Prijava

Lol... A putovanje kroz vreme?

Moguće da se neki lik vratio kroz vreme, sve je moguće :)

Mnogo toga mi još ne znamo...

Mozda ti ne znas, ali ima ko zna.

Hoces da kazes da ti znas Virtuelni? Kako god...
Ja sam poceo slepo i bezrezervno da verujem u Darvinovu teoriju onog momenta kada sam stupio u kontakt sa ovim neandertalcima Svedjanima.

I za uvredu s toga Darvila, lololo

E moj ti, samo da znaš koliko je lažiranih dokaza bilo da bi se darvinova teorija opovrgla, pravljenje lobanja i ostalih gluposti. Šta misliš kako bakterije postaju imune na antibiotike? Kako mi postajemo imuni na viruse? Kao virusi menjaju način prenosa? Evolucija je mutacija stečena ukrštanjem gena sa uticajima spoljne sredine. Nema tih dokaza koje mogu da je opovrgnu osim da Bog ne progovori kao što je nekada radio pa da nas sve pošalje na pravi put. A i ako je taj nalaz tačan to samo pomera vremenski razmak postanka čoveka kao i načina evoluiranja ne isključuje Darvina ni najmanje.

Ljudi nemaju blagog pojam šta ''darvinova teorija'' znači, i o čemu se tu zapravo radi.
Ko je npr. seo, pa pročitao čitav opus, druga Darvina!?

Znam dosta o tome, ali nemam nameru da sad nesto nekome objasnjavam. Postoje skole i knjige za tu svrhu. Reci cu samo da i pored svih nedostataka ne postoji ucenje (jer to je vise od teorije) koje na bolji i efikasniji nacin objasnjava ne samo evoluciju coveka vec zivota uopste.

Kada se pojavi bolja i preciznija teorija odbacicu ovu Darvinovu kao zastarelu. Realno, sanse za tako nesto su veoma male.

Darvin je bio nolajfer brate. Ironije li, a bavio se time kako je nastao život.

A još manje znaju šta ''kreacionizam'' zastupa...

Darvin je bio nolajfer brate. Ironije li, a bavio se time kako je nastao život.

Hahahahahaah... Jednom cinik, uvek cinik, a?

Zar pored Boga u Darvina da verujem?! :-) Nikako mi ne leži...

Zasto sve mislim da ce ova tema da se pretvori u naucnici VS. Ateisti VS. Vernici VS. Ceo svet?

Evolucija je mutacija stečena ukrštanjem gena sa uticajima spoljne sredine.

I ja u ovo verujem i mislio sam da o tome govori Darvin, ali nas u školi učili da do mutacija i dalje evolucije dolazi slučajno. Na primer: žirafa nije razvila dug vrat da bi jele lišće visoko na drveću, već se slučajnom mutacijom rodila žirafa koja je imala dugačak vrat i pošto je bila bolje prilagođena, svoje gene je prenela na druge pa sad sve imaju dug vrat. Evo i sad da se rodi čovek koji je pametniji, lepši i jači od svih drugih, nema šanse da isforsira toliko svoje gene da pokrene napred evoluciju i da sutra svi ljudi na planeti budu takvi. Takvi ljudi/životinje su uvek u manjini. Evolucija je dugotrajan proces i ne dešava se slučajno. Po meni je Darvinova teorija koja se svodi na slučajne mutacije smešna. Treba nju mnogo razraditi. A što se tiče lažiranja dokaza, to su Englezi uradili kada su navodno tamo otkrili lobanju karike koja nedostaje i hvalili se kako su oni najstariji narod. Tek mislim pedesetih godina 20. veka neki naučnik je otkrio da se radi o lobanji čoveka i donjoj vilici orangutana. Darvinisti lažiraju dokaze i previše brane osnove te teorije umesto da je puste da se razvija.

Zasto sve mislim da ce ova tema da se pretvori u naucnici VS. Ateisti VS. Vernici VS. Ceo svet?

Па то је суштина троловања од настанка интернета. :3

Na primer: žirafa nije razvila dug vrat da bi jele lišće visoko na drveću, već se slučajnom mutacijom rodila žirafa koja je imala dugačak vrat i pošto je bila bolje prilagođena, svoje gene je prenela na druge pa sad sve imaju dug vrat.

Zezatore nisi ti tako neobavesten kao sto na prvi pogled izgleda. A sto se tice ljudi, pretpostavljam da ti je jasno da ljudi vise nisu prepusteni iskljucivo prirodnoj selekciji, vec da i sami ljudi predstavljaju izvor selekcionog pritiska ili selekcione relaksacije. U tom slucaju tvoj supermen moze predstavljati samo prvu jedinku nove, supermenske rase ljudi. Ukoliko ga sreca posluzi pa ne prekine svoj srećni niz vremenom bi se izdvojila nova vrsta ljudi-supermena. A vrsta obicnih ljudi bi nastavila da zivi u kompeticiji sa ljudima-supermenima. Ko bi preziveo, obicni, supermeni ili i jedni drugi prirodi nije vazno.

Kada se pojavi bolja i preciznija teorija odbacicu ovu Darvinovu kao zastarelu.

Samo zato što ne postoji druga teorija, ne verujem u jedinu ponuđenu.

Samo zato što ne postoji druga teorija, ne verujem u jedinu ponuđenu.

Ljudi koje ne veruju u ustrojstvo sveta i zivota po Darvinovim principima su uskraceni za lepotu razumevanja zivota i smrti.

Ja na primer imam problem da razumem hriscanstvo samo zbog cinjenice da Hrist nije bio hriscanin i da je njegova vera bila judaizam. Kao i zbog toga da Hrist nije ni imao nameru ili plan da bude zacetnik nove vere koja se sustinski razlikuje, cak i konfrontira, sa njegovom verom po rodjenju koje se on nije nikada odrekao.