Prijava

Neću da palamudim ovde kad je naslov jasan. Da vas čujem.

Управо си ме натерао да и ја отворим своју прву "друштвени паразит или само стереотип" тему. Али нећу сад, после ћу. :)

Religija je glupost.

Мислим да је религија једна доста корисна ствар....

Мислим да је стереотип јер се јавља по васцелом свету, а тек какав је паразит најбољи пример дају индулгенције. Немам шта рећи даље :Д

Мислим да религија нема везе са индулгенцијама....

Прво разграничи религију и цркву....религија сама по себи није лоша ствар, лоши људи су је направили лошом.

Bilo kakva da je neka religija, uvek će se naći neki mudonja da je koristi u loše svrhe.

Kao i sve što su ljudi stvorili i izgradili, ima svoje dobr, i svoje loše strane.
Umnogome su stereotipi, dok su mnoge religije paraziti...
Možda ako bi bio konkretniji, ovako... šteta je generalizovati, oko nečega što ne znamo, koliko samo ima religija na svetu, o kojima nemamo blagog pojma, a koje su ono... sasvim ok?

"dok su mnoge religije paraziti" које?

One koje parazitiraju na društvu.

Кажем....религија и црква нису исто. :Д Религија не може да паразитира јер је нешто нематеријално.

Dobro, mislih na najpopularnije religije. Hrišćanstvo i islam sa svim podgrupama.

Мислим да религија нема везе са индулгенцијама....

Прво разграничи религију и цркву....религија сама по себи није лоша ствар, лоши људи су је направили лошом.

Добра фора. Пре свега ово није малињак, ово је купињак.
Религија и вера нису једно те исто, док религија и црква су једно те исто.

Између осталог:
Религија - везивање (по корену речи, зато је утет тај назив)
Црква - скуп верника православне хришћанске вере са храмовима

Мислим да сам разграничио религију и цркву.

Doduše i na one koje su ranije bile masovne. Rimska, grčka, egipatska... I te fore.

Mada može i uopšteno, isti je kurac.

Ma nije isti kurac...

Konfučije je smatrao da ni on, ni bilo koji čovek nema dovoljno znanja da razume božanske istine i običaje koje su ustanovili mudri vladari iz drevnih vremena.

Религија не значи везивање за цркву него везивање за веру, Бога.

Црква је институција.....религија то није.

Mene je ta religija sjebala evo dva dana i jebaće me još dugo, dugo. Uvijek sam govorio da je nebitna potpuno za sve. Ko oće da vjeruje, neka vjeruje, ali ne da to bude od krucijalnog značaja za sve.... jebem ti zatupljeni narod, da ga jebem

Bilo kakva da je neka religija, uvek će se naći neki mudonja da je koristi u loše svrhe.

Ajde, kažite koja je dobra svrha religije, da bih mog'o da vam se poserem na mišljenje i odem na spavanje miran. :)

Рајко, лако је срати на туђе мишљење, ал проблем је имати своје....
Зато, ајд се потруди па сам провали у чему је поента.

Ajde, kažite koja je dobra svrha religije, da bih mog'o da vam se poserem na mišljenje i odem na spavanje miran. :)

Moj čo'ek. :)