Prijava

Posto nisam mogao da nadjem temu koja se bavi glorifikovanjem nasih elektricnih ljubimaca, pa evo da pocnem...
Za sada koristim neverovatno spor laptop, i njegova konfiguracija nema veze, zato sto ga ionako menjam uskoro. Barem mi Oblivion i WarBand rade kako treba.
A bacio sam oko na :
Toshiba Satellite model
baziran na Intelovom chipsetu, sa i5 procesorom na 2.4 ghz, 4 GB Ram-a i ATI Radeon HD 5470 Mobility, sa 1GB GDDR5 VRAM-a. Neka zlatna sredina. Nista posebno, sasvim dovoljno da tera sve zivo sto ce da izadje u narednih godinu i po.
Koji hardver vi imate, a koji zelite?
Da vas cujem.

Mislim da to može i u ovu temu http://vukajlija.com/forum/teme/17918. Acer Aspire 5720Z šljaka preko dvije godine, bio bi red da mu oborim sistem, ali mi se ne da.

Sta ti je standard u ovoj Sveckoj. Za te pare mozes da uzmes mnogo bolji desktop, svakako ce manje da te kosta, tj. i ostace ti para, a nigde te nece ogranicavati, plus mozes da ga budzis kad dodje vreme za to. Laptop vec imas za ostale prilike.

Ja hoću neki desktop računar sa nabudženom grafičkom, da mogu da igram igrice, umrijeću za lap topom.

Dub, ako 'oces dobar odnos cena:performanse, ja ti preporucujem nVidia GeForce GTX 420, a ako ti to Ckupo, onda uznes GTX 355, ili ako 'oces ATI onda Radeon HD 5970 (neka niza srednja klasa) ili HD 6570 (visa srednja klasa) ako imas visak para u novcaniku. Imas razne proizvodjace, a ja bih ti preporucio Palit ako uzimas GeForce, posto ugradjuju dodatne kulere, pa grafa brze, bolje i tise radi. Ako ces Radeon, onda MSI ili Gainward.

AMD Athlon II X4 630, 2,8 GHz, 4 GB RAM, 1GB video...
Dosta mi je za sad...

Зашто стављате лапове као уређаје за гејминг??? Мој је стар 4 године и нема сврхе да га напомињем ал ајд...

Мозак: E6400 @ 2.13GHz
Очи: 9600GT 512MB
Памет: 2GB @ 633 MHz (4 би било него ми рикнула плоча претходна)
Шасија: Неки крш док не купим другу... Прошла није умела да пије киселу воду... Била некад 965PD3 GIGABYTE
Телевизор: Samsung 931BF 2ms

А на лето би требало нешто ново. Мада овај би шљако до јаја да имам нормалну плочу. Јебо је кеву до тада са лошиом графичком.

Електрични монструм који кида, а ја сам пглу за математику је мој бојлер! Већ два дана избија осугурач кад год га укључим!

Zato sto, jebiga, 'ocu malo da se kurcim. Salu na stranu, meni je laptop odlicna kombinacija zato sto sam stalno u pokretu (jbt, zvucim k'o neka voditeljka ili selebriti zvezda sa pinka, gadim se samom sebi sada), seljakanje, posete domovini, putovanja, a takodje : Laptop je weapon of choice za LAN zurke, kojima, jeli, kao svaki pravi geek prisustvujem nekoliko puta godisnje.
E da, zovi elektricara da ti popravi bojler, valjda ti da popust zato sto ste kolege po Vuki... Ako je jos aktivan...

Trenutno:
- Intel C2D E4600 2.4 Ghz
- nVidia 8600GT 256MB GDDR3
- Kingston 2x1 GB DDR2 800 Mhz
- Gigabyte P31 DS3L
- WD 320 GB 16 MB SATA 2

Lepo on radi i dalje, posle dve i po godine. Kvadrilion puta mu je promenjen sistem. Poslednji put pre 2-3 nedelje, stavio W7. Bilo to i ranije, al' meni bilo dosadno, pa... :)
Što se tiče igara, ubacio sam poslednje Call of Duty Black Ops i mogao je peglati jedino na 800x600 plus još koješta na niskim detaljima. Druge stvari su uglavnom do sada išle pristojno. CS da ne pričam. :D

A šta hoću, ako Bog da, na leto:
- Intel i5 760 2.8 Ghz
- Radeon HD 6850 1GB GDDR5
- Kingston 3x2GB DDR3 1600 Mhz
- neki H55 ili H57, ASUS-ov možda. Tu jedino nisam načisto, ali to najmanji problem. Mora da ima USB 3.0, eSata, tripple channel.
- WD Caviar Black 2TB 64MB SATA300
- opciono: ubacio bih vremenom SSD disk od 128GB kao primarni hard disk, za sistem i programe. A ovaj od 2TB bi služio za podatke.

Pa vi procenite. :) Trebaće mi doooosta šljakanja i koječega da ovo zaradim, ali imam plan. :D

E to je dobra masina, veoma dobra, stavise, ali kombinacija Intel + nVidia je bolja nego Intel + ATI, dobro to je moje misljenje, mozda pratim stare zablude i sujeverja, ali mislim da bi na ovu konfiguraciju, bolje legao nVidia GTX 480, ili cak neki jaci model. Verovatno jaci, posto ce do leta karte iz GTX 5xx serije da spadnu ispod 300 evra.

Znaš kako, i ja više volim nVidia-u. Pogotovo tu kombinaciju sa Intel-om, što kažeš. Ali ATI je dosta stabilniji što se tiče same proizvodnje, štancovanja modela, tihi su u radu, manje se zagrevaju. Performanse su tu negde, iste manje-više. Videćemo do leta.

trenutno
AMDx2 64 4600+, hdd 150gb, ATI HD4350 512 ddr2, RAM 2gb ddr2, miditower 500w, tastatura i optički miš

a nameravam u naredne 4 godina da nabacim još 1 gb rama!

buknomanijak, imaš istu konfiguraciju ko ja.
Dobro, 10Gb manje i druga ploča, al uglavnom to je to.

ortak_CHEda_velja
buknomanijak, imaš istu konfiguraciju ko ja.
Dobro, 10Gb manje i druga ploča, al uglavnom to je to

Pa šta će mi više! komp sam kupio pre 3 god, nisam neki zaluđenik, ne patim od toga da sve igrice furam na haj. bitno da mi šljaka na 1024x768 i to je to. Mada, zbog win7 koji koristim i koji mi se sviđa, moraću da nabacim još malo RAMa. Možda i malo jaču grafičku, u svakom slučaju, da ne prebacim 100 evreja.

Radeon x1650, dual kor 4400+ 2,3Ghz, 320Gb harda, 2Gb rama. Nšta sem OS nisam menjao od kad sam ga kupio pre dve godine. Ili je bilo nešto više od dve godine... Uglavnom, tera sve novije igre na medium.

na desk kompu: intel na 3ghz dual core,1gb 800mhz,geforce 7600gs
imam cak i slike makine :) unutrasnjost http: //img.photobucket.com/albums/v680/zevonja/album2/Interior.jpg
prednja strana sa oled displejom http: //img.photobucket.com/albums/v680/zevonja/album2/28032007306.jpg

edit: nece nesto linkovanje pa razdvojih http:// od linka cisto da ne spamujem sa slikama

a laptop je: amd x64 dual core 1.80ghz,2gb 667mhz,ati radeon 2400HD 128mb

ne planiram u skorije vreme nista da kupim jer nema love:) ali uzeo bih neku zver tipa i7,4giga rama,dve graficke u sli itd.. :D

ne planiram u skorije vreme nista da kupim jer nema love:) ali uzeo bih neku zver tipa i7,4giga rama,dve graficke u sli itd.. :D

Da, i ja sam to jednom sanjao, al' sam odustao kad sam se setio da mi je ćale đubre škrto.

uzeh letos u americi ovo
http://www.handingchao.com/latest-gateway-p-7815u-fx-17-inch-laptop-review/
izasao me oko 850 zelembaca.
prezadovoljan sam, ne postoji trenutno (u momentu kad kucam) NIJEDNA igra koju ne gura u ultra high, sve radi u fulu, ni da stucne. jedina mu je mana sto su mu zvucnici malo slabiji (podrazumeva se da cete kupiti slusalice ili dodatne zvucnike) i sto jako greje, pa mu treba i postolje. i tezak je brat bratu 300kg, ali sa ekranom od 17" i nije predvidjen za nosenje.
ali zato, svaka igra (novi NFS, NBA2k11, Crysis, A.Creed, Shogun2...) radi na MAX podesavanja, bez problema.
vredi zadnje pare

ja planiram da kupim commodore 64...