Prijava

Javite se na pvt,ako ocete da pocepam i vasa drva! :)
Ali sekira kad je ostra pa kad klepi...pa cujes fijuuu,polutke lete levoi desno...pa onda uzmes drvo sa cvorom,jer prethodno nije bilo nikakav izazov,pa ond akrenes da nabrajas familiju i blize prijatelje,pa boga oca,Sunce,Mese i sve zvezde.
A sve to se moze zaobici vezbom,svake nedelje po metar i ni jedno drvo vam nece odoleti!
isto vazi i za devojke,kao sto neko vec rece...;)

Не каже се Месе него Меси.

Više volim da popijem pivo dok drugi to rade....

http://i272.photobucket.com/albums/jj164/grunger1988/B32.jpg

Mada nekad se latim posla,al' ne sa motornom jer je ona za pičkice...

http://i272.photobucket.com/albums/jj164/grunger1988/B25.jpg

jel ima neko link za skidanje kvalitetne bukovine bez cvorovah?

znala sam da mogu da racunam na tebe... :*
(ode da izbrise 20 gb filmova zarad downloada drva)

Немо порњаву...

stavite cvor da bude udaljen od vas, dignete onu poluautomacku sekiru iznad glave i opucate sve snage (nadvadesetan cantimetara od panja opustite ruke da vas vibracija ne spici) i onda imate sekiru lepo zabijenu u panj

zatim ide umetnost, podignete sekiru zajedno sa panjem sto visocije mozete, onda je brzo zaokrenete tako da sekira bude dole a panj gore, i opet opucat sve snage nazad (i opet opustite ruke malo pre udara, da vas vibracija ne spici)

i tako ponavljate dok se panj u kome je sekira ne razlabavi i sekira ne ispadne...posle toga vam je dovoljan jos jedan-dva dobra udarca

Технику цепања не можете научити овде. Мени мајстори кажу да држим сјекиру накарадно, али завршавам посао, некада и брже од осталих. Када узмете алат у руке на дан два, улазите у штос релативно лако. Искуство је ипак ненадмашиво.

ma, treba da se dobro izmoris par puta, posle toga ne udaras ko sivonja vec naucis da stedis energiju

posle toga ne udaras ko sivonja vec naucis da stedis energiju

Увек су ми говорили, ти је дижеш, она сама удара. Зато сте је и назвали полуаутоматска :)

Увек су ми говорили, ти је дижеш, она сама удара. Зато сте је и назвали полуаутоматска :)

ma rekli su i meni milion puta...nisam nikada radio ko sto kazu, al jebi ga, vremenom i sam skontas

Sose lepo si to objasnio, ali moj metod je bolji. Manje se umaras, ovako ide:
Ako je panj veliki seckas ga fino sa strane mozes cak i jednom rukom, dok drugom drzis da ne odleti onaj manji deo (kao sto to ja radim, jebga tata) i lagano ga seckas ide brze, znam ljude koje cepaju sedeci. Naravno moras da imas jebeno ostru sekiru i trebas paziti da ne udarii po ruci, meni se fala bogu nije jos desilo to.

a gde je tu cvor? veliki cvor? :)))

треба истренирати или имати снаге да једном руком док другом држиш пањ поцепаш чвор...најбоље је да при'ватиш сикирче оберучке и лепо удри ме до зоре

Za cepanje drva ne treba imati neku tehniku jer je svaki panj drugačiji. Ja se prvo upoznam sa panjem pre nego što ga postavim na čiču tj onaj najveći panj(svi znamo da stariji panjevi imaju više godova pa su i širi). Elem, cepanje se vrši u sezoni a ne zimi na -10 ko što neko već spomenu. Idealno bi bilo kada bi mogli da cepamo drva na nekom brdu van naselja pa da se deremo dok razbijamo panjove(naučno je dokazano da će vam zamah biti jači ako se dernjate dok se sekira ubrzanim tempom kreće ka panju). I još nešto, volim da koristim one sekire sa lakiranim drvetom i zaštitnim aluminijumom jer ruke ostaju žive a i sekira ima naviku da duže traje. Toliko.

Imo sam do jaja sekiru, od ada je riknula više ne cepam drva

Ja imam malj, sve do jaja.

sada imam ovu sekiru http://www.pacificrimdistributors.com.au/Images/gerber/7854_axe.jpg

Ok je, ali nije za debele panjeve, već za fensi glockanje drveta