Prijava

vama neće niko ni na kafu da dođe kakvi ste

Амерички модел, наравно. Уђеш ми у кућу/стан и ја те пошаљем на вечни починак. Ко те јебе, сам си одлучио да направиш провалу и покушаш крађу (то не може случајно човеку да се деси као што могу нека друга крив. дела, то може једино са дебелим предумишљајем); сам сноси последици свог вољног деловања.

Искрено, мање живих провалника - свет боље место за живот.

Jebiga, svi su za američko-nema tu šta. Samo mislim da pravosudni sistem mora da bude organizovan i minimalno korumparan da ne bi bilo malverzacija. Znači, kod nas ne može.

Ćaletov prijatelj, ima tu već dosta, bio u kafani, pokačio se sa nekim likom i otišao kući. Nije hteo kavgu. Ovaj mu došao na kuću posle dva sata. Pijan! Počeo da galami kako će mu pobiti ženu, decu... Ovaj mu reče: "sačekaj samo sekund." Otišao po pištolj, vratio se i šukno mu metak u čelo k'o keru. Sedam godina robije, jedna skinuta zbog Kosova, jedna zbog dobrog vladanja. Pet odležao.

Pošto su ga puštali kući malo-malo, uvek je dolazio kod nas na slavu. Govorio je: " Ja sam pošten čovek, ubiješ govno-pošteno ga odrobijaš i to je to".

Палицом у главу и ћао :)

Сачмара у ногу за све незване госте.

Ćaletov prijatelj, ima tu već dosta, bio u kafani, pokačio se sa nekim likom i otišao kući. Nije hteo kavgu. Ovaj mu došao na kuću posle dva sata. Pijan! Počeo da galami kako će mu pobiti ženu, decu... Ovaj mu reče: "sačekaj samo sekund." Otišao po pištolj, vratio se i šukno mu metak u čelo k'o keru. Sedam godina robije, jedna skinuta zbog Kosova, jedna zbog dobrog vladanja. Pet odležao.

Не подржавам насиље генерално, али нека му је просвирао лобању, кад се већ курчио и долазио пред туђа врата да прети. Ја би' га пребио на мртво име.

Ја би' га пребио на мртво име.

Džimi, ali čovek je to već uradio, nije kao da je poenta posta bila 'šta biste vi uradili' :))
Ne znam, koliko vas bi što podržavate taj zakon zaista bilo sposobno da prosvira čoveku glavu zato što je hteo da ti odnese video rekorder i malo umoči u ženu?

ja za veća dvorišta predlažem snajper...

Не подржавам насиље генерално, али нека му је просвирао лобању, кад се већ курчио и долазио пред туђа врата да прети. Ја би' га пребио на мртво име.

Pa šta je time postigao? Izgubio je ugled i 5 godina života, osećaće krivicu narednih 30 godina... A ovaj ionako nije bio pri zdravoj svesti kad je pretio, tako da mu sigurno ne bi naneo zlo. Zato treba 10 puta promisliti, pa delati.

Bože svašta Milice kome danas treba video rekorder :P

Šalu na stranu, ja podržavam američki sistem u neku ruku, ne sad da rokneš svakog tek tako, ali da se zna tvoje pravo na samoodbranu.
Elem...

Kod mene kući su lopov i puška imali bliski sustret, ćale je spustio dvocevku u garažu na čišćenje, završio, i ostavio da se sve ono osuši. Kapija bila zaključana, lopov op preko ograde, moj sibirski samojed je to prespavao naravno. Op u garažu ona bila otključana, ne bi me čudilo da smo keva ili ja bile kod kuće. I ukrade pušku!
Dobro je samo da mi i Astora nije ukrao, pička!
Pu!

To bre bezobrazno!

Не подржавам насиље генерално, али нека му је просвирао лобању, кад се већ курчио и долазио пред туђа врата да прети. Ја би' га пребио на мртво име.

Zavisi u kakvim se krugovima krećeš, negde samo nasilje pomaže. Mo'š ti stoci obješnjavati i na mandarinskom-džaba. Dok pičku ne pocepaš nema progresa, zato ja podržavam motiku.

Inače, taj čovek je fin. Nikad se ni potukao nije pošteno, prvi put na sudu bio zbog toga. Zato, jebi ti to. Kada ti neko dodje pijan na kuću da preti porodici...ne mo'š znati kako ćeš odreagovati.

Милице и Ивана, је л' разликујете термин ''пребити на мртво име'' од термина ''убити''. :) Ја сам рекао да бих таквог човека жешће испребијао, да никад више не помисли да прети мојој породици, јер људи који су у стању да прете женама и деци други језик осим језика батина не разумеју. Не знам за вас, али мени је породица једна од ретких светиња. Кад би ми неко претио брату, мајци, будућој жени, а у најгорем случају и деци, не би се добро провео. Никад у животу нисам трпео срања ни од кога, па не бих ни у таквој ситуацији.

Pa šta je time postigao? Izgubio je ugled i 5 godina života, osećaće krivicu narednih 30 godina... A ovaj ionako nije bio pri zdravoj svesti kad je pretio, tako da mu sigurno ne bi naneo zlo. Zato treba 10 puta promisliti, pa delati.

Pa nije postigao ništa-naravno. Ne veličam ja njegovo ne/delo, nego eto, baš imam primer za temu. To su afektivne situacije, slabo tu mozak ima uticaja. Drago mi je što ne znam kako bih reagovao i nadam se da nikad neću saznati.

Милице и Ивана, је л' разликујете термин ''пребити на мртво име'' од термина ''убити''. :)

Drakonska razlika! Mislim da bih smeo svakog prebiti (ili bar pokušati) čak i za manje stvari. Ali ubiti teško-šta god uradio. Opet se nadam da ni tu nedoumicu o samom sebi neću nikad razrešiti.

Ma razumem ja batine, čak podržavam u ovom slučaju, ali sam zbog ovoga reagovala:

Не подржавам насиље генерално, али нека му је просвирао лобању

Jer je besmisleno uraditi nešto tako.

Jer je besmisleno uraditi nešto tako

Незахвално је говорити да ли је смислено или не. Теби је вероватно бесмислено јер си дете које живи на рачун родитеља и једине бриге у животу су ти упис на факултет и истицање на школским такмичењима. Али, човек се промени кад постане родитељ, стекне родитељски инстинкт који му налаже да уради све како би заштитио децу и породицу. Не кажем да је много паметно то што га је убио на лицу места, али могу да разумем то и не гарантујем да мени не би нешто слично пало на памет. Е, то што бих се ја вероватно суздржао, то је друга прича. Не може свако да се суздржи у ванредним ситуацијама.

Inače, taj čovek je fin. Nikad se ni potukao nije pošteno, prvi put na sudu bio zbog toga. Zato, jebi ti to. Kada ti neko dodje pijan na kuću da preti porodici...ne mo'š znati kako ćeš odreagovati.

Са акцентом на "не мо'ш знати".

Ивана, замисли да је изашао да га бије и да је он попио батине. Мислим да би следећи на реду за пребијање били жена и не дај боже, дете. Мислим да је тај човек у ствари делао врло прорачунато.

Porodica se štiti i na druge načine, a ne ubistvom. Taj tip nije zaštitio svoju porodicu time što je robijao 5 godina (začuđujuće mala kazna za ubistvo), naprotiv mislim da je ugrozio svoju porodicu svojim odsustvom i potencijalnom osvetom. Ne zaboravite nemate sačmare i utoke samo VI!

Najelegantnije rešenje je pozvati policiju ili eventualno prebiti magarca.