Prijava

Тхе Форестер
Хтео сам коментар да украдем за реакцију али ме срамота :Д

https://www.facebook.com/silicnikola/posts/10209887491604880?pnref=story

ahahahaha napravi reakciju.

Ево направио, давим се јебено

Zajebano je vec pratiti radnje, mesaju se knjige i serija, makar meni.

Po seriji kazem nema vise niko na severu. Vecina velikih kuca na severu je samo saka jada Rob ih jeste digao. Seti se njegovog krunisanja.

Sever je ogroman. Da je neko hteo da provede vojsku a da se ne zna - nije problem. Sansa je retard sto nije odmah prihvatila vosjku dola. Medjutim jeste bolje sto ih nije odmah otkrila - Remzi bi svakako ubio Rikona. A onda bi Remzi usao u Zimovrel, a zamak je tesko osvojiti.

Ne mogu da se setim u knjizi ali u seriji čini mi se da je Robija poveo 20 000 ljudi i to možda računajući i vojsku iz rečnih zemalja. U knjizi je pomenuto da su neke kuće ostavile dobar deo vojske da čuva ognjište a neke su poslale minimalan broj ljudi koji su smatrali da neće razbesneti Roba ( npr. Dastini). U seriji Sansa i Džon su tražili pomoć od pojedinih kuća koje su ih kasnije iskulirali ali nisu pomogli ni Remziju (npr. Menderlijevi). Smatram da te kuće imaju solidan broj vojnika.

Sever jeste ogroman ali ogromna je i vojska iz Dola. Remzi je morao saznati za njih još kad su zauzeli Kejlinov šanac. Nemoguše da odatle do Zimovrela nije bilo Remzijevih izviđača ili makar običnih uhoda.

Ili su scenaristi debili kojisu samo želeli bitku u kojoj će konjica da uleti u zadnji čas i spasi dobre momke

па то је, продају четрес милиона пута виђено срање глупој маси

иначе дегенерис упада у вестерос и заузима лагано и оће да се освети свима који су учествовали у буни ал онда сконта да јој је џон братанац па ће или да заједно са њим као краљем на северу сјебе најезду андедова или ће да се коље са њим око престола јер јебига... и бејлиш ће на крају најбоље проћи као што јајаре увек најбоље пролазе... или ће га неко заклати дотад

углавном неће више бити само слуга на двору, полако је напредовао из ничега довде и јури максимум а то је жељезни трон

Јебао га трон ја не бих из оног куплераја његовог излазио.

Ja mislim da je fora s tim što Sansa nije rekla za vojsku upravo u tome što igraju na kartu nepoverenja između nje i Džona koju je opet Bejliš podmetnuo kad joj je ono rek'o da joj je on samo polubrat pa se u njoj javio crv sumnje da Džon kao kopile u stvari hoće da preuzme Sever umesto nje kao zakonitog naslednika i te fore. Naslućeno je to i u privjuu za sledeću epizodu. A čak i da toga nema, ima smisla ovo što je Borko rek'o da bi se ovaj povukao u zamak odma' da je znao da dolazi vojska Dola u pomoć koja bi preokrenula brojčanu nadmoć protiv njega. Ovo oko Kejlinovog šanca jeste rupa u zapletu donekle, al' može da se objasni time što su ga jednostavno ostavili nebranjenim jer ih je boleo kurac jednom kad su ga preoteli od Grejdžoja i prešli na Sever da postavljaju straže i troše ljudstvo na njega, kad je i pre rata bio napušten al' realno nije to toliko strašno da se ne bi mogla suspendovati neverica.

Aко ћемо о тактици и Давос је са оном шаком јада могао да сачека да Болтони окруже главницу и када крене оно курчење са копљима и штитовима само удари згуза и ували их у сендвич, јес' да их је мало али окрени ти копље од три метра док ти са друге стране урла луди Тормунд.

Какве смо војсковође јеботе бог Србија је мирна џД

Све то стоји, ал по серији не знамо дал је Санса знала да Бејлиш долази. Имамо њену ситну књигу њему, коју су неки фрикови пажљиво дешифровали у смислу да га она моли за помоћ, ал немамо одговор његов. Вероватно да све негде со битке није ни знала.

А иначе, ово је серија и није обавезно да све тамо буде и ко што се стварно и десило у Вестеросу ономад. То само у књизи мора, серија може мало и да застрани.

Јеботе, кукате око тактике, око доласка, сваки детаљ битке анализирате дал је реалан, а овамо имате змајеве, и миком ништа не смета, нико реч о реалности да помене!

Епизода врх одрађена и поред клишеа који ју је пратио, и направили су сад добру подлогу за будуће заплете, јер и Санса и Ђонсно ммого дугују Бејлишу.

А Денерис ће дуђе у небрањену земљу, јер ће у следећој епизоди да буде тотална освета где ће луда Серсеи све да побије, и онда она и Ђонсно могу заједно против Белих Одача да се боре. Још ће и војске Ланистера и Тајрела да имају.

Само је Бејлиш мистерија за следећу сезону, и где ће Кучета И Џејмија дубаце. Мада типујем да ће Бејлиш и Куче думру, јер цела постава света има и ту благу ноту чистилишта. Бејлиш је направио цео хаос у Вестеросу који је све ово покренуо, али са ослобођењем Винтерфела, постаје сувишан у целокупном току ствари, јер је главна поента сукоб између људи и Белих Одача, а то треба дураде Таргеријени, без да им ико смета.

Џејми се у следећој сезони посвећује Бријани пошто ће сад да убије луду Серсеи, ал контам да ће и њега да смакну.

зашто би џејми убио серси јеботе

Под један, сјебаће све и убиће Томена случајно. Под два, сети се оног пророчанства кад је Серсеи била мала, како ће да има троје деце, сва ће думру, а еу ће да убије брат млађи. Сви су сумњали на Тириона, али је после потврђено да је и Џејми млађи од ње пар минута.

Pa po prorocanstvu ce je ubiti mladji broto. Zato se ona tripa Tiriona misli da je on taj...ali vjerovatno ce to biti djejmi kad sersei izludi...mada ko ce ga znati, mozda je cak i onaj fanatik Lanselot udavit, jer je i on broto od strica.

Не, баш мислим да је повео много људи. Те куће које се нису мешале капирам да су могле ко Медведица да пошаљу неких 100 људи.

Све то стоји, ал по серији не знамо дал је Санса знала да Бејлиш долази. Имамо њену ситну књигу њему, коју су неки фрикови пажљиво дешифровали у смислу да га она моли за помоћ, ал немамо одговор његов. Вероватно да све негде со битке није ни знала.

Тешко да није знала. Стегла се гуза кад је видела да нема довољно војника. А и да није због Севера Малопрстићу је требао Зимоврел те је требао.

Епизода врх одрађена и поред клишеа који ју је пратио,

Ili su scenaristi debili kojisu samo želeli bitku u kojoj će konjica da uleti u zadnji čas i spasi dobre momke

па то је, продају четрес милиона пута виђено срање глупој маси

Многи бре превише серу за клише. Сутра мало је било очито да ће керови да глоцну Ремзија. То што си добио Пушку на зиду током епизоде је само плус. Шта курац, то се знало још из прве сезоне? Срање је што толико популарна, и онда чак и блага назнака буде - е знао сам. Јебени Нострадамуси.
Чак и да има мало нелогичности, због утиска им треба пропустити. Ако је проблем иди читај историју и гледај документарце.

Шта ће бити даље је дискутабилно.

Мада признајем да ме више копкају књиге.

аааа нисам знао за пророчанство

ja sam tripovao pre da će džemi da pogine na neki častan način, pa će arja da uzme njegovo lice i ubije sersei. ali sad su knjiga i serija dve različite priče potpuno tako da ono

Glupi Rikon nije gledao Apokalipto, da vidi kako se bježi od strijela.
Nakon 5 knjiga i 6 sezona serije, napokon vojska iz Dola učestvovala u borbi. I to došli na gotovo.
Kad treba da izađe 6. knjiga? Krajem ove godine ili iduće?

квота 1,12 да се кејтлин појављује на крају епизоде

Jebote, dal su i ovu scenu morali kompjuterski da budže? Šta koji kurac breee???

https://j.gifs.com/o2gQDX.gif