Prijava

Po nekoj logici, a msm da je tako nesto i u ustavu. Ako si nesto steko po tada vazecoj zakonskoj regulativi na tebe ne moze da utice nova zakonska regulativa. Msm na to treba da gledas kao na to da kada studiras i jos ne diplomiras a neki predmet koji si polozio ukinuli i zamenili drugim ti ne ides da polazes taj predmet. Ili kada zavrsis fax i zaposlis se i posle nekog vremena taj fax prestane sa radom ne prestaje sa vazenjem i tvoja diploma. Mislim da bi tako trebalo da bude i za ovo, al jbg videcemo....

Тебра, заборавио си да живиш у Србији, ако и донесу тај закон увек има неко коме ће саобраћајци прогледати кроз прсте. Ал јесте идиотски формулисан, по принципу ''како бисмо спречили крађе, одсећи ћемо свима руке јер смо неспособни да ухватимо лопова''

Ovo što ona 'oće je ograničavanje slobode. Iz inata nek sad svi mladi kupe kola od po 2000 kubika (ne preko, pošto su i harač na luksuz nametnuli).

sta sada radnika udari struja treba da se zabrani distribucija struje?

Bolje poređenje bi bilo da udari Cigana koji krade bakarne žice.

Ali najjače mi je što ministarka svuda govori 1400 kubika snage looooooool

Inače pošto kažu besan auto preko 1400 ccm

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d6/Ford_Orion_Ghia_MkIII.jpg

1800 kubika, 60 ks, dizel bez turbine....šta je tu besno? (naveo sam oriona jer je najtromiji auto koji sam ikad vozio)

E sad kad malo bolje razmislim nije lose to sto nam je minstar saobracaja i infrastukture zena i sto se zalaze za bezbednost u saobracaju. Pa ko bolje razume one jadnice sto stoje kod raznih mostova i ibarskoj od zene? I zato zna da treba sporije da se vozi kako bi se one zastitile i kako bi ih vise ljudi uocilo :D

Najgore je što će dio ljudi poštovati taj zakon (ako se uvede).

Al bezveze im je ''bezbednosna'' mera. I šta, ja koji sam prešao 30 000 km za 3 godine, od toga u zadnjih godinu dana i par hiljada u inostranstvu, nigde nisam kažnjavan, bezbedno sam vozio i do Švedske i nazad i po Švedskoj sam vozio 6 meseci, ja treba da budem kažnjen da ne mogu da vozim auto koji mi odgovara jer ima neodgovornih budala. Mislim glupo je jer znam dosta ljudi mlađih od 25 godina kojima je posao da voze kombije i kamione i šta će oni da rade? Ne shvatam to kažnjavanje po automatizmu po sistemu, a ti si mlad, znači nebezbedan si vozač i slične stvari.

Mislim glupo je jer znam dosta ljudi mlađih od 25 godina kojima je posao da voze kombije i kamione i šta će oni da rade?

Nastaviti da voze. Neće se vala uvoditi i taj harač.

Ma brate da se ne lazemo nije humano pre svega jer ima mnogo mnogo vise normalnih vozaca od tih ekstrema i sad mi da ispastamo...........

Ali taj ekstrem će poginuti i u autu od 1400 kubika.

Apsolutno se slazem, nije problem auto nikada bio niti ce, problem je bio i bice vozac.

...koji je pretežno guzonjin sin za kojeg ne važe propisi.

Ali realno, položio sam vožnju, vozio godinu dana sa probnom, nisam napravio nikakvo sranje, vozio 2 godine sa pravom, nisam napravio sranje i onda zbog nekog drugog da mi uvede ograničenja.

To bi bilo kao da neki random lik napravi neki prekršaj u nekoj stranoj zemlji i da sad svakome iz tebe zemlje zabrane ulazak.

Dobiće on lično zabranu ulaska ili nešto drugo, ali neće smarati sve ostale sa tim. Tako treba i sa ovim slučajem da se uradi.

Edit: mada u evropi imaju drugačije sankcije, tipa kad se registruje i osigurava auto, koje su kritične grupe, što kola, što vozača. Npr. u Švedskoj da oćeš da registruješ BMW od 2000 kubika i 136 konja je mnogo skuplje nego da registruješ Citroena iste snage i kubikaže jer su mnogo manje šteta napravili vozači Citroena....

Brate nije pravedno kako god pogledas. Lakse im je da nam sve zabrane i da kazu kako su smanjili saobracajne nezgode (nesrece ne postoje to nek ti objasne na saobracajnom faxu, nisam obracao da li nesreca kaze nasa cenjena ministarka) unapredili bezbednost. A sta ce onda kada prodje taj deo tj navrse po 25g i krenu da se lupaju da opet podignu granicu? Sve je ovo samo reklamni potez.....

Npr. u Švedskoj da oćeš da registruješ BMW od 2000 kubika i 136 konja je mnogo skuplje nego da registruješ Citroena iste snage i kubikaže jer su mnogo manje šteta napravili vozači Citroena....

I to je sranje, ali valjda zbog osiguranja. Teško je njih zajebat' lolo

Ма свакако треба ограничити до 21 године снагу кола и алкохол, ал ово да не сме ноћу да се вози и да не буде мотор више од 1400 кубика је срање.

Alkohol na 0.3 promila, snagu na 85KW i svi srećni. Do dvadeste, dvajesprve.

Ma samo prve dve godine od dobijanja dozvole, tako je u Švedskoj, mada ti tamo ne zabranjuju snagu, nego su ti kazne veće ako napraviš sranje i lakše se gubi dozvola. Sličan je tip kao sa našom probnom.

Ljudi mi nikako ne mozemo da se uporedjujemo sa ekonomski mnogo jacim i razvijenijim zemljama.

Ajde gde su sad bajni nasi ekonomicari. Uzimo u slucaj da se usvoji taj zakon i krene njegova primena. Sta ce se desiti sa cenom automobila? Mnogo ljudi ce morati svoja ,,besna" kola da proda daleko ispod cene i da kupi daleko losija ,,normalna" kola za iste ili vece pare. Jer ce cena ti ,,normalnih" dola skociti nenormalno mnogo. I onda neko ko je imao ,,bensa" kola koja su bila odrzavan bla bla bla morati da zameni za ,,normalna" kola koja mozda nece biti bezbedna iz razloga jer je skocila njihova cena pa nije bilo para za bolje. Pa se sa njima skuca jer je on okrenuo volan a ona nastavila pravo ili stiso kocnicu a ono nista. Ili neko pijan se skuca u mladog vozaca i moda ce se povrediti ili gore jer su ta ,,normalna" kola manje bezbedna. Onda ce opet biti krivi mladi vozaci i sta onda? Igra bez granica