Prijava

Причаш ко што играш хахбал... нубу...

Šumski metar je 1.3 metra kubna, čisto da znate.

Važno je da se samo spusti sekira, da klizi, takoreći.

И да се погура мало.

Ja mislim da je držalja na sekirčetu krucijelna stvar u cepanju drva, kako drva tako i atoma.

Обично је лимом обложим код сечива да се не троши. Дуже траје. Мора бити довољно дуга и анатомски прилагођена мојим шапама. Исто тако глатка и нежна ко снежна роса у пролеће.

Ja volim kad je ćutak čvornovat, pa zabijem sikiru i onda navrem drvenim maljem po njoj ( za jači udarac potrebno je zamisliti da je sikira neko koga ne voliš ).

Što teža držalja, to se lakše cepa.

Klinovi su zakon, ali kovani, i Milovan od jedno 3 kile minimum, pa kad pomaziš klin, puca drvo samo.

za jači udarac potrebno je zamisliti da je sikira neko koga ne voliš

БЛАСФЕМИЈА! НИКАДА ТО НЕ БИХ МОГО. Ако ми запне толико, па да не могу да је извучем, клин доватим и маљ. Не нечим по шјекири сунце ти твоје!

Не нечим по шјекири сунце ти твоје!

Ama, malj je drveni, šta vam je, kakvi crni klinovi.

Eh ta drva!
Svakog leta meni stigne 15 metara,burazeru 25.Nema boljeg provoda letnjih vrelih dana nego sa sekirom u ruci,kacketom na glavi i dva ladna piva.Nagrne cela familija pa svi lepo cepamo sve dok ja ne popijem pivo i polomim sekiru.Napravim novu pa hajd' opet.
Gore dole cep,nova tura.I tako letnji dan do podne,a u podne rucak pa posle rucka opet.
Svako leto tako...Divota jedna.Bije sunce mene,a ja opet njega ne mogu dovatiti nego bijem po drvima.Na kraju treceg dana,sve iscepano,a mene prosto nekakva tuga u'vati.Pa gde bas sad da zavrsimo kad sam taman dobio zuljeve ko klikere i ne osecam jagodice na prstima leve sake!
Volim da cepam,secem,lomim pa sam zato probao da radim k'o nadnicar,cepadzija.Nece me ljudi,kazu mnogo brzo cepam!Ne isplati im se.I tako ja ovu divnu aktivnost upraznjavam samo sedam dana u godini i to onih sedam najvrelijih.Posebno odabranih za cepanje drva.
Volim pos'o,a alat jos vise.Ako treba nekom od vas drva da pocepam,javite.Cena po dogovoru.O kolicini piva ne pregovaram!
Mozda ce neko reci da se sprdam,ali stvarno nema bolje zanimacije od cepanja drva...:)

Hm... ishod rada je najbolji ako se uživa u toku njegovog svaranja (ako me kontate,a ako ne,nema veze,svedno lupak)
Javljam se na oglas :D

stvaranja....lupam
smrzli mi se prsti,nemam drva :)

sinu mi ideja za definiciju :D

Drva... uhhh... :D
volim onako suva, lakse se cepaju xD
A sekira ona velika, dobro naostrena...i sve super !

A sekira ona velika, dobro naostrena...i sve super !

I da je roze!:D

ЈАНПИ ПОБЕДИЈО!