Prijava

Шта мислите о овом феномену?

Да ли пијете кока-колу и зашто је пијете?

Ја је пијем, волим да је конзумирам нарочито лети, јер ме освежава. С друге стране, понекад је купим иако ми се уопште не пије, па ми тако данима стоји нетакнута у фрижидеру. Дакле, буквално ми рука сама крене ка флаши на рафу у продавници, а чуо сам и од других људи да је купују иако им се заправо не пије, што можда значи да кока-кола има ненормално добар маркетинг, чим је људи купују иако нема неког посебног разлога за то.

Мој деда је сматрао да је кока-кола дрога коју Американци извозе у свет да би га контролисали. :D Одувек сам мислио да је то будалаштина, али опет... Кад погледам колико има зависника од кока-коле... Мода и јесте дрога на неки начин, те, на тај начин, представља друштвени паразит. Или је то само стереотип?

Да ли се иза увек примамљиве налепнице крије нешто друго? :)

http://www.filmmortal.com/upload/coca-cola_logo5.jpg

Ja je retko pijem. Možda osvežava, ali nikako ne može žedj da utoli. Posle pijenja iste još sam više žedan. Mada, obožavam da nagnem hladnu Kolu iz flaše i da osetim kako mi grebe po grlu. Neprocenjivo!:)

Ја је пијем, волим да је конзумирам нарочито лети, јер ме освежава

Zimi te ne osvežava? :)

Ja obožavam koka-kolu ali stvarno mislim da nije ni zbog droge, ni zbog marketinga. Mnogo dobro piće.

Upravo pijem :) Inače izbegavam gazirano, ali mi je trenutno jedan od lekova za stomačni virus. Tačnije, već 3 dana živim na koka-koli i supi bez ičega :)

Ја сам Зека, имам 21 годину, живим у Београду и ја сам кокаколичар.

Богу хвала, па сам је у последње време искулирао, али је опет пијем у већој количини него што је пију људи из мог окружења.

А искрено, појма немам зашто је толико пијем. Једном сам, да бих тестирао ћалетову теорију, ставио парче живог меса у чашу Кока Коле, и после пар сати оно се распало, оно што је остало од њега, више је личило на спрчканог Сунђер Боба него на парче меса.

Када одем до града, па успут купим нешто да једем, типа пљескавицу или пицу, у 99% случајева купим и Кока Колу, некако ми баш легне после тога.

Умро ми је теча скоро од цирозе јетре, није пио алкохол, али волео је газиране сокове да пије, тако да сам у последње време мало под утисцима тога, па покушавам да је искулирам, али нешто не верујем да ћу икада престати да је пијем.

Možda osvežava, ali nikako ne može žedj da utoli

Ја сам у најгорем периоду, био жедан све док не попијем бар једну чашу кока коле, попијем две тегле воде и још сам жедан. Ћути, добро је то време прошлооо...

Veoma retko pijem, mozda 2x godisnje, i to sa puno puno leda. Ne volim gazirano, a i kad pijem sok trudim se da bude cedjena vocka.
Mislim da definitivno ima necega u njoj. Mislim ko je jos cuo da je neko zavisan od Hello sokova? (iako su bljuv)

Ja je pijem često i prija mi...

Ali meni je najinteresantnije od svega što nikad nisam čula da neko pije Fantu kao nenormalan, da ne može da jede pljeskavicu bez Sprajta ili da jednostavno ima potrebu da pije uz sve što gricka neki gusti sok...uvek ali uvek je u pitanju Koka-Kola...
Ja je pijem, ne tako često, ali je pijem, najčešće, zapravo u 90% slučajeva kad jedem pljesku ili karadjordjevu i kad sam na nekom rođendanu gde su i moji roditelji....nikada ne kupim samo Koka-Kolu i pijem je, nekako mi je ne znam...neprirodno?

uvek ali uvek je u pitanju Koka-Kola...

Jednostavno je tako... ja sam upoznao za zivota moga samo dvoje ljudi koji ne piju koka kolu... samo dvoje... EJJJJ

Pijem je mnogo.Svaki dan u skoli stucem u proseku litar.Od pocetka prosle skolske godine.U osnovnoj sam retko pio.Shvatio sam da ja sa parama i friziderom ispred sebe na mogu da se obuzdam pa cu lagano da prestanem da nosim pare u skolu.

Кока кола,Марлборо Сузуки....
Шалу на страну,кад немате чиме да сјебете јетру,узмете колу и опа!
Доказано је да кола брже сјебе јетру него пиво.
Ал опет... Лепо легне после неког запрженог јела. Онако,баш легне.
Тако да... Тврдим да је кока кола паразит. Примамљиви паразит.

Na letnjoj žegi od 40 stepeni, apsolutno ništa ne može da me osveži kao Coca-Cola.
Potpuno zadovoljava moju potrebu za tečnošću, a posle hladne flašice od 0.5 l ne osećam ni glad bar još pola sata - sat.
Verovatno zadovolji i potrebu organizma za šećerom u tim momentima, zapravo zavara.
Ali na tim vrućinama, posle koka kole, ja sam novi čovek i mogu ponovo da funkcionišem.
Zimi je uopšte ne pijem.

ja je pijem samo po kaficima, navukao sam se na koktu odavno mada i nju pijem samo uz jelo
zasto se niko nije navukao na sprajt,fantu,frutelu
odgovor vrlo jednostavan jer je lepše pice
tesko se odreci necega sto vam prija
al ipak sa druge strane ko zna ima neki sastojak zbog koga je tako dopadljiva probajte neke od mnogobrojnih imitacija kole i videcete da nije to to,a ove price kako stavljaju drogu su ciste gluposti jer bi stavljali onda drogu i u fantu, sprajt i ostala pica

ja sam pio kolu, ali od skoro sam poceo da pijem kofolu vise.
Ceska verzija koka kole razvijena 1960-e, u poslednje vreme dosta popularna, nesto kao koka kola sa ukusom limuna, nije lose, a ni mnogo gazirano.
http://brandsofcola.com/resources/kofola-bottles.jpg

Sprajt je previše sladak, kad popiješ litar koka-kole samo ti jetra strada, kad popiješ litar sprajta šećer ti na usta izlazi. A fanta verovatno jer ima ljudi koji ne vole pomorandžu ili drugo tropsko voće koje sad ubacuju u mešavinu.

A i koka kola je sjajan lek za stomak, valjda je prvobitno smišljena da bude neki sirup...

to kako je nastala zasluzuje novu temu jer bi se i seherezada smorila kad bi ispricali svaku pricu kako je nastala

Ja samo znam da kad ne mogu da podrignem ko čovek, popijem malo kole i podrigujem ko životinja posle.

Ja je ne pijem, ja je derem... Bar do skoro sam to radio.. Sjećam se kao manji sam sjedio sa tatom u diskontu, dok su još postojale koka kole od 1l u staklenim flašama, e to su bile koka kole... Mnogo ljepši ukus je bio prije.
Inače, ljeti se desi da kupim ovu od dva litra, sjednem za komp, pušim, pijem, i ništa ne jedem, posle imam osjećaj da mi je stomak pun vazduha, kao što i jeste, i da je tako gadno unutra, preloš osjećaj.. Moj drug isto pije, on je dobio visok pritisak od nje, provjereno...
To je jedno veliko sranje, u pm, ali opet ne može se bez nje :)
Nebitne su reklame i to, jer što reče sama ti ruka ide na nju, kao magnet je, pijem je čak i kad mi se ne pije.
Primijetio sam isto da ako je uspem u kriglu od pola litra, mnogo brže je popijem i jako je ružno, ne uživam u njoj, samo me stomak zaboli.
Najljepša je ona po kafićima što je papreno naplaćuju, jer je u staklenim bocama, njamiiii :)

Šta izasrah sve ne znam, ali tako je to...

Skinuo sam se pre 2.5 godine. Popijem šveps ponekad, eventualno koktu. I smršao sam 15 kila!

Skinuo sam se pre 2.5 godine. Popijem šveps ponekad, eventualno koktu. I smršao sam 15 kila!

Ja nemam dovoljno kila, brate, a pijem žderem je :)

nego, si probao šveps i bijelo vino, dobra stvar, ja ne volim ni jedno ni drugo, ali ovako klizi :)