Prijava

opali bre Dotere, ja volim kad je dug i obiman

Pa covek je odgovorio, zaboga, samo u vise postova.

Реко у неколико постова. Знам да нема тежину ако није један ООООГРОООМАН МОЧУ... овај... ПОСТ... али то је од мене за сад.

Ако ја, Ен_Доттер, кажем себи "НЕЋУ ЈЕБАТИ", или "НЕЋУ ЈЕСТИ НИШТА НАРЕДНИХ 5 ДАНА", тако ће и бити. Ако ти себи не можеш да поставиш лимит на нешто онда си гњида једна најгора људска. Жгадија коју треба газидти и шутирати. Сто пута сам себи реко нећеш то и то радити или то и то ћеш радити и буде тако. Пичке једне... немате воље трунке па се тамо вадите да вам једино бог може помоћи. Таквим људима он неће ни махнути. Кад рекох пичке нисам мислио на шикиљ него на карактерну особину. Ово није вређање већ моје виђење, јер нема друге речи у нашем језику да се искаже гнушање оваквом особином.

Doter, mislim da se varaš. Zavisi šta sebi postaviš kao zadatak ili izazov. I najveći ljudi su podlijegali određenim iskušenjima. Ti si ovim postom hrakno na 99% čovječanstva.

Tesla i Dostojevski su bili kockari jedno vrijeme, npr.

Jovicicu, verujem da nije pricao o drkanju, jebiga.

Doter, mislim da se varaš. Zavisi šta sebi postaviš kao zadatak ili izazov.

Ништа од тога него као апсолут.

Ti si ovim postom hrakno na 99% čovječanstva.

Што може указати да је 99% људи слабо пред самим собом.

Tesla i Dostojevski su bili kockari jedno vrijeme, npr.

Мој поп из краја пије.

O čemu god je pričao on je pljuno na kompletno čovječanstvo, jer ko god ima bilo kakvu slabost po njemu je pička i žgadija koju treba šutirati.

Ustvari, čak se i slažem sa njim, svi smo mi pičke, đubrad i žgadija koju treba šutirati. Jedino neograničenom milošću Božjom može nam biti oprošteno.

Jedini problem je u tome što je on na sebe preuzeo da nas osudi. Za to što smo žgadija, pičke i govna jedino Bog može da nam sudi, a ne En Dotter.

pa otkud znam, nisam znao da je to sramota, evo brišem

zaebana ova nepisana pravila vukajlije, mož se obruka čoek

E, Jovicicu, hocu da ti kazem nesto i nadam se da ces procitati. Ne zelim da vredjam, ali:
JEBEM TI JA TU TVOJU VERU KADA TI NE MOZES BEZBRIZNO DA UZIVAS U VODJENJU LJUBAVI SA VOLJENOM OSOBOM, VEC SMATRAS TO, MAKAR NA TRENUTKE PRE NEGO STO "POPUSTIS", NECIM PRLJAVIM I GRESNIM. JEBEM TI JA TOG PROKLETOG BOGA KAD TI TREBA TUDJ BLAGOSLOV DA BI VODIO LJUBAV SA VOLJENOM OSOBOM.

Ja, istini za volju, baš bezbrižno u tome uživam, a i nikakav blagoslov za to ne tražim-osim od devojke koja je tu samnom...
A i dalje mislim da ima Boga. Dal' sam ja normalan, majku mu?!

Nije istina da nas boli kurac. Kad bude Cera dosao gajbi i procitao ovo pisace ti stranu za stranom;)))

Ma to je zato što je i on bio vernik pa se prodao. ;)

samo sam zelela reci da je generalno vernicima lakse jer smatram da jako malo njih zaista razmislja nesto vise o tome i preispituje se. Najlakse je reci Vernik sam iako to ni ne osecas ili ti je nametnuto jer si odrastao u takvoj sredini. TAKVIH IMA NENORMALNO MNOGO.

Takve i ne računam u tu kategoriju :gordost na kub:

To je tako zato sto preispitivanjem religije, informisanjem i kritickim razmisljanjem najcesce iz vernika nastane ateista... Sta vise, najveci procenat ateista tako nastaje. Bas zato se u hriscanstvu toliko i pominje bezuslovna vera, strasne kazne, sudnji dan, picke materine. Da bi dogma nastavila da traje.

Ratomire, obratila sam se Jovicicu zbog njegovog pisanija. Idi gledaj u sunce.

"Blago siromasnima duhom jer njihovo je carsko nebesko" - nista drugo nego fasisoidna propaganda, (na kraju krajeva - i fasizam je vrsta vere, veoma slican monoteistickim abrahamskim religijama).

Ovo je samo zastrasivanje ljudi, koje govori da koriscenje logike i zdravog razuma da bi se saznalo nepoznato i objasnilo neobjasnjivo, vodi ka udaljavanju od dobroga i savrsenoga. Drugim recima - ne razmisljaj, nego slepo veruj. Nagrada ipak postoji - vecnost u prisustvu savrsenstva, barem na papiru. A sve to za veoma malu cenu - da se odreknete svojih kritickih orudja. Gde je tu slobodna volja - ono sto nas, navodno, cini ljudima?

Jasno je da je ovaj slogan preteca diktatorskih parola komunista i fasista, ispiranje mozga nejakih i slabih od strane oprtunista i ludaka koji neku filozofiju ustolice kao dogmu, pa je tako fosilizovanu uzdizu u nebesa.

Tako da - ili je primicanje savrsenstvu sadrzano u iskljucenju mozga i prepustanju visoj sili, ili je ova umotvorina dosla ne od Boga, nego od manipulatora iz ljudskog roda, itekako bogatog duhom, koji ne veruje u Carstvo nebesko, ali zna da iskoristi one koji jedva cekaju da im se ponudi da u nesto tako mogu da veruju.

I Mojsije i Isus i Muhamed su bili izuzetno lucidni ljudi za svoje vreme, nauceni, nacitani i bistri. Iz razlicitih pobuda, svaki od njih je ovakvim tripozoidnim izjavama umeo da upravlja prostijima od sebe kada bi mu to bilo potrebno.

EDIT: U stvari, rekao sam sve sto je vec rekao gambi pre mene, samo malo duze :)

čevu malo ću biti oftopik, ali srećan rođendan :D

Oooo, pa fala vi :)

hahaha tek mi sad palo na pamet, rođus slave 1 free autor (KP), 1 ktitor (ja) i jedan mod (ti) xDDDD

U svemu može da se nađe dogma i manipulacija..i to nije problem...problem je što se stvari izvrću...nigde, nikad, ni u jednoj reči Isus nije osudio ljubav...čak je i propovedao ljubav...celokupna filozofija mu se svodila na to i na oprost....ljubi bližnjeg svog..s tim što ti je bližnji svako...ali i ne svedoči lažno na bližnjega svog..znači nemoj da te ljubav zaslepi pa da zbog nje uradiš nešto loše..

e sad što se ljudi kače za banalne stvari tipa drkanje, jebanje, pušenje to je problem ljudi a ne Boga i hrišćanstva...

ne moraš ni da veruješ u carstvo nebesko...niko od nas...

ako možeš da se odupreš lošim stvarima bez vere..bez vere u bilo šta...i ne mislim na drkanje, jebanje, pušenje..

Vera je po meni jedan od uslova postojanja. Ja sam veliki vernik, jer cvrsto verujem da je celokupno "Sveto" pismo zasnovano na lazima i da sluzi kao manipulaciono oruzje. Na ovom verovanju se zasniva moja stvarnost. Tako da, nevernik moze da bude samo neko koje u komi ili neko ko je mrtav.

Nego, pre par godina sam se nesto zakacio na ovu temu sa Dotterom, ja njemu ciglu, on meni blok, kada me je bacio u rebus sa tumacenjem Hristovog "lakse je progurati kamilu kroz iglene usi, nego siromasnima duhom u carsko nebesko uci". Do dan danas mozgam na tu temu. Bezuspesno.

Che Vu, pisao je.. neko? Mozda Tetka Drol... O tome. Ili ovde ili na Drkanju. O igleninim usima kamile.

Na ovom verovanju se zasniva moja stvarnost. Tako da, nevernik moze da bude samo neko koje u komi ili neko ko je mrtav.

Slazem se.