Prijava

Dosad sam pecao samo štuke i škobalje, sad hoću malo šarana da ulovim. Kako? Tehnika, mamac, plovak, dubinka, štap, mašinica, čamac, kukuruz, ŠTA?

Ја бих га упецао удицом

E ovako pre svega malo da se informišemo o šaranu.

Šaran (Cyprinus carpio) riba je iz porodice Cyprinidae. Ima produljeno, debelo tijelo potpuno prekriveno ljuskama. Masivna se glava završava ustima s četiri brka, a može se produljiti u obliku cijevi kojom šaran pretražuje i usisava hranu s dna. Jedina leđna peraja ima na početku nazubljenu i veoma oštru zraku.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a8/Common_carp.jpg/800px-Common_carp.jpg

E sad kad znamo kako izgleda dotična riba interesuje nas kako se ponaša.
Pretraživajuću internet dosao sam do ključne informacije!
Naime:

"Aktivnost šarana je i noćna i dnevna, ali je u svakom slučaju povezana s temperaturom vode. Ako je voda hladna, šaran ograničava svoje kretanje i prehrambenu aktivnost i troši sve manje energije."

Dakle trebaš ubaciti nešto u reku da se ugrije voda!
Ja predlažem da negde skines plus sa bandere i ljopiš podužu dužinu kabla u reku da se malo ugrije strujem!

Kad se to sve ugrije il ćeš ga ufatit il će on tebe j#$at pošto za razmnožavanje, šaranu je potrebna temperatura vode od barem 20°C.

Znači - banderu u vodu i onda se natrćim iznad čamca? Ok. Hvala druže Ognjetino.

Ima li još kakvih solucija?

Pa dodje na kraju da je to... ja sam malo detaljnije opisao ali u potpunosti se slažem da je to zaključak.

A može i sa akumulatora kad prođe, samo spuštiš žice da ga malo tresne

Šarani se najbolje pecaju na Obilićevom vencu, u večernjim satima petkom i subotom. Postoje razne tehnike od pritajni tigar skriveni zmaj do eksponiranja koje doliči Obami.
Od mamaca pali svašta, ali uglavnom pale provereni "što manje krpica - to bolje", frizure u fazonu "vidi što su me peglali Šobota i Panjković u duetu za 50 jura", šminka u stilu ratnika afričkih plemena i asesoar pred čijim bi se sjajem Pariz postideo.

Črčila, znači ja kome je Skadarsko jezero 5km od kuće da dođem na Obilićev vijenac da ga fatam je li?

Bomba brate i vadis pecene bez kostiju iz reke!

Ove subote je skup na kod Pančeva sumnjam da ćete imati šansu da uhvatite kojeg...

Ne mislim ja na te šarane, Črčila, ne spamuj nam temu. :D

A i daleko nam Karađorđev venac, u kojem je to gradu? Sombor?

Smarko, šta mećeš na udicu? Ja čuo da kukuruz pali kod šarana. I ona glista - blavor. I to sam načuo. A prič'o mi jedan da je metno kanarinca i izvadio soma od 34 kile. Al' mislim da je lag'o.