Prijava

Е што се на овим темама никад не уведе гласање? Друштвени паразит, или само стереотип? Поставите у првом посту ко је како гласао, да знамо шта мисли већина са сајта...

Sa filozofske tačke gledišta... udovolji mi?

nije losa ideja...ko je dobio debatu i to..al kako to odraditi?

Mora da se vabi Kaizen!
Inače, lupio sam nešto, pa ostao živ, a niko nije primetio:

Ovo se ne odnosi samo na Srbe koji ne mogu bolje od automehaničara, već na sve one paćenike, koji su u istoj situaciji, bilo oni Srbi, Moldavci, Iranci, ili Čađani!
Možda je zaista bolje da uživaš u blagodatima sistema, sprdajući se i uživajući (ići svake godine na more, imati platu koja pokriva sve troškove, i još ostane za put preko grane, kupiti nov auto od samo jedne plate, spavati na bilo kojoj klupi u bilo kom mestu u državi, a da ti niko ne kaže reč). Možemo to i da demonstriramo na ličnom primeru (ako znate na šta ciljam).

Ovaj prvi ima mogucnosti jer mu je nacija glupa?
Pa lepo sam bio postavio to pitanje....

Moj gazda je glup ko kurac, a ima 100x pametnijeg savetnika.
Ipak, on je gazda.
Ne možeš donositi presudu o nečijoj moći na osnovu pameti.
Mi bi bili jači od Amerikanaca samo da nismo toliko iskvareni kao narod.
Niko nam nije neprijatelj koliko smo sami sebi. Lepo reče Rajs onomad... :)

Идеш по пљеску у Мек, а? Пичко издајничка! ;)

Ипак бурек на крају, предалеко ми је Мек да би ишао тамо. :) А и они не праве пљеске, зна се ко прави пљеске. :)

Ma da me ceo svet zove najgorim glupanom...vise bi voleo da su mi problemi oce li mi stati stvari u jedan kofer ili dva..nego sta cu sutra jesti..

Jel to znaci da su ljudi sa vecim problemima pametniji od ostalih?

nije losa ideja...ko je dobio debatu i to..al kako to odraditi?

Па онај ко отвори тему нек' промени први пост и упише гласове. Зајебано је то што увек има неко нешто да дода. Међутим, после пар дана и гомиле постова након којих се стекне утисак да је све речено... е онда. Јбг, ако неко буде имао више гласова, не треба га прогласити за победника, већ чисто онако - да се зна шта мисли већина на овом сајту. Бла бла...

мени се свиђа ово јебачко поређење, мислим да је поента убодена.

Паметнији, сад не знам да ли схватам добро, али паметнији није нико. "исподпросечно интелигентан народ (глупи) нису сигурно".

Виши стандард јесте, сви системи, у односу на нас, на завидном нивоу.
Критике на рачун њиховог непознавања света су познате, као и оно да типа уче запремину коцке у осмом разреду, а површину не науче никад. Али, да ли знаш колико има Срба који су све то учили још у другом основне, али сад да их питаш, немају појма? Опет да се вратим, колико је оних који пишу незнам и неумем, а то се све лепо учило још у другом основне? Оних који пишу пола ћирилицом пола латиницом?
А не видим да им мањка стручњака и добрих факултета и образованих људи.

Поента, сад се губим, поента је, глупих људи има у свакој нацији. Разлика је у квалитету живота, очигледна разлика

Da je taj tvoj gazda glup..ne bi imao pametnog savetnika nego glupog...a i da je taj savetnik pametniji odavno ne bi bio savetnik nego gazda

vise bi voleo da su mi problemi oce li mi stati stvari u jedan kofer ili dva..nego sta cu sutra jesti..

I ja isto.
Opet, to ne zavisi od pameti i obrazovanja.

Da je taj tvoj gazda glup..ne bi imao pametnog savetnika nego glupog...a i da je taj savetnik pametniji odavno ne bi bio savetnik nego gazda

Možda u Americi, prijatelju... nije ti ovo raj na zemlji!

Da je taj tvoj gazda glup..ne bi imao pametnog savetnika nego glupog...a i da je taj savetnik pametniji odavno ne bi bio savetnik nego gazda

Auh, kakva hrpa gluposti... :)
Aj da se ispravim... Gazda mi nije OBRAZOVAN, a savetnik jeste...

јеботе ја док напишем коментар ви већ о нечаму другом

..jednostavno su ljudi svuda ISTI!

da citiram sebe....stvarno sam upoznao razne tipove amera...od rokera, pankera, radikala, liberala, pedera....jednostavno isti..isti mentalni sklop..iste teme sa njima pricas...isto...e sad..sto ti imas malo vise iskustva o ratovima, komunizmu, bombardovanju ...itd....

i nema pametan, nego vredan! 8)

EDIT: ovo bi moglo da pokrene pricu sad u skroz drugu stranu...xD

musssashe је л' ти то хоћеш да кажеш да ниси јео у Меку?

И што јес јес, Мек је до јаја. Обожавам њихову храну, јес да су скупи, али добри су.

Tako je! Dakle zaključili smo, ameru nisu glupi, već su se usled materijalnog blagostanja ulenjili i prestali da brinu o sebi i rade na sebi (ne bukvalno... mada...).

Šta mislite o američkoj slobodi i širenju mira?

medicuse, ne znam samo zašto uzimaš kao aksiom da naš automeničar "ima jaku želju" da postane nešto više dok je američki sasvim zadovoljan...

takođe, nije baš previše bistro porediti Ameriku i Srbiju pri pominjanju tih incidenata tipa pucanje u školi, kad dobro znaš da imaju 35 puta veću populaciju pa ćeš samim tim negde u Americi morati da nađeš makar nekog ko jebe svoju mačku, jede govna ili izrešeta profesora.

što se teme tiče, jebi ga, ima ih svakakvih. al ono što je skoro pa pravilo tamo, je da ako hoćeš i možeš da radiš, dobićeš posao i sasvim normalno ćeš živeti od njega. to u Srbiji neće postati praksa još dugo, dugo