Prijava

http://www.ofkpetrovac.com/images/stadion/stadion-10.jpg

Ево и градског стадиона у Појатама, сликано пред утакмицу са Ливерпулом у Лиги Шампиона.

Капацитет негде око 70000 места. Мисли се на места за козе и овце, ретко кад људи гледају утакмице овде.

Како иде Ливерпулу, не би било чудо да се ускоро састану...

Domi, nisam znala da su renovirali školu i dom kulture.
Predivna zdanja.
Ovakvu travu Englezi ni na flmu nisu videli.
Pojate republika!!!

prva strana je bila duhovita, sad već silujete

Чернобиљ им завиди...

verujte mi, meni to uspeva često, silovanje

Зајебавање јесте али ја бих овде живео...

Доминик, градска библиотека је предивна базилика из доба Константина Порфирогенита, захваљујући доброј вољи мештана и огромном труду локалних власти очувала је стари сјај до данас. Предивно!

Sve je to divno i krasno, ali kako ste zaboravili veliki teroristički napad na Pojate 2003 godine.
Zahvaljujuči pripadnicima paravojnih jedinica susjednog sela ovo divno mjesto izgubilo je najznačajniju građevinu" Baba Trivuninu štalu "
Taj nemili događaj zaustavio je razvoj naselja na čitavih 10 dana i ozbiljno oštetio budžet Srbije, te se posledice osjećaju i danas (Kosovo,Parada ponosa,Đenova...)

Predlažem da minutom ćutanja odamo spomen na 26 hrabrih ovaca koje su dale život za slobodne Pojate.

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTM6AUUiqziug3sqzvW5nBSxaBcNum7cnMo_AML5VBM1CVDboQ&t=1&h=152&w=244&usg=__gacR9twvw873Q5RWT4JS9CqpCfc

Машто да ћутимо да мрачимо! Појте за Појате!

Isidora Sekulić :"Oj Pojate"

Oj Pojate

On u meni.
Ja na njemu.
Jaka osamnestica. Bez kacige.
On u meni.
Ja pod njim.
Bol veliki. Prija.
On u meni.
Ja ko kuca.
Bela kiša. Slatkasta.
Oj Pojate.

E, luda vam ova tema...al gu utupiste i nju :)

Кафка, каква поезија, емоције ме умало савладаше, за мало сузу да пустим...

Нисам знао ово за овце. Минут без постова на ову тему у њихову част....

Šta ćeš Peki taka je Isidora. I Pojate. Isidora i Pojate.

gamby

Ja mislio ovo otvorio Otac Srboljub temu o pojanju.

I ja isto. :)

O kuhinjskoj umetnosti Pojatćana, Pojatćanki i njihove dece Pojatančića, se puno zna u svetu.
Skinula sam ove podatke sa neta.
Pojaćanska konjska kobasica od sveže uzbrane rage u saftu od meda koje su srale pojatske pčele radilice.
Recept: Zaklati ragu dok je živa.
Maznuti pčelama med, uvaljati ragu u isti i ostaviti je da provene par dana u centru grada.
(slika centra je okačena na temi)
Nakon što je raga provenula, pustiti male Pojatančiće na nju, ubedivši ih da skaču na trambolini.
Kad se dobro iskaču i usitne ragu, pokupiti delove koji su u blizini, one malo dalje nek jedu kerovi, pa od njih napraviti čuvene pojaćanske kobasice.
Ispeći ih na ćumuru i servirati u tanjiru.
bon apetit

Nadam se da su vam poznate neke od cinjenica vezane za Pojate...
Naime, tu su nastali prvobitni krugovi u zitu, kasnije eksploatisani sirom planete.
Tu je otvorena i prva naucno-istrazivacka laboratorija koja se bavila proucavanjem ameba, njihovog habitata i razvoja njihovog drustva.
Bogato nalaziste lisaja se nalazi odmah levo od hrastovog panja, koji je iza vocnjaka dede Milorada.
U Pojatama se i pre 200 godina znalo za globalno zagrevanje, jer je njihov cuveni prorok, cica Stanoje sve dogadjaje u naredne 432 godine predvideo i brizljivo zapisao.
Nazalost, ta sveska je iskoriscena za potpalu od strane njegove zene, Jevrosime, tokom izuzetno hladne zime.

То је место у коме сви штуцају у сну.