Prijava

Zadnjih dana se vodi uzurbana,i dosad jedna od jacih kampanja protiv pusenja.A zasto!?Odkad je to americki svjetski vrh zabrinut za zdravlje ljudi?
Duvan je ljekovita biljka.Dosta godina unazad nasi su preci pusili i nije im nista bilo.
Ali,kad bolesni umovi stupe na scenu...
Radioaktivne supstance koje su rasirene svuda po svijetu djelo su Amera,pa je dovoljno da ih udahnemo i dobijemo rak.Zato su pusenje nametnuli kao krivca.Dr. William Whitby,napisao je knjige ''Smoking is good for you''(1978) i ''Smoking scare de-bunked'' (1986).Cak i najbolji strucnjaci iz oblasti medicine,sa neispranim mozgom,slozice se da pusenje ne steti organizmu,i da je cesto (iako se ubacuju mnogi aditivi u kupovne cigarete) dobro za zdravlje.
Evo linka sa knjigom Williama Whitbya:

http://legacy.library.ucsf.edu/tid/isf14d00/pdf;jsessionid=53FF3968840F420A57225F1EAEC7C734.tobacco02

ZABRANITI NEPUŠAČE

Mozda i nije stetno al kako god da uzmes nekim ljudima smeta meni ne jer sam odrastao u pusackoj porodici i navikao deda mi pusi ko turcin i nis mu nije

Gospodin William Whitby je debelo plaćen od strane duvanske industrije da sprovodi i objavljuje takve "studije".

No bez obzira na to, slažem se da je potpuno čist duvan, uzgojen na nezagađenoj zemlji, bez dodataka i aditiva, vjerovatno dosta manje štetan nego ove cigareTE koje ljudi danas puše.

BTW, pušenje cigareTA je štetnije nego pušenje cigara, jer se kod cigareTE dim uvlači u pluća, a kod cigara se samo fućka po ustima. Međutim i cigare je štetno pušiti, jer je čak i veći rizik od raka usne šupljine i grla, nego kod pušenja cigara.

Na kraju, svako duvanjenje je štetno, čak i kod najzdravijeg duvana beu aditiva, jer nije problem u duvanu, već u produktima sagorijevanja. Kakva god organska materija da sagorijeva, naročito žareći (dakle bez mnogo kiseonika), stvara se ugljen monoksid, kao i mnogi drugi kancerogeni produkti sagorijevanja.

Tako, i da pušiš brokoli i kupus (uzimaju se kao vrlo zdravi), i to ti je kancerogeno i štetno, ne zbog brokolija i kupusa, već zbog produkata nepotpunog sagorijevanja organske materije.

Nekada i nije bilo štetno kada čist duvan zaviješ u rizlu. Sada ima toliko sranja u tom 'kupovnom' duvanu da ne treba ni p od pušiti...

Jeste zdravo, navescu vam neke efekte... Pojacano lucenje i otezana evakuacija sluzi u plucima, da lakse disemo, ostecenje krvnih sudova, da zivimo 100 godina. I za krvnu sliku je dobro, pogotovu onaj cika ugljen monoksid, koji smanjuje prenos tog beskorisnog kiseonika. Katran, da nam na obdukciji svi zavide na zdravim plucima. O raku nema potrebe da pricam, kad nisu dobili moj deda i moja baba sto su pusili kao blesavi a ziveli kao i mi: na selu, cistom vazduhu, bez uranijuma, pili izvorsku vodu, jeli zdravu hranu i prasice prirodno hranjene, necu vala ni ja. Kakva medicina i zdrava logika, od danas sam ja najpametniji.

E, ako je William Whitby to rekao, ja nemam šta da zamerim.

Međutim i cigare je štetno pušiti, jer je čak i veći rizik od raka usne šupljine i grla, nego kod pušenja cigara.

Da, da. Apsolutno se slažem sa ovim.

Pusenje nije stetno

Zavisi na koje pusenje mislis.

WTF?! Sad će mene neko da ubeđuje da direktno udisanje ugljen-monoksida nije štetno za zdravlje? William Witby = idiot.

Da, jednog genijalnog TEBE ubedjuje tamo neki naučnik... Svašta bože.

malo ljudi zna da je najgora stvar sama visoka temperatura duvanskog dima...on menja trepljasti epitel u plocasti...sto je prekanceroza...zato ljudi koji koriste mustikle imaju manji procenat skvamocelularnog karcinoma bronha...medjutim imaju karcinom usne duplje zbog iritacije.

Koga briga, kao da je itno koliko ćeš živeti.

Ma prestanite.
On placen od duvanske industrije?
Mozda i jeste,ali evo coveka koji nije,i sve sa dokazima:

www.lcolby.com

Jovicicu,grijesis.Duvanu se dodaje salitra u omjerima u kojim nije opasna i tako obezbedjuje POTPUNO sagorijevanje duvana.

Zapata,grijesis.
Bitno je STA UDISEMO.Duvan u usta ulazi pri temperaturi od dvadesetak stepeni.
Koliko imamo danas tih stvari koje stvaraju visoku temperaturu i svakodnevno ih udisemo:gasovi od fosilnih goriva itd.
A niko nikad nije spomenuo da zivot u industrijalizovanim centrima uzrokuje rak pluca.
Jos jednom,ponavljam link sa knjigom lika koji nije placen : www.lcolby.com
Ima dosta dokaza,i mnogo cega pametnog.

Ja sam sada potpuno uveren u ovo. Ali i dalje mi je pomalo krivo, kakav sam samo slepac bio celog zivota! No, sada je reseno, od sutra svakako pocinjem da pusim! Aleluja!

Rokni se u venu, što se mene tiče, dokle god držiš svoje baljezgarije za sebe je moj moto.

ne, ne gresim. i svakako ne zelim da se ubedjujem s tobom...ako ti se pusi, pusi brate. ali ne utici na tudj stav.

Ja pušim evo sad, i ništa mi nije, samo imam rak pluća