Prijava

Najelegantnije rešenje je pozvati policiju

Хехе, добар виц. :)

Što je malo 5 godina čovek delovao u samoodbrani zamisli da se desilo ovo što je stiven napisao uglavnom slažem se da čovek ne zna kako će reagovati na takve sitvacije

Ја написах зашто је пребијање у овом случају лош избор или боље рећи ризичан, нарочито јер се човек није никад поштено потукао, како рече Френки.

Što je malo 5 godina čovek delovao u samoodbrani zamisli da se desilo ovo što je stiven napisao uglavnom slažem se da čovek ne zna kako će reagovati na takve sitvacije

Ubistvo čoveka koji preti nije samoodbrana, ako je samo pretio a nije delovao onda nikako ne može biti samoodbrana.

Džimi, ponavljam da je tip ugrozio egzistenciju porodice i propustio najlepše delove odrastanja dece kada im je najpotrebniji zbog robijanja.

Znam da baš nije za poređenje ali...

92. kad sam imala tri godine, išla sam sa mamom da bacim smeće uveče, porodična kuća nam je u jednom naselju nadomak Smedereva, Dunav, šuma i sve to, tipično porodično naselje. Napao nas je ogroman, zaista ogroman crni šnaucer, ljudi su ga pustili verovatno zbog krize. Mami i dan danas nije jasno kako smo izvukle živu glavu. Uzela me je u naručje, ćale je iz dvorišta čuo buku i nekako smo uspele da stignemo do kapije. Šnaucer je onako besan kidisao celo veče na kapiju i u jednom trenutku se provukao kroz ogradu. Ćale je uveče kada smo legle izašao, uzeo pištolj i roknuo ga. Sahranio i to je bilo to. Sledećeg dana sam mogla da izađem da se igram.
Šta je trebalo da uradi?
92. godina, nemaš šintere, nemaš azile, veterinaske stanice zatvorene, nemaš ni policiju kako treba, zemlja u kurcu.
El trebalo besno kuče da mu pojede dete?
Jebiga, kad je porodica sve je drugačije.

naravno da nije a šta je trebao da sačeka da njega prebije i siluje ženu pa tek onda propisno da ga ubije
nije pametno što ga je ubio i ne podržavam to al ljudi u afektu čine i veće gluposti uostalom niko ga nije terao da mu preti i da se kurči u njegovom dvorištu

Не знам за вас, али ја да сам могао да одлучујем о казни за тог човека, дао бих му најнижу могућу.

Church
Stvarno ne vidim svrhu tvog posta. To što govoriš je priča o psu. Mi ovde pričamo o ljudima.

edit

Не знам за вас, али ја да сам могао да одлучујем о казни за тог човека, дао бих му најнижу могућу.

Pa on i jeste prošao ispod svakog minimuma.

Kao što rekoh

Znam da baš nije za poređenje ali...

Poenta je u svim raspravama a propo porodice, i drugačijeg odnosa, sa prethodne strane. Povuci paralelu. Znam o čemu "vi ovde pričate" jer sam već postovala i pratim temu, a sad što je trenutno prebačena na kaznu za ovog čoveka, izvini molim te, time machine mi još nije gotova da ćušnem post 10 minuta u nazad, na sredinu druge strane.

Nisam upoznata sa našim pravosuđem, ali sad me zanima da li je to minumum, i kako funkcioniše zakon po pitanju samoodbrane. Gde ste, pravnici :)

Причао ми друг:

Један лик из његове улице, пре пар година убио ћалета.
По његовој причи, каже да је океј дечко, није будала, фин, дружио се са мојим другом.
Ћале константно малтретирао њега и кеву. Тукао их, а сина би нпр. сваки пут кад добије лошу оцену ошишао на нулу. Дечко кад је напунио 18-19 година, већ му дозлогрдило, дошао код ћалета и рекао: "Ако још једном дигнеш руку на њу, убићу те." Није прошло много, лик дошао пијан и претукао жену. Дечко сачекао да затекне ћалета на спавању, узео пиштољ и просвирао му мозак. Добио 5 година, чини ми се.

Чрч, мислим да код нас људи излазе после 2-3 године, иако су починили класична убиства...

Ubistvo čoveka koji preti nije samoodbrana, ako je samo pretio a nije delovao onda nikako ne može biti samoodbrana.

Džimi, ponavljam da je tip ugrozio egzistenciju porodice i propustio najlepše delove odrastanja dece kada im je najpotrebniji zbog robijanja.

Upravo.

Чрч, мислим да код нас људи излазе после 2-3 године, иако су починили класична убиства...

Па треба разграничити неке ствари. Ето, тај лик је убио ћалета и имао је мотиве, али чисто сумњам да би имао мотива да почини и друго такво убиство. Зато је вероватно мала казна.

С друге стране, људи попут оног Уроша што траже правду за њега, и треба да добију 10-15 година. Да није био тај пандур који је страдао од њега, био би неки други. Капирате шта хоћу да кажем. Или они што су убили Бриса Татона. Да није био он, био би неки други навијач.

Ubistvo čoveka koji preti nije samoodbrana, ako je samo pretio a nije delovao onda nikako ne može biti samoodbrana.

Džimi, ponavljam da je tip ugrozio egzistenciju porodice i propustio najlepše delove odrastanja dece kada im je najpotrebniji zbog robijanja.

Могло је и да се деси да буде претучен на смрт... И шта онда?

Nisam upoznata sa našim pravosuđem, ali sad me zanima da li je to minumum, i kako funkcioniše zakon po pitanju samoodbrane. Gde ste, pravnici :)

Minimum je 1/4 maksimalne zaprećene kazne, po važećim zakonima to je 10 godina, što još može biti skraćeno za 1/3 uslovnim otpuštanjem iz zatvora.

Samoodbrana je samo onda kada neko jači ili neko ko je naoružan započne napad odnosno krene u ostvarivanje pretnji. Ima mnogo detalja koji su važni da bi se nešto proglasilo za samoodbranu ali napad je nužni preduslov. Bez njega nema ni samoodbrane.

Samoodbrana je samo onda kada neko jači ili neko ko je naoružan započne napad odnosno krene u ostvarivanje pretnji

Шта то значи ''јачи''? Значи, ако ме нападне нека ненаоружана жена (слабија од мене) из чиста мира, а ја је звекнем у главу само да ми се скине с врата, мене ће кривично да гоне? :)

Могло је и да се деси да буде претучен на смрт... И шта онда?

Moglo je. A moglo je i da je pretnja bila samo prazna priča pijane budale, i šta onda? Da li je jedna sahrana, 5 godina robije i unakažena porodica odgovor?

С друге стране, људи попут оног Уроша што траже правду за њега, и треба да добију 10-15 година. Да није био тај пандур који је страдао од њега, био би неки други. Капирате шта хоћу да кажем. Или они што су убили Бриса Татона. Да није био он, био би неки други навијач.

Upravo tako

Шта то значи ''јачи''? Значи, ако ме нападне нека ненаоружана жена (слабија од мене) из чиста мира, а ја је звекнем у главу само да ми се скине с врата, мене ће кривично да гоне? :)

Slabijoj ženi opališ šamar i otkačiš je. Ne znam zašto bi je ubiajo. Ako hoćete da na sudu dobijete beneficije ubistva u samodbrani MORATE dokazati da je napadač bio jači i naoružaniji od vas ili barem jednak vama. Ako se ispostavi da ste VI jači i naoružaniji to je klasično ubistvo, nema samoodbrane.

Ne znam, koliko vas bi što podržavate taj zakon zaista bilo sposobno da prosvira čoveku glavu zato što je hteo da ti odnese video rekorder i malo umoči u ženu?

Ja sam za metak u glavu. Koji će kurac u mom dvorištu? Jel zna on da je to u privatnom vlasništvu? Dok je došao - zna. Mojoj ženi i deci da preti, ili ne daj bože nešto uradi? E, nećeš sinak.

Samoodbrana je samo onda kada neko jači ili neko ko je naoružan započne napad odnosno krene u ostvarivanje pretnji. Ima mnogo detalja koji su važni da bi se nešto proglasilo za samoodbranu ali napad je nužni preduslov. Bez njega nema ni samoodbrane.

Tačno, ali ja zato i podržavam američko rešenje. Slobodno možeš da rokneš svakog ko ti kroči na imanje, bez ikakvog sudjenja. A znate zašto je to tako? Oni umeju da cene sebe i ono što je njihovo. A ovde lopovu lupiš tri šamara, pa posle više najebeš više nego on kad se sudite. A u kurac.

Samo dzimi nije lepo to što pričaš za kolegu :)