me zanimalo...

Znojim se puno, i okupa' sam se maloprije, i opet sam vruć, šta da radim da se manje znojim i da manje gorim?

Manje drkaj posle kupanja

Kuđ ćeš manje od 12 centi? Nego, ne zajebavaj, no mi daj neki ozbiljan savjet.

@Hipnos

Uglavnom, po nekim nepisanim pravilima, dovoljno je da ubiješ troje i da odmah postaneš serijski ubica. Bezze. Strogi im kriterijumi. Ne možeš više ni čovjeka ubiti, a da te ne zovu svakakvim imenima.

Selenijum,hvala :):)

Ja sam čita' neđe kol'ko ljudi treba da ubiješ da bi posta' serijski ubica, al' zaboravih kol'ko, a ta knjižica mi je kod druga.