Prijava

i ja nisam zavisnik. punih 15-16 godina nisam koristio internet. sad valjda mogu da dam sebi oduska malo...

Моје име је Стивен и ја сам нетохоличар...

Mr. Steven, this is a girl scout meeting!

podrzavam temu :)

i reklamiracu je. i to samo iz koristoljublja. :) pisem seminarski na ovu temu :) NAVALI NARODE!

U mom slucaju je jednostavno nemanje pametnijeg posla, kad na pr odem kod babe(idem cesto ljeti po 15-30 dana) desi se da se smaram al mi ne pada na pamet da negdje trazim net, ne nedostaje mi ne razmisljam o tome radim bilo sta drugo. Kad sam kuci ne trazim sebi pametnijeg posla vec sjedim i luzerajim.

Ja sam bio bez neta 15 godina. Šta se desilo? Napuno sam 15. Ja ne volim socijalizaciju i ta sranja, tako da mi je lepše biti na netu i pričati sa nepoznatim ljudima.

Ja sam zavisnik. Negde u pre dve godine mi je stigao ADSL, i visila sam oko sat vremena dnevno, u decembru prošle godine došla na vukajliju, i broj sati se povećao na minimalna dva i po sata dnevno. Šta ću, volim da se zezam sa ovim virtuelnim narodom. :)

Sad već lagano zalazim u fazu kad me smorio net.
Nemam više šta na njemu naći.
Na fejsu pričam samo s nekolicinom ljudi, kad njih nema - ništa.
Na vikipediji sam sve stvari koje su me interesovale već manje-više pregledao.
Vukajliju sam pomalo već izgustirao. U zadnje vrijeme me mrzi da čitam definicije, iako ima odličnih.

Uglavnom ujutru pogledam prvo malo šta ima novo na vukajliji, fejsu i na informativnim sajtovima (b92, blic, pres, kurir, bbc), i posle sat vremena se smorim.

Meni je na netu najviše vremena propadalo kad upadnem u neke rasprave na forumima ili dok sam surfovao, tj. tražio neke informacije. Sad sam to sve već manje više izgustirao, jedino me forum i dalje može povući, tj. tu i dalje mogu da visim baš dugo.

Net je sranje igrajte igre kao ja serijal PRince of Persia nedavno predjen za cirka puna dva dana. Inace igram igre oko 13 sati na dan.

Ja sam igrao malo brauzer igre, al me prošlo to. Pogledam mail, virnem na fejs, Vukajliju, Goal.com i vidim ima li šta novo na sajtu faksa.
Da me neko zovne na fudbal, svaki put kad krenem na net, ne bi me nikad bilo on line:D

Net je jedino dobar za WOW moj mocni paladin unistava i seje smrt gde god da dodje. Jede munje i sere gromove. Genka nevidjeno i zove se WowGuard.

Strava tema :)

Aj redom. Forumi - 0 minuta dnevno.

Iz perspektive nekoga ko Internet koristi devet godina i ko je onaj lik u društvu kojeg svi zovu da im namesti novi vidouz i pes novi brate i nićeve neke stavi ako možeš....Forumi su sranje. Zagovornik sam Gvozdenovićeve teoreme da net ne može da zaživi kao sredstvo socijalne komunikacije iz prostog razloga što sagovorniku ne možeš da izvučeš uši ako te iznervira. Ovo ne može biti istinitije :) Godinama sam bio hardkor forum adikt, družio se s forumašima, pio pivo s njima, išao na fudbal i na žurke. Dok nisam popizdeo i ukapirao da je svako od njih, koliko god uživo bio kul faca, na Internetu jako veliki i redovni jebač, zadrti pravoslavac, doktor za ljubav i magistar za život. Svako. Tastatura je izgleda magični omamljivač za prepotentne šupke i folirante. Dobijaš ljubavne savete i zavodničke priče od 14-godišnjaka i politička mišljenja radovih navijača šljakera iz borče grede. Osnovci su kao fol dipl.inženjeri, hronični masturbatori su sisate brinete, ETŠ geekovi iz rakovice su frankfurtski didžejevi na koksu. Bude uvek i dobrih fora i zajebancije, ali mnogo više foliranja, prepotentnosti i lažnih profila. :)

Fejs - par minuta dnevno.

Iz istog razloga. Fejs je kao mlađi i tupaviji brat foruma, ali ipak ne mogu da odolim da malčice špijuniram ljude. Jer sam tračara. Ne preterujem valjda.

MSN - ovo bi bilo fenomenalno sredstvo za instant mesadžing da ljudi umeju da odole porivu da na svaki veznik, predlog i apostrof stave po jednog smajlija sa japanskim curicama od 4 megabajta. A i ljudi često pale "Appear offline" da se zaštite od smarača, tako da se dešava da uđem i zateknem praznu kontakt listu a znam da bar 15 ljudi čuči online. Ne koristim preterano.

Sportske vesti - pogledam svako jutro. Ranije sam čitao zbog vesti, sada me više zabavljaju komentari. Biće mi žao kada komentatori krenu u srednju školu pa prestanu da pišu zbog obaveza. Rekao bih isto i za urednike ali znam da sam miran bar 4 godine do njihove male mature.

Vukajlija - prestao sam da dolazim, ali s vremena na vreme dođem da proverim prosek, pročitam šta je kafka napisao i izguglam svoj nick da vidim da li me neko hvali na forumima. Ming me hvali. Posteri nisu loši.

Igrice- njah.

I sad kad sve ovo saberem, izađe da sam nekih 7-8 minuta dnevno na internetu. Gde mi prođe onih ostalih 5 sati da me ubiješ ako znam.

Na kompu, na lap-topu, na fonu, nije važno gde i kako, online sam 24/7/12/365.

Hoćete da vam odam tajnu kako sam se skinuo sa interneta? :-)

Jebi ga, ista stvar kod mene, pa i dalje visim ? :)

Nije sa srpskog govornog područja, pa nema veze što sam kačio njenu sliku...neće da primeti. :-)