Prijava

Moglo je. A moglo je i da je pretnja bila samo prazna priča pijane budale, i šta onda? Da li je jedna sahrana, 5 godina robije i unakažena porodica odgovor?

Овде нема правог одговора. Само два или три нимало примамљива решења.
Ја сматрам да бих одреаговао исто као тај човек. Не тврдим, не могу да будем сигуран. Али потпуно разумем човека.

Едит: Не могу више да учествујем у расправи више, морам да идем.

Slabijoj ženi opališ šamar i otkačiš je. Ne znam zašto bi je ubiajo. Ako hoćete da na sudu dobijete beneficije ubistva u samodbrani MORATE dokazati da je napadač bio jači i naoružaniji od vas ili barem jednak vama. Ako se ispostavi da ste VI jači i naoružaniji to je klasično ubistvo, nema samoodbrane.

Аха.
А замисли следећу ситуацију. Нападне ме неки сићушни кинез што зна нинџутсу. Решио човек да ме убије и то ти је. Крене он да ме бије, већ ми поломио два ребра, ја видим да неће да се заустави док не цапнем. Доватим ја неке маказе и забодем му у југуларну вену, а он искрвари на смрт. Е, сад, испоставља се да сам ја био наоружан, већи сам од њега и јачи видно, а нема доказа да је он знао борилачку вештину. Значи, ја ћу да лежим у затовру због убиства? xD

Slabijoj ženi opališ šamar i otkačiš je. Ne znam zašto bi je ubiajo. Ako hoćete da na sudu dobijete beneficije ubistva u samodbrani MORATE dokazati da je napadač bio jači i naoružaniji od vas ili barem jednak vama. Ako se ispostavi da ste VI jači i naoružaniji to je klasično ubistvo, nema samoodbrane.

Zar ne treba obrnuto, da mu dokazuju krivicu? Koliko ja znam, postoji presumpcija o nevinosti, dok se ne dokaže suprotno.

robijao 5 godina (začuđujuće mala kazna za ubistvo)

lepo ja kažem - srbija je jedina zemlja u evropi u kojoj se zločin isplati. a u nekim slučajevima se stvarno isplati! eto npr. onaj lik što je roknuo ćaleta. da ga nije ubio, taj bi ih maltretirao narednih 30 godina! kada staviš na papir, šta je 5 godina u zatvoru naspram mira u kući koji je obezbedio ubistvom tog monstruma. taj dečko bi zapravo trebao da dobije orden! al dobro, to je sad druga priča...

inače, stvarno ne vidim zašto bih oduzimala ljudski život samo zato što se taj nameračio na moj TV. jebao ga tv, nek ga nosi...

Милице и Ивана, је л' разликујете термин ''пребити на мртво име'' од термина ''убити''. :) Ја сам рекао да бих таквог човека жешће испребијао, да никад више не помисли да прети мојој породици, јер људи који су у стању да прете женама и деци други језик осим језика батина не разумеју.

A ne ne, ja nisam komentarisala šta bi ti konkretno uradio, nego što si MORAO da napišeš šta bi ti, iako je čovek već završio posao :)
Ja kad sam se potukla, u sekundi dođoh sebi i bilo mi je u cilju da smirim drugu stranu. Opet, u jednoj drugoj situaciji sam bila spremna da ubijem, sreća pa nije bilo mogućnosti za to.
Motiv je bio drugačiji i ne moš znati kako ćeš odreagovati. Ali, zapitajte se da nije malo suviše preterano da kažeš da bi nekoga ubio, na neviđeno, bez da si osetio intenzitet okolnosti? Samim tim je i donošenje unapred takvog zakona da možeš da ubiješ nekoga samo zato što ti je ušao na posed - preterano. Ja sam za to da se to odredi kasnije, kad se svi motivi i akteri, krivci uključe, to jest da se nađe sredina između ta dva zakona vezana za kazne i ovlašćenja, kad se nešto konkretno i dogodi.

С друге стране, људи попут оног Уроша што траже правду за њега, и треба да добију 10-15 година. Да није био тај пандур који је страдао од њега, био би неки други. Капирате шта хоћу да кажем.

Могуће. И не бих сад да много причам по хиљадити пут о казни и конкретно том случају. Али ево нешто. Дечко је добио 10 година за напад на полицијаца. Ок, да узмемо да је био чак и покушај убиства. Ту долази и оно, жртвено јагње, пример осталима, итд. Да заобиђемо и све остале факторе и посматрамо све из угла тужиоца. Закон, бато, нема зајебанције. Поштена казна. Правда. Да, да...

Е сад, мене занима, ако већ неко добије 10 година за ПОКУШАЈ, зашто онда пандур добија 7 (поништена) за УБИСТВО? И занима ме, где је ту правда? Где је била у Пинору, где је била за чишћење трибина у Вршцу, где је била за Васића кад му је разнесено пола лица? Који пандур је ту осуђен? Коју казну је добио? Зашто је та "правда" спроведена само у једном случају?

Ок, пандурска држава. Ок, кримоси, тајкуни, педери су крем овог друштва. Они имају повластице. Они имају слободу. Они имају закон у својим рукама.

И јбг, хтео сам да пишем још али сам толико залутао да не знам ни какву сам суштину хтео да извучем на крају. И рекао сам оно што већ сви знају. Али јбг. То је то. Правосуђе. Закон. Сјебано.

Ja kad sam se potukla, u sekundi dođoh sebi i bilo mi je u cilju da smirim drugu stranu. Opet, u jednoj drugoj situaciji sam bila spremna da ubijem, sreća pa nije bilo mogućnosti za to.

Ау, бре. Ти, Милице, испаде зајебана особа. Да глеам да те не провоцирам убудуће. :)

Nisam zajebanija od tebe, sigurno. :p
Ali, nije slučajno što je to odmah ispod lemajinog posta ;) (ješčula?:))

Nisam zajebanija od tebe, sigurno. :p

Откуд знаш? Такав ми хороскоп? :))

Nemoj dzimi naćiće te u gradu lepo ovde kažu da milica ima veći kurac od većine muškaraca:)
Jeste samhaine al mora od nekog da se počne nemož doveka ovako ljudi ovde kad završe u ćorci misle šta će da rade kad odleže to malo što su dobili a ne o tome da to što su uradilli nije dobro
Evo klasičan primer ovo za dečaka.Gde su tu institucije za koje državi donirate pare ,gde je tu ta sigurna kuća i kasnije kad ispadne sranje onda se ljudi kao šatro zgražavaju

Nemoj dzimi naćiće te u gradu lepo ovde kažu da milica ima veći kurac od većine muškaraca:)

Јест Милица курата.

Да, од њега се почело и на њему се завршило. Наместиће му можда и ово убиство дечка на семафору, не дај Боже да оде неку пандур у затвор.

Откуд знаш? Такав ми хороскоп? :))

Horoskop ti šonja. :)

Nemoj dzimi naćiće te u gradu lepo ovde kažu da milica ima veći kurac od većine muškaraca:)
Јест Милица курата.

:maše močugom:

Evo klasičan primer ovo za dečaka.Gde su tu institucije za koje državi donirate pare ,gde je tu ta sigurna kuća i kasnije kad ispadne sranje onda se ljudi kao šatro zgražavaju

Upravo to. Kad je bila ona frka oko parade ponosa, ja sam pitala ljude koji su protiv da peder usvoji dete - 'a čekaj, što ti onda ne usvojiš to isto dete, doniraš u sirotište?'. Vidim kako im je stalo, sete se te dece samo kad im odgovara i samo kao argument protiv nečega što nije bogougodno.

Ja bi' da mi to koljemo, kume!

kada staviš na papir, šta je 5 godina u zatvoru naspram mira u kući koji je obezbedio ubistvom tog monstruma.

A zar nije najbolje rešenje da taj "monstrum" odleži robiju za zlostavljanje u porodici i eto mira u kući. Ubistvo nije rešenje i zbog toga se kažnjava.
A za klinca koji roknuo ćaleta na spavanju ne može da se nađe racionalno opravdanje. Ubio je čoveka koji spava i koji nije imao šansu da se odbrani. Podlo je to u istoj meri kao što je podlac bio i taj alkos. Klinac je spreman na sve i treba ga se kloniti.

Nije lako ubiti čoveka. Istraživanja kažu da to može da uradi svega 2% ljudi. Bez obzira na "hrabre" izjave mislim da bi se velika većina vas odlučila radije za telefon nego za pištolj.

Зашто је та "правда" спроведена само у једном случају?

e to! znate šta, sere mi se od "pravljenja primera"! sad će i ove likove što su tatona pretukli da drakonski kazne "za primer" a onda će nekim sledećima da daju normalne, predviđene kazne! jebote! ako ste utvrdili krivicu, kaznite ih PO ZAKONU i ćao-zdravo! a neću ni da počinjem tu priču sa murkanom koji je ubio dečka ni krivog ni dužnog! i nije taj murkan jedini primer...

A zar nije najbolje rešenje da taj "monstrum" odleži robiju za zlostavljanje u porodici i eto mira u kući.

da odleži robiju za zlostavljanje u porodici? zar se zlostavljanje u porodici kažnjava? evo primer kako se kažnjava: ludak zlostavlja porodicu godinama, i fizički i psihički. žena, sva krvava zove muriju, oni dolaze, odvode krvnika u stranu, zagrle ga i kažu mu "brate, ajd ok da je biješ, i ja moju tako povremeno, ali nemoj toliko jako, malo samo...." !!! ko će bre da ga kazni!?

Aha, čak i da je tako, ajde se ti nadaj da nećeš naleteti na nekoga od toh 2%.

A sve zavisi od situacije. U nekim situacijama bi ta cifra porasla višestruko. Koliko bi samo majki ubilo koga god da im je dete ugroženo?

A zar nije najbolje rešenje da taj "monstrum" odleži robiju za zlostavljanje u porodici i eto mira u kući.

Kad muž zlostavlja ženu i decu nagradi se time što mu ih odvedu od kuće, pa može sam da uživa. Ja kad me smori žena ima da je zlostavljam da je se otarasim.

zar se zlostavljanje u porodici kažnjava?

Kažnjava se i te kako. U poslednjih 5 godina je za to (ne)delo izrečeno mnogo izvršnih presuda (mislim na Srbiju) i to u trajanju od nekoliko pa do više desetina meseci.

evo primer kako

Primerima se sve može dokazati.

Ako se neki manijak izvuče zatvora to nije zbog pravosuđa nego ga opet ta ista žena izvuče. Promeni iskaz na sudu i slično. Ako žena i deca odlučno nastupe na susdu, ne menjaju iskaze i ne "smekšaju" ode baraba na robiju. Zabole kurac sudiju da štiti takve likove, a po pravilu i nemaju kintu za korupciju i podmićivanje sudija.