Prijava

Da li je policija progonjena reputacijom zlih pendreka iz Titovih i Miloševićevih režima postala previše blaga, tj otišla u drugu stranu?

Neverovatan mi je podatak da je danas povredjeno 50 (ej, 50!) policajaca u demonstracijama. Ne ulazim u to da li je narod isprovociran ili šta već, ali sam siguran da u pojedinim državama u USA, policajac ima pravo da vadi pištolj i da puca čim ga neko napadne.

Da li je policija izgubila muda? Da li je u stanju da se nosi sa huliganima, ili oni jednostavno mogu svakim najmanjim povodom da izadju na ulice i naprave opšti haos? Mislim, ne pričam da pucaju u ljude, ali da izađu sa šmrkovima, pucaju u vazduh, suzavce u masu, deru se preko razglasa da se razilaze inače pucamo u meso, itd...

**Ovo nije tema za ili protiv parade, tako da molio bi vas da ne skrećete u tom pravcu

celt, koliko je tebi godina? Jesi cuo ti nekad za ogranicene ovlascenja kao demokratsku tekovinu?

Мислим да је то све представа за медије. Покушава се ставити у први план насиље и разбијање. Могу они сигурно реаговати, али не желе. Касније може се водити прича о бруталности полиције и тако слично. Једноставно, када је неки догађај пропраћен од стране медија, полиција не жели да покаже своју насилну страну.

Иначе, када камера не снима, да видиш како пендрек сева.

Целте, брате, изгубила је муда.

Да ја командујем полицијом, то би прашили пендерци и гумени меци само тако. Наређење би било једноставно: ''Хапси СВЕ''. Е, сад, то што нема места у затворима, нема везе. Оградили би једну ливаду бодљикавом жицом за почетак, па би сместили ту хулигане и дали им цигле и цемент да сами себи саграде затвор. Тако би, у нехуманим условима, сами себи градили затвор годину-две, па би стекли прилику да уживају у његовим благодетима наредних 10-15 година. Довољно је, научили би да цене рад.

Kura* bi video kako seva... sevnulo bi ti pred očima, ali bi pendrek došao sleđa!

26.

naravno... i ne sporim da se prema pojedincu ne treba ponazati bez ogranicenja. ali, sta se radi ukoliko je ugrozena opsta bezbednost? ko ogranicava ovlascenja huliganima?
da li treba zvati vojsku onda, jer je ovo kao organizovana gerilska grupa.

celt, koliko je tebi godina? Jesi cuo ti nekad za ogranicene ovlascenja kao demokratsku tekovinu?

Демократија је за људе, а не за стоку.

da, postalo je naopako... ovo sto ne smeju da rade prema onima sto bi trebali, iskaljuju prema onima koji se ne brane.

Демократија је за људе, а не за стоку.

Treba da biju da bubrezi otpadaju. To djeluje i preventivno. Gledao sam jednom kako policajac taba lika koji je pljačkao bankomate. Od tad mi pljačka na um ne pada.

Ma jok bre... ih!
Naučio je sloba Dačića sve što treba!!!

Kura* bi video kako seva... sevnulo bi ti pred očima, ali bi pendrek došao sleđa!

Управо то! Нису они изгубили муда. Једноставно се праве финим пред медијима.

Ма када те он заустави да те легитимише, да видиш како нису више фини.

Pa ni petog oktobra 2000. nisu reagovali i tad nije smetalo "što nemaju muda"?
I sad smeta što ih ne prebijaju više nego samo onaj šutnu onog na asfaltu u prolazu, jest da će posle malo pendrekom kad niko ne vidi pošteno isprebijati huligana?
Poenta je da ti smeta što se jače ne prebija osoba koja tebi lično smeta?

slusajte... ovo ce stvarno da zvuci malo bizarno i hladnokrvno, ali ja ponekad pomislim da polomljena noga ili automobil ili izlog (ili medicinski uredjaj) coveka koji je to posteno zaradio, a slomljeno mu je ne njegovom krivicom ili bilo kakvim provociranjem vise vredi od zivota huligana koji lomi to, bez da ga je ovaj isprovocirao.

razapnite me.

Pa ni petog oktobra 2000. nisu reagovali i tad nije smetalo "što nemaju muda"?

Петог октобра се полиција ПОВУКЛА, тада је у Београду на демонстрацијама било преко милион људи, то полиција не може да контролише.

Друго, велики број тих полицајаца је био за промене, тако да ту ситуацију и ову не можеш никако да поредиш.

Naučio je Sloba Dačića, sve što treba!!!

Poenta je da ti smeta što se jače ne prebija osoba koja tebi lično smeta?

poenta je da mi smeta sto se jace ne prebija osoba koja unistava grad i pravi stetu neduznim ljudima.

slusajte... ovo ce stvarno da zvuci malo bizarno i hladnokrvno, ali ja ponekad pomislim da polomljena noga ili automobil ili izlog (ili medicinski uredjaj) coveka koji je to posteno zaradio, a slomljeno mu je ne njegovom krivicom ili bilo kakvim provociranjem vise vredi od zivota huligana koji lomi to, bez da ga je ovaj isprovocirao.

Нема шта да те разапнемо, ја делим твоје мишљење. Неко поштено скупи паре да купи кола и почне бизнис, а други му сјебе то.

5. oktobra nisu isli nasumicno i lomili automobile izloge i mamografe valjda? (ovo nisam siguran)

то полиција не може да контролише.

Apsolutno. Sloba je pozvao vojsku, ali mu je Pavković odbio poslušnost (za šta su ga posle nagradili putovnicom za Hag).