Prijava

Meni, iskreno, najviše na kurac ide neprestano psovanje u našim filmovima koje traje od prvog do poslednjeg kadra. Uopšte nema razlike kojeg je žanra film - drama, komedija, istorijski, jebeni Montevideo ili štagod. Svi psuju kao najgori kočijaši. I naravno, KLANOVI. Uvek gledam jedne te iste glumce ( od kojih, blago rečeno, tek nekolicina valja ) i glumice ( apgrejdovane manekenke ) koji se nešto kerebeče i nemaju vezu sa glumom kao scenskom umetnošću. Danas svi lepi ljudi žele da se bave ovim zanatom ne znajući koliko je potrebno odricanja i rada a pre svega TALENTA za isti. Užas tzv. manekeniziranja pozorišta i filma i spuštanje granice izvođačkih kvaliteta radi estetskog utiska, upropastili su srpsko pozorište i film i bojim se da se ništa neće promeniti dok iz svojih grobova ne ustanu Vujisić, Čkalja, Rahela, Žanka, Bobićka, Lazović i ekipa i spasu ovu lepu ali posrnulu umetnost.
GLUMA SE NE MOŽE NAUČITI I JEBIGA!

Meni, iskreno, najviše na kurac ide neprestano psovanje u našim filmovima koje traje od prvog do poslednjeg kadra. Uopšte nema razlike kojeg je žanra film - drama, komedija, istorijski, jebeni Montevideo ili štagod. Svi psuju kao najgori kočijaši.

Sa ovim se slazem...to uglavnom neki koriste kad nemaju dovoljno ideja,pa ubacaju psovke,kao simpaticni su kad opsuju...takav smo narod,stoka,vidis koliko se ljudi i dalje pali recimo na osamnakurcutenosam foru...gotivim nase filmove,ali im i ja stvarno ovo mnogo zameram.

Citam ove postove i ne vidim da je iko spomenuo Mrtav Ladan...taj film je pokidao,jedna od nasih najboljih komedija...

1.Bure baruta, sa sve promotivnim posterom onog razapetog lika, film je realniji i od 'Rana'.
5.Profesionalac. Meni je ovo najbolji domaci film. Scenario, gluma, muzika, sve ok. Bora Todorovic fenomenalan, Lecic dobar. Gagi Jovanovic i Josif Tatic prica za sebe.
Kultni filmovi (Poslednji krug u Monci, Crni bobarder, Mi nismo andjeli, Lajanje na zvezde, Munje, Kengur) i klasici (Maratonci) su prica za sebe, pa bi valjda trebalo da budu van lista.

+11657547453566

Мени је 1 на 1 ок филм, такође и 7 и по...
Иначе, Мајстори Мајстори су се снимали у мојој школи... :)

Jes da stoji da treba da odgledam Variolu Veru, Crni bombarder, Kako se kalio čelik i još mnogo naših kultnih i poznatih filmova, ali pričanje da nam je kinematografija sranje je žešći kurac.
Montevideo je sladunjav film, Srpski film prosek, Kad porastem biću kengur jebe, Kusturica ima neke dobre filmove, u nekima smara, ali ipak mogu ukupno da se izdvoje neki solidniji filmovi.

Тхе Проф pre 3 sata
Meni, iskreno, najviše na kurac ide neprestano psovanje u našim filmovima koje traje od prvog do poslednjeg kadra. Uopšte nema razlike kojeg je žanra film - drama, komedija, istorijski, jebeni Montevideo ili štagod. Svi psuju kao najgori kočijaši. I naravno, KLANOVI. Uvek gledam jedne te iste glumce ( od kojih, blago rečeno, tek nekolicina valja ) i glumice ( apgrejdovane manekenke ) koji se nešto kerebeče i nemaju vezu sa glumom kao scenskom umetnošću. Danas svi lepi ljudi žele da se bave ovim zanatom ne znajući koliko je potrebno odricanja i rada a pre svega TALENTA za isti. Užas tzv. manekeniziranja pozorišta i filma i spuštanje granice izvođačkih kvaliteta radi estetskog utiska, upropastili su srpsko pozorište i film i bojim se da se ništa neće promeniti dok iz svojih grobova ne ustanu Vujisić, Čkalja, Rahela, Žanka, Bobićka, Lazović i ekipa i spasu ovu lepu ali posrnulu umetnost.
GLUMA SE NE MOŽE NAUČITI I JEBIGA!

Ovo je dobro rečeno, i dodajem svoj bes povodom užasa u našim filmovima!

Не слажем се да се глума не може научити. Наравно да може. Зато мислим да наши актуелни глумци само треба више да вежбају.

Sve ti znas!

Нешто мени кажеш?

Može se sve naučiti al' ako ti je trifunoznije da budeš Sergej nego da se naučiš glumačkom zanatu onda ni učitelj sa štapom ne pomaže Ako ga ikada vidim unakaradjenog kao recimo Vudi H. u Kingpinu, pružam ruku. Ali, ne, čovek mora uvek da bude ''koga si pogled'o'' faca.

Može se sve naučiti al' ako ti je trifunoznije da budeš Sergej nego da se naučiš glumačkom zanatu onda ni učitelj sa štapom ne pomaže

То већ зависи од режисера. Неки имају минимум толеранције за 'глумљење самог себе', док неки глумцима дају превелику слободу.
А што се тиче Сергеја, јебига, иако је добар глумац, он је типски глумац, не би му баш стајало да глуми некакву мицу. :)

Što se mene tiče naša kompletna kinematografija jebe , mada je realno mnogo bolja bila onda u Jugi od prije dva'es godina.I ne kapiram šta se svi bunite protiv psovanja ? Pa to vam je naš mentalitet , meni se na kurac penju filmovi tipa "Opet pakujemo majmune" đe nema ni jedne jedine psovke , al' vala ne valja ni kad je prećerano ka u "Paradu".

А што се тиче Сергеја, јебига, иако је добар глумац, он је типски глумац, не би му баш стајало да глуми некакву мицу. :)

+1

Šerloče,što se tiče crnogorskih filmova,tu se nema šta reći.

Šerloče,što se tiče crnogorskih filmova,tu se nema šta reći.

Ada pa šta imamo mi od glumaca ? Mimu Karadzića ? Prije neki dan je na RTCG1 počela nova serija u njegovoj režiji zove se "Budva na pjenu od mora" , ne vjerujem da sam ikad u životu veći transfer doživio. Šta oćemo mi koji kurac ? Mali jadni na obali mora.. Nit' imamo kinematografiju , nit' muzičku scenu.Tuga

http://www.imdb.com/title/tt0173715/?ref_=fn_al_tt_1
ovaj film-------------------------dobar film

inace,gambu se izlupetao ko zmaj u prvom postu
koje brdo gluposti

i to jebenih gluposti lolo

Pa, cinjenica je da je nasa kinematografija uspela da izbaci ponesto dobro(crni talas, nekadasnji Markovic, ponesto od Paskaljevica, Kusturica, pa i nekada Dragojevic koji mi je nevidjeno ljigav)Dans ne da kinematografija ne valja, nego prakticno ne postoji.ono sto mi se u poslednjih deste godina jedino izdvojilo jeste Momcilovic.Golubovic ima potencijala, ali jebi ga, svi filmovi mu imaju nedostatke, Krugovi jos vise nego Klopka.Ali, ne mogu, ad ane citiram nesto sto je moj idol, Zivojin Pavlovic, govorio za zivota, jos dok je bilo njegovo vreme.On je svoje filmove snimao uvek u katastrfalnim uslovima, zapravo je prava sreca sto ih je uopste i snimio, bar to sto je snimio, i, iako su se svi zalili na uslove(svi sem Bulajica, Krvavca i slicnih, naravno), on je rekao da ce se to vreme, tadasnje, za jedno 20 godina pamtiti kao srecno i bericetno.Koji car, sve znao unapred.

Мана кинематографије на овим просторима генерално је што се превише форсирају социјални елементи. Типа, као да си отишо у биоскоп да гледаш комшију кроз зид и као да наш човек ништа друго не разуме осим ''гледања у прозор реалности''. Но, увек се може наћи филмова који мало искачу по том питању, само треба мало копати:

https://www.youtube.com/watch?v=p8q-05U6UMM

https://www.youtube.com/watch?v=aaV0Y-1_hV4

https://www.youtube.com/watch?v=FI9D9XzwgBs