Prijava

Је л' зна неко где би могло да се квалитетно уради показивач радне температуре? Пошто знате да је нови тренд да се у мањим аутомобилима не уграђује фабрички показивач температуре, па мораш сваки час да провераваш да ли ради вентилатор, да не пушта антифриз и сл, интересује ме да ли неко ради неке цустом варијанте да спроведе неки показивач и окачи га, нпр, на А стуб који на корси само служи да заклони пешака. Знам да ћете рећи да заменим ауто, лако је то рећи и заменићу га, али не верујем да ћу га још возити мање од годину и по и не бих баш да прокува за то време.

sta je problem sa mercedes a klasom? posto vidim da pricate cvrsto protiv tog auta?

Imaš digitalne uređaje koji ti pokazuju temperaturu vode, pritisak ulja, napon u akumulatoru i tako neke stvari i košta malo manje od 50 eura. Inače će svaki majstor znati to da ti uradi, a i msm da se brzo to odradi. Moj drug je na puntu to radio i izašlo ga je 50 eura sve zajedno, doduše uzeo je samo analogni pokazivač temperature bez dodataka i on je bio do 30 eura nzm tačno.

ovo pitam, zato sto su povoljni poprilicno, jeftiniji od japanaca. recimo da su isto godiste kilometraza u rangu tojote yaris ili mitsubishi colt, a ipak malo prostraniji auto.

Imaš digitalne uređaje koji ti pokazuju temperaturu vode, pritisak ulja, napon u akumulatoru i tako neke stvari i košta malo manje od 50 eura. Inače će svaki majstor znati to da ti uradi, a i msm da se brzo to odradi. Moj drug je na puntu to radio i izašlo ga je 50 eura sve zajedno, doduše uzeo je samo analogni pokazivač temperature bez dodataka i on je bio do 30 eura nzm tačno.

А да л' знаш где има да се купи? Или како да претражујем? И да ли је то уопште обавезно код аутомобила произведених у овој деценији? Ја већ неко време планирам да уградим, али има сервисера који кажу како то уопште није потребно, чак и да су ти сензори који су фабрички урађени много паметнији од простих показивача температуре, да имају неку логику осим простог показивања и да је чак и лампица која се пали пре прегревања далеко кориснија од тих геџета.

Meni je lično ružnjikav auto (kao i audi a2), a i po meni je pomalo ''ženskast'', video sam da imaju i problema sa limarijom (pragovi, rubovi vrata). E, sad u Srbiji nije popularan zbog cena servisa jer mu je ''zbijen'' motor pa i za najsitiniju intervenciju moraš da se zezaš 4 sata da dođeš do toga. Mislim dosta one kilometara pređu kvalitetne su, ali su i skupe za održavanje kao i ''c'' ili ''e'' klasa. Ne znam koliko si visok, ali može i mesto da bude problem. Ja sam 177cm visok i bio mi je malo skučen auto, posle vektre b koju sam imao u to vreme.

А да л' знаш где има да се купи? Или како да претражујем? И да ли је то уопште обавезно код аутомобила произведених у овој деценији? Ја већ неко време планирам да уградим, али има сервисера који кажу како то уопште није потребно, чак и да су ти сензори који су фабрички урађени много паметнији од простих показивача температуре, да имају неку логику осим простог показивања и да је чак и лампица која се пали пре прегревања далеко кориснија од тих геџета.

Imaš univerzalnih (i digitalnih i analognih) u većini prodavnica sa auto delovima. E sad, ne znam u kom gradu živiš pa da ti preporučim neku prodavnicu.

Edit: http://www.goglasi.com/search?q=prodajem%20merac%20temperature%20motora

http://www.kupujemprodajem.com/Sat-za-merenje-temperature-motora-7673028-oglas.htm

Btw, ja sam na vektri b imao i merač, a imaš i na bordu da ti pokazuje te vrednosti, ako se ne varam tj. bilo je vektri. Pokazuje ti sve te parametre.

Jebiga, Prištevcu, i dalje je automatik lolo

Шека
Ozbiljno razmatram da kupim alfu 147 ili eventualno ako skupim pare golf široka, ili bemvea 3 serije, ili čak jeep compasa ?

ako iko ima iskustva sa ikojim od ovih auta neka mi ostavi neke utiske

ovaj compas je cisto da bi se kurcio sa pokusajem dzipa, jer volim kad sam iznad svih

Ol' dizela ili benzinca?

Ја већ неко време планирам да уградим, али има сервисера који кажу како то уопште није потребно, чак и да су ти сензори који су фабрички урађени много паметнији од простих показивача температуре, да имају неку логику осим простог показивања и да је чак и лампица која се пали пре прегревања далеко кориснија од тих геџета.

Kad se lampica upali već je kasno.

celt
sta je problem sa mercedes a klasom? posto vidim da pricate cvrsto protiv tog auta?

Prvo je daleko od pravog Mercedesa, od njega ima samo znak. Prosječno, ružno auto sendvič konstrukcije, za čiji sitan kvar razvaljuješ čitav prednji dio i skidaš motor.

E, sad u Srbiji nije popularan zbog cena servisa jer mu je ''zbijen'' motor pa i za najsitiniju intervenciju moraš da se zezaš 4 sata da dođeš do toga.

čiji sitan kvar razvaljuješ čitav prednji dio i skidaš motor.

ok, jasno mi je sto su jeftini u svajcarskoj, sobzirom da ovde od svih delova najskuplje koliko sati se provede za apopravku.

npr 4 sata popravke je pretpostavljam 500-600 franaka bez delova. ne verujem da ce bilo ko da se mlati za manje od 100fr na sat.

Znam da je bilo neko sranje, npr. tetka je imala 1.6 102 ks i sad crkne joj alternator. U Italiji ju je koštao alternator 1200 eura i 4 sata je trajala zamena (nzm koja je cena rada bila), tako je bar teča ispričao. Doduše to su cene od pre 3 godine. Znam da se žalio da ga manje košta održavanje za alfu 166 2.5i v6. Doduše iste su cene delova samo što je alfa manje zajebana za popravku. Sve je (naročito kod motora) transparentno.

Al mečka je mečka.

A klasa sa mečkom deli samo znak lololo. Sećam se kad sam bio klinac imao je neki čiča u komšiluku fiću i na fićka stavio mečkin znak.

Opet je to mečkin motor.

A i nova w176 je da se usereš, vido ja uživo, strašno moćna.

a audi A3,A4 ili BMW 3 sa po 200 000 + km? 2006-7 godiste.

jel to u principu nece da te kosta bogaoca na servise samo ako te usere, ili kvalitet stvarno prati cenu (da ne racunamo sto sa ovim vec mozes da se kurcis).

Opet je to mečkin motor

po svemu sudeci nemci vise ne prave kvalitetnije motore od japanaca.

E, jel možeš da kupiš auto u Nemačkoj (imam utisak da su jeftiniji nego u CH) i da ga registruješ u CH? Kakav je sistem carinjenja?

Ako je čestito održavan neće te sigurno zapatiti generalka od 3000€.

Nije to govno da se raspada kad ga upališ al sve je to faktor rizika, nikad ne znaš šta se može desiti.

Moj ti je pajdo neki dan kupio od čoveka mečku e220 2011. godište, avantgarde paket, 100 hiljada i kusur kilometara, platio mu 21000€.

Mečka je stajala godinu dana u garaži, niko je pipnuo nije.
Taj što je prodavao radio neke građevinske radove, ovaj nije imao keša da plati i da mu mečku, standardno. I sad da se izvadi daje ispod cijene.

I uzme ti pajdo nju, ode po to, kad PRC, auto neće dide.
Šta koji kurac, novo je skoro, nije niko vozio...

Šta će, na šlepicu, u servis, rikavela mjenjač automatski, nešto se sjebalo samo od sebe.
1500€ da se to zamijeni sve, standardno, zove ovog čoeka, lik se kune da nije vozio i kao eto da se iskupim daj broj banke i pošalje mu 650€ da pokrije dio troškova.

E, jel možeš da kupiš auto u Nemačkoj (imam utisak da su jeftiniji nego u CH) i da ga registruješ u CH? Kakav je sistem carinjenja?

moze, al mi velika muka oko registracije. ima placeva u juznoj nemackoj gde ti oni zavrsavaju sve oko carine, samo kad dodjes ovde u kanton da ga registrujes i posalju ti pare nazad.
ali, ti kostaju ko u svajcarskoj. a do berlina i na sever gde jeftiniji, puno ima da se ode.