Prijava

Да ли све људе треба третирати као једнаке и дати свима право гласа, ако се зна да су људи, у недостатку реда и закона, обичне звери и лешинари?

Интервју са Драган Ђиласом испред испражњене продавнице спортске опреме ''Ђак'' у центру Београда... Продавница попљачкана, јер је група лешинара одлучила да искористи ситуацију и снабде се новим патикама. У исто време, док интервјуишу градоначелника, нека жена из позадине га назива ''убицом платана'', такође користећи прилику за сопствено лешинарење.

Колико има смисла радити то?

Дакле, да ли сви људи треба да имају једнака права, ако се зна да веома мали проценат људи заиста доприноси друштву, а остали паразитирају на њиховом доприносу?

Paraziti, Džimi. Demokratija je biljka koja koja mora da se gaji dugo godina. A mi je još nismo ni zasadili ali je držimo u ruci.

"Дакле, да ли сви људи треба да имају једнака права, ако се зна да веома мали проценат људи заиста доприноси друштву, а остали паразитирају на њиховом доприносу?"

Naravno da svi treba da imaju ista prava!!!

A kako bi se to određivalo koliki je čiji doprinos?!

I koje bi to tijelo bilo mjerodavno?!

Političari treba da budu, najniži sloj društva. Da svako ima pravo da ih psuje, ponižava, vređa, pa i u određenim situacijama i isprebija i opljačka.
Do duše, nismo mi divljaci, ne treba da se ubijaju na mrtvo!
To bi rešilo mnoge probleme...

Колико има смисла радити то?

Veoma ima smisla.
Dok se drugi bore kao za neka ljudska prava, on se na lak način snabdeva skupim stvarima.
On je svoj cilj ispunio, dok ga ovi prvi NIKAD neće ispuniti. Ko je tu pobednik, a ko poražen?
Inače, stereotip je da su samo Srbi takvi.
Da li ste videli šta se dešavalo na Haitiju posle zemljotresa? U takvim situacijama ljudi misle samo na svoju i egzistenciju svoje porodice, boli ih kurac za druge.
Pogledaj skupe holivudske filmove... Posle svake katastrofe, ljudi razbijaju izloge i kradu, otimaju se. U realnosti bi se i poubijali.
Ok, gej parada nije "katastrofa", ali toga je uvek bilo i biće ga. I ne samo u Srbiji.

Дакле, да ли сви људи треба да имају једнака права, ако се зна да веома мали проценат људи заиста доприноси друштву, а остали паразитирају на њиховом доприносу?

У суштини, не.
Али треба одвојити жито од кукоља, и не занемарити потенцијал људи.

Naravno da svi treba da imaju ista prava!!!

A kako bi se to određivalo koliki je čiji doprinos?!

I koje bi to tijelo bilo mjerodavno?!

Не знам, али за почетак треба одредити ко има анти-допринос. Извини, али људи који имају такав ментални склоп да пљачкају продавницу патика и гурају тролејбус тежак неколико тона низ улицу, по мом мишљењу не би требало да троше кисеоник, а камоли да имају право гласа.

Иста права, али оштрији закони. Увођење казни које ће поспешивати продуктивност. Разбијаш град? Три године на робију у рудник или да фарба капије по селима.

Не знам, али за почетак треба одредити ко има анти-допринос.

Nacistički fašisto! :D

Šta je sa bolesnicima... momentalno zaostalim, retardiranim... penzionerima?

Inače, stereotip je da su samo Srbi takvi.
Da li ste videli šta se dešavalo na Haitiju posle zemljotresa? U takvim situacijama ljudi misle samo na svoju i egzistenciju svoje porodice, boli ih kurac za druge.
Pogledaj skupe holivudske filmove... Posle svake katastrofe, ljudi razbijaju izloge i kradu, otimaju se. U realnosti bi se i poubijali.

Слажем се. Зато сам и ставио ''људи'', а не ''Срби''. Мислим да се човек срозава до нивоа инстинктивног и зверског у недостатку реда и закона. То је један од аргумената против анархије, јер човек се нимало не разликује од животиње кад нема ко да га контролише.

"Извини, али људи који имају такав ментални склоп да пљачкају продавницу патика и гурају тролејбус тежак неколико тона низ улицу, по мом мишљењу не би требало да троше кисеоник, а камоли да имају право гласа. "

Ništa Džimi ti onda predloži pa Srbija postane prva država u svijetu koja će ukinuti pravo glasa osuđenicima koji izdržavaju kazne u zatvoru, kao i jedna od rijetkih zrmalja koje svaku krađu kažnjavaju smrću.

Мислим да се човек срозава до нивоа инстинктивног и зверског у недостатку реда и закона.

E, zato je bila dobra slobina policija.
Udri dok bubreg ne otpadne, pa da vidimo ko će sledeći.
A ta priča da su oni tukli "nevine studente, koji su mirno demonstrirali", je plasirana od strane "Otpora" i drugih tadašnjih, DOS-ovskih, medijskih mašina.

Vidi sve je to vrlo jednostavno. O stvarima koje su uticale da ti ljudi postanu takvi neću govoriti jer ih ima mnogo. Takvih ljudi ima u svim državama. Ja za sve krivim institucije koje ne funkcionišu. Ovo je šurnaesti put da naglašavam ISTI ljudu listom prave nerede. Mogu i pare da stavim da ih policija ima u evidenciji. Međutim, oni se ne hapse. Neće sigurno moj drug da izađe na ulice i lomi grad. To je mali broj ljudi koji bi trebalo da budu legitimisani i označeni. Najzad i da dobiju dugogodišnje zatvorske kazne. Nešto kao u Engleskoj sa huliganima. Jednostavno, moram da naglasim opet, sve su to ISTA lica. I 5. oktobra, i na demon. za Kosovo i ne znam ni je više kojim sve događajima. E sad to što institucije ne funkcionišu nameće mnogo pitanja. Da li je vlast u sprezi sa vođama tih grupa i gde je čiji interes? Srpska država je još jednom pokazala svoju sramotu. Nema suverenosti kad dozvoliš da ti 600 ljudi cima 5000 policajaca. Obična bananica.

Ništa Džimi ti onda predloži pa Srbija postane prva država u svijetu koja će ukinuti pravo glasa osuđenicima koji izdržavaju kazne u zatvoru, kao i jedna od rijetkih zrmalja koje svaku krađu kažnjavaju smrću.

Па, ако једног дана будем у прилици да могу да утичем на политику, свакако ћу предложити.

Не може убица, хулиган и силоватељ да гласовима утиче на судбину других људи. Тако да, од права гласа не би било ни П. Не, не би било смртне казне. Зашто да убијем некога, кад могу да га искористим као роба за принудни рад? Зашто да га убијем, кад може лепо за џ да обнови све што је срушио, засади неку паприку, лукац, изгради пут...

A ta priča da su oni tukli "nevine studente, koji su mirno demonstrirali", je plasirana od strane "Otpora" i drugih tadašnjih, DOS-ovskih, medijskih mašina.

Апсолутно тачно. Типичан пример је паљење Скупштине 5. октобра. Чему то?

U pravu je Klavir stimer, meni bliska osoba je bila skins i pricao mi je kako su se organizovali po bilo kakvim neredima, uopste nije bila bitna svrha mitinga/ protesta ili cega vec- to je samo bila prilika da demoliraju grad. Jadno. I onda se zaista pitas da li je u redu da glas takvih maloumnika vredi kao tvoj.

Mobilni mamograf su demolirali?!?! Kakva gej parada, kakva glupost ZDRAVA SRBIJA?! Pretuzno.

I ja sam protiv svakog divljanja ali sankcije ne treba da budu još gore od njihovih postupaka.

I ja sam protiv svakog divljanja ali sankcije ne treba da budu još gore od njihovih postupaka.

Треба, ако се понављају. Ако га казниш онолико колико је штете направио, а он то понови, значи да казну треба пооштрити.